اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مراحل یادگیری الکترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مراحل یادگیری الکترونیک

با سلام

با توجه به این که من تازه دارم الکترونیک رو آموزش می بینم و کلی در اینترنت دنبال مقاله و آموزش و نمونه مدار و ... گشتم و کلی اطلاعات جمع آوری کردم الان همین اطلاعات برام دردسر شده و بزرگترین مشکلی که در حال حاضر دارم این هستش که از کجا شروع کنم ؟

برای این که سریعتر یه چیزی رو یاد بگیریم استفاده از تجربه دیگران بهترین گزینه هست و بهترین جا برای این کار همین انجمن ها هستش و من در این مدت از طریق پیغام خصوصی با چند تا از کاربران محترم این سایت موضوع رو مطرح کردم که آقای "حامد پور آزاد" گفتن :
    ضمناً به نظر من بهتره شما این صحبت هایی که کردیم رو در فروم هم مطرح کنید تا هم بقیه بتونن از صحبت ها استفاده کنن و هم اینکه اگه نظر دیگه ای هم بود بشنویم.
    خوب من کاردانی کامپیوتر دارم و متاسفانه در دوران دانشگاه نتونستم با الکترونیک کنار بیام و فقط در حد پاس کردن این واحد را گذروندم و حالا می خوام دوباره به کمک دوستان شروع کنم

بزرگترین مشکلی که در حال حاضر دارم این هستش که نمی دونم باید از کجا شروع کنم از انجایی که من برنامه نویسی کار می کنم یه روشی که برای یادگیری یه زبان ( برای من ) بهتر جواب می ده این هستش که با یه پروژه ساده شروع کنم برای همین گفتم الکترونیک رو هم با یه پروژه ساده شروع کنم ولی واقعا بحث هاش فرق می کنه

حالا موندم از کجا شروع کنم ! چی ها رو یاد بگیرم و چطوری باهاشون کار کنم

با توجه به حرف های دوستان و اون چیزی که تا این لحظه از طریق جستجو از این انجمن و سایر انجمن ها پیدا کردم این رو دارم که
    1 ) می خوام با آی سی AVR کار کنم
    2 ) زبان برنامه نویسی C رو انتخاب کردم
    3 ) یک پروگرمر آماده تهیه کنم ( نمی دونم مدل خاصی مد نظر هست یا نه )
    4 ) یک آی سی AVR تهیه کنم ( نمی دونم مدل خاصی مد نظر هست یا نه )
    5 ) یه سری مقاومت و خازن و ... تهیه کنم ( بسته به هر پروژه قطعا این لیست فرق خواهد کرد ولی اینها برای شروع بود )
    6 ) برنامه CodeVisionAVR C Compiler رو دانلود کردم و نصبیدم ( دنبال اصول کارکردن باهاش هستم {در حال جستجو} )

خواهش می کنم .سولاتون خیلی کلی هست . مثل این می مونه که . . .
    حرف این دوستمون هم قبول ولی گفتم که مشکلی که دارم اینه که نمی دونم از کجا شروع کنم و اگه کمی بیشتر در این باره خودم حرف بزنم سوتی هایی خواهم داده که چند روز باید بخندیم
    مثلا فرق قطعا آنالوگ با دیجیتال چی هستش به کدوم قطعات آنالوگ گفته می شه و به کدوم دیجیتال ؟

ختم کلام این که کلی اطلاعات موجود هستش و مشکلی که دارم ارتباط بین این اطلاعات هستش تا بتونم ازشون استفاده کنم و در حال حاضر دارم لاکپشتی می خونم تا ببینم چی می شه

من دنبال سلسله مراتب این رشته می گشتم ولی چیزی پیدا نکردم و الان وضعیت من ؟=؟ هستش یعنی هم سوال برام سواله و هم جواب برام سواله و این اطلاعاتی هم که دارم رو از تجربه و حرفهای دوستان تا این لحظه بدست آوردم و امیدوارم که کمک و راهنماییهایشان شامل حال ما بشه

باز اگر دوستان نظر خواصی دارن که باعث سرعت بخشیدن به امر یادگیری من و یا امسال من بشه خواهش می کنم دریغ نکنند تا در این عمر محدودی که داریم در این رشته هم کمی اطلاعات کسب کنیم
    ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
    غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز

پاسخ : مراحل یادگیری الکترونیک

من فقط یه موضوع رو اضافه کنم که اگه هدفتون یادگیری زبان c و کدویژن هست، توی همین فروم یه تاپیک دقیقاً به همین منظور هست که یه سری موارد ابتدایی رو درش گفتیم. فکر می کنم بد نباشه برای شروع کارتون از سرچ تو همین فروم استفاده کنید.
    لینک اون تاپیک:

http://bit.ly/H8lsHe
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

هدفم اینه که مدارهایی بسازم که :

1 ) بتونم دما رو کنترل کنم ( اگر کمتر از 25 بود یه دستگاه رو روشن کنه و اگر بیشتر از 28 بود یه دستگاه دیگه رو روشن کنه حالا دستگاه می تونه المنت باشه بخاری باشه فن تخلیه باشه آب سر باشه و ... )
      2 ) بتونه در یک بازه زمانی که توسط کاربر قابل تغییر هست یه کارهایی انجام بده ( از صبح ساعت 8 تا شب ساعت 11 هر دو ساعت نیم ساعت یک دستگاه رو روشن کنه )
      3 ) یک موتور رو کنترل کنه ( یک تسمه داریم که دو متر طولشه و می خواهیم هر 20 سانتی متر دستگاه توقف کرده و بعد از گذر 5 دقیقه دوباره حرکت کنه تا بیست سانت بعدی )
      4 ) یک کیبرد بهش وصل کنم و بعد از دریافت کلمه عبور اگر درست بود یه دستگاهی رو روشن کنه
      5 ) یک حافظه خارجی (MMC) بهش وصل کنم و اطلاعات (لاک ) رو توی اون داشته باشم
      6 ) یک مانیتور کوچیک داشته باشه برای نمایش بعضی چیزها
      7 ) قابلیت کنترل از راه دور رو داشته باشه
      8 ) بتونه از تلفن (خط ثابت و یا همراه ) استفاده کنه ( جهت خبردادن به کارفرما )
      9 ) و ...
      oo:

متاسفانه یه سری اطلاعات دارم ولی هیچ کدوم به هم مربوط نیست :angry: و هیچ رابطی نتونستم بینشون پیدا کنم و دنیای الکترونیک آنقدر کوچک نیست که من بتونم در دو روز همش رو دور بزنم :cry: برای همین دارم آروم آروم این علم رو یاد می گیرم تا به عمل تبدیلش کنم

تصمیمم جدی هستش و می خوام الکترونیک رو یاد بگیرم و در حال حاضر هم بیکار ننشستم و منتظر یه لقمه آماده نیستم :eek:
      در حال حاضر هر راهنمایی که دوستان بتونند در این راستا بکنند خیلی خیلی ممنونشون می شم

در حال حاضر دنبال یه پروژه ساده ساده می گردم که بتونم با کامیپوتر عملیش کنم یه زمانی با دوتا سیم از پرت پرینتر گرفته بودم ( از پشت مادربرد ) و وصل کرده بودم به یه موتور و با زبان ++C داشتم برای پورت پرینتر داده می فرستادم تا موتور روشن بشه ولی نتونستم الان دنبال یه همچین چیزی می گردم برای شروع بتونم خودم رو امیدوار کنم :cry2:
      ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
      غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ele_sav

1 ) بتونم دما رو کنترل کنم ( اگر کمتر از 25 بود یه دستگاه رو روشن کنه و اگر بیشتر از 28 بود یه دستگاه دیگه رو روشن کنه حالا دستگاه می تونه المنت باشه بخاری باشه فن تخلیه باشه آب سر باشه و ... )
        2 ) بتونه در یک بازه زمانی که توسط کاربر قابل تغییر هست یه کارهایی انجام بده ( از صبح ساعت 8 تا شب ساعت 11 هر دو ساعت نیم ساعت یک دستگاه رو روشن کنه )
        3 ) یک موتور رو کنترل کنه ( یک تسمه داریم که دو متر طولشه و می خواهیم هر 20 سانتی متر دستگاه توقف کرده و بعد از گذر 5 دقیقه دوباره حرکت کنه تا بیست سانت بعدی )
        4 ) یک کیبرد بهش وصل کنم و بعد از دریافت کلمه عبور اگر درست بود یه دستگاهی رو روشن کنه
        5 ) یک حافظه خارجی (MMC) بهش وصل کنم و اطلاعات (لاک ) رو توی اون داشته باشم
        6 ) یک مانیتور کوچیک داشته باشه برای نمایش بعضی چیزها
        7 ) قابلیت کنترل از راه دور رو داشته باشه
        8 ) بتونه از تلفن (خط ثابت و یا همراه ) استفاده کنه ( جهت خبردادن به کارفرما )
        9 ) و ...
        oo:

متاسفانه یه سری اطلاعات دارم ولی هیچ کدوم به هم مربوط نیست :angry: و هیچ رابطی نتونستم بینشون پیدا کنم و دنیای الکترونیک آنقدر کوچک نیست که من بتونم در دو روز همش رو دور بزنم :cry: برای همین دارم آروم آروم این علم رو یاد می گیرم تا به عمل تبدیلش کنم

تصمیمم جدی هستش و می خوام الکترونیک رو یاد بگیرم و در حال حاضر هم بیکار ننشستم و منتظر یه لقمه آماده نیستم :eek:
        در حال حاضر هر راهنمایی که دوستان بتونند در این راستا بکنند خیلی خیلی ممنونشون می شم

در حال حاضر دنبال یه پروژه ساده ساده می گردم که بتونم با کامیپوتر عملیش کنم یه زمانی با دوتا سیم از پرت پرینتر گرفته بودم ( از پشت مادربرد ) و وصل کرده بودم به یه موتور و با زبان ++C داشتم برای پورت پرینتر داده می فرستادم تا موتور روشن بشه ولی نتونستم الان دنبال یه همچین چیزی می گردم برای شروع بتونم خودم رو امیدوار کنم :cry2:
        من بر اساس این صحبت هایی که شما می کنید یک سری پیشنهاداتی دارم.
        شما اگر از همین اول کار به فکر این باشید که دستگاهی بسازید که 4، 5 تا از این اهداف رو داشته باشه، یه مقدار برداشتن سنگ بزرگ هست.

شما از الان شروع کن، اول دستگاهی بساز که مورد اول رو انجام بده، بعد دومی رو هم بهش اضافه کن (اگه نیاز شد اصلاً سیستم رو کلاً عوض کن) و همین طور پیش برو تا کم کم به هدف اصلیت برسی.

و در ضمن ناامید نباش. ناامید کسی هست که ندونه می خواد چیزی یاد بگیره.
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

سلام
          اگر فرق آنالوگ و دیجیتال رو نمیدونید باید از مبانی شروع کنید. کتابهای درسی آموزش و پرورش فنی و حرفه ای خوبه.(برای شروع)

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مراحل یادگیری الکترونیک

نوشته اصلی توسط ele_sav
            نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
            شما اگر از همین اول کار به فکر این باشید که دستگاهی بسازید که 4، 5 تا از این اهداف رو داشته باشه، یه مقدار برداشتن سنگ بزرگ هست.
            ایشون گفتن میخوان مدارهایی این چنینی بسازن نه که مداری با اون امکانات بسازن!
            چرا پست ها رو نمیخونید؟! :cry2:

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مراحل یادگیری الکترونیک

نوشته اصلی توسط hobbyist
              ایشون گفتن میخوان مدارهایی این چنینی بسازن نه که مداری با اون امکانات بسازن!
              چرا پست ها رو نمیخونید؟! :cry2:
              چرا دوست عزیز، من پست رو خوندم و جواب دادم. البته اگر نوشتارم این طور که شما نوشتید بود عذرخواهی می کنم.

بهتره بحث رو منحرف نکنید.

دیدگاه

خیلی هم عالی

دیدگاه

پروگرمر

تا اونجایی که فهمیدم پروگرمرها یا
                  1) به پورت پرینتر وصل هستن
                  2) به پورت USB

دوستان چه پروگرمری رو پیشنهاد می دهند :question:

پروگرمر USB سرعتش بیشتر هستش ولی چون خودم می خوام بسازمش تا اونجا که فهمیدم برای این کار حداقل نیاز به یه پروگرمر پورت پرینتر داریم تا بتونیم آی سی پروگرمر USB رو از طریق آن پروگرم کنیم آیا برداشتم اشتباه است :question:

یک مشکلی که دارم این هستش که مراحل اولیه رو نمی دونم ( برای شما ها که وارد هستید خیلی خیلی ساده هستش و از گفتنش صرفه نظر می کنید oo: ) ولی واقعا در شروع کار موندم هر سایتی یه چیزی گفته :cry:

مثلا من می خوام با استفاده از یک آی سی یک LED رو به صورت چشمک زن روشن و خاموشش کنم ( برای شروع ) :agree:
                  به چه چیزهایی نیاز دارم و چطوری باید انجامش بدم

اونچه که خودم فهمیدم
                  1) یک پروگرمر
                  2) یک آی سی
                  3) یک LED
                  4) یک برنامه ( من برنامه CodeVisionAVR و AVR Studio 5.0 رو دانلود کردم و نصبیدم)

من توی اینترنت مطالب زیادی پیدا کردم ولی هیچ کدوم قدم به قدم توضیح ندادن منظورم این هستش که مثلا پروگرمر آماده هستش آی سی رو بهش وصل می کنیم و برنامه مربوطه رو باز می کنیم و برنامه مورد نظر رو می نویسیم و بعد در آی سی می ریزیم و آی سی رو به LED و منبع تغذیه وصل می کنیم و کار تمام . ( اگر جایی رو اشتباه برداشت کردم دوستان اصلاحش کنند)

حال اگر دوستان در این باره کمی مقدماتی تر ( خیلی مقدماتی تر ) توضیح بدن ممنونش می شم . ( درست برای شما خسته کننده هستش ولی باور کنید من که تازه شروع می کنم برای من روشن کردن یک LED کار خیلی خیلی بزرگی هستش ولی می خوام یاد بگیرم ) توی فالهای تصویری هم جستجو کردم ولی اون چیزی نبودن که من رو روشن کنن
                  اگر برای دوستان امکانش هست از کلیه مراحل فیلم برداری کنند و در اینجا قرار بدن ( خدا شاهده اگر خودم راه بی افتم همچین کاری می کنم یعنی یک بار برای همیشه همچین آموزشی رو خودم درست می کنم ولی فعلا خودم هنوز در شروع کار هستم و ...

باز هم از شکیبایی و صبر و حوصله شما و راهنمایی هایی که برای من انجام می دهید از ته دل تشکر می کنم و امیدوارم که همیشه موفق باشید :nice:

دیدگاه

پاسخ : پروگرمر

نوشته اصلی توسط ele_sav
                    تا اونجایی که فهمیدم پروگرمرها یا
                    1) به پورت پرینتر وصل هستن
                    2) به پورت USB

دوستان چه پروگرمری رو پیشنهاد می دهند :question:

پروگرمر USB سرعتش بیشتر هستش ولی چون خودم می خوام بسازمش تا اونجا که فهمیدم برای این کار حداقل نیاز به یه پروگرمر پورت پرینتر داریم تا بتونیم آی سی پروگرمر USB رو از طریق آن پروگرم کنیم آیا برداشتم اشتباه است :question:

یک مشکلی که دارم این هستش که مراحل اولیه رو نمی دونم ( برای شما ها که وارد هستید خیلی خیلی ساده هستش و از گفتنش صرفه نظر می کنید oo: ) ولی واقعا در شروع کار موندم هر سایتی یه چیزی گفته :cry:

مثلا من می خوام با استفاده از یک آی سی یک LED رو به صورت چشمک زن روشن و خاموشش کنم ( برای شروع ) :agree:
                    به چه چیزهایی نیاز دارم و چطوری باید انجامش بدم

اونچه که خودم فهمیدم
                    1) یک پروگرمر
                    2) یک آی سی
                    3) یک LED
                    4) یک برنامه ( من برنامه CodeVisionAVR و AVR Studio 5.0 رو دانلود کردم و نصبیدم)

من توی اینترنت مطالب زیادی پیدا کردم ولی هیچ کدوم قدم به قدم توضیح ندادن منظورم این هستش که مثلا پروگرمر آماده هستش آی سی رو بهش وصل می کنیم و برنامه مربوطه رو باز می کنیم و برنامه مورد نظر رو می نویسیم و بعد در آی سی می ریزیم و آی سی رو به LED و منبع تغذیه وصل می کنیم و کار تمام . ( اگر جایی رو اشتباه برداشت کردم دوستان اصلاحش کنند)

حال اگر دوستان در این باره کمی مقدماتی تر ( خیلی مقدماتی تر ) توضیح بدن ممنونش می شم . ( درست برای شما خسته کننده هستش ولی باور کنید من که تازه شروع می کنم برای من روشن کردن یک LED کار خیلی خیلی بزرگی هستش ولی می خوام یاد بگیرم ) توی فالهای تصویری هم جستجو کردم ولی اون چیزی نبودن که من رو روشن کنن
                    اگر برای دوستان امکانش هست از کلیه مراحل فیلم برداری کنند و در اینجا قرار بدن ( خدا شاهده اگر خودم راه بی افتم همچین کاری می کنم یعنی یک بار برای همیشه همچین آموزشی رو خودم درست می کنم ولی فعلا خودم هنوز در شروع کار هستم و ...

باز هم از شکیبایی و صبر و حوصله شما و راهنمایی هایی که برای من انجام می دهید از ته دل تشکر می کنم و امیدوارم که همیشه موفق باشید :nice:
                    من پیشنهادم اینه که شما ابتدا یه پروگرمر بخرید و کارتون رو شروع کنید. چون مدار پروگرمر ساده نیست و اول کار مقدار زیادی وقت شما رو خواهد گرفت.

نوشته اصلی توسط ele_sav
                    مراحل اولیه کار همون طور هست که شما فرمودید. اما خوب، شما یه مقدار با دید ساده به این موضوع نگاه می کنید. برای آماده کردن همین مدار ساده شما باید یه برد برد (Bread Board) بگیرید، یه منبع تغذیه 5 ولت بگیرید (اگه خواستید می تونید بالاتر بگیرید و بعد ولتاژ رو کم کنید)، یه مقدار سیم و از این بند و بساط ها بگیرید و پروژه رو ببندید. به نظر من برای اولین کار خوب هم هست. می تونید برای اینکه خیلی ساده نباشه، چندتا LED بگذارید و چند تا هم سوئیچ. که با زدن هر کدوم از سوئیچ ها این LED ها به یه شکلی روشن بشن یا مثلاً با زدن چندتا سوئیچ یه ترکیب تو روشن شدن LEDها بوجود بیاد.
                    البته اگه حرفام خیلی سادست من رو ببخشید، من از اونجائیکه شما گفتید مقدماتی توضیح بدم این رو گفتم.

دیدگاه

من پیشنهادم اینه که شما ابتدا یه پروگرمر بخرید و کارتون رو شروع کنید. چون مدار پروگرمر ساده نیست و اول کار مقدار زیادی وقت شما رو خواهد گرفت.
                      توی همین انجمن یه بحثی درباره ساخت پروگرمر USB بودش به نظرم که ساده اومد و می خواستم خودم بسازمش ولی باشه چون شما می گید بخرم یه کاریش می کنم ( آخه توی شهرستان این جور وسایل آمادش خیلی خیلی گرونه { نمی دونم چرا } برای همین می خواستم خودم بسازمش اگه توی این زمینه کمکم کنید ممنون می شم خودم هم دارم یه چیزهایی رو یاد می گیرم )

مراحل اولیه کار همون طور هست که شما فرمودید. اما خوب، شما یه مقدار با دید ساده به این موضوع نگاه می کنید. برای آماده کردن همین مدار ساده شما باید یه برد برد (Bread Board) بگیرید، یه منبع تغذیه 5 ولت بگیرید (اگه خواستید می تونید بالاتر بگیرید و بعد ولتاژ رو کم کنید)، یه مقدار سیم و از این بند و بساط ها بگیرید و پروژه رو ببندید. به نظر من برای اولین کار خوب هم هست.
                      دمت گرم من دقیقا برای شروع همین رو می خوام بسازم درسته در نگاه اول برای اونهایی که کمی توی این زمینه وارد هستن این جور پروژه ها و مدارها هیچ چیزی نداره ولی برای من که می خوام تازه شروع کنم خیلی خیلی غوله :cry2:

اگه برای همین پروژه لیست قطعات و مدلشون رو که باید بخرم رو برام بگید ممنون می شم از ریز و درشت

می تونید برای اینکه خیلی ساده نباشه، چندتا LED بگذارید و چند تا هم سوئیچ. که با زدن هر کدوم از سوئیچ ها این LED ها به یه شکلی روشن بشن یا مثلاً با زدن چندتا سوئیچ یه ترکیب تو روشن شدن LEDها بوجود بیاد.
                      این کار رو هم می شه کرد ولی خوب برای مراحل بعدی کار خوبه همون اولی رو اگه تونستم درست کنم ( اگه راه بی افتم ) کلی از این کارها به کمک شما دوستان انجام می دم تا هم از تجربه شما دوستان استفاده کرده باشم هم خودم به صورت عملی یه چیزهایی رو یاد بگیرم

البته اگه حرفام خیلی سادست من رو ببخشید، من از اونجائیکه شما گفتید مقدماتی توضیح بدم این رو گفتم.
                      ساده ؟!؟! در نیگاه اول برای شماها خیلی ساده هستش ولی خداییش برای تازه وارد ها خیلی خیلی بسته هستش حساب کنید که منی که تا حالا مدار رو فقط دیدم و فرق مقاومت و خازن رو نمی دونستم اومدم توی این زمینه با چه علامت سوالاتی مواجه هستم :cry:

و خوشحال می شم اگر براتون امکان داره خیلی خیلی و باز هم خیلی ساده تر از این ها توضیح بدید اصلا به من به دید یه کسی که هیچ چیزی از سیم و برق نمی دونه نیگاه کنید و فقط برای شروع همین پروژه ( چشمک زن ) رو اگه بتونم با کمک شما دوستان عزیز درستش کنم راه می افتم یعنی با بستر کار آشنا تر می شم فقط خواهشا از دستم ناراحت نشید و اگه جا داره باز هم ساده تر توضیح بدید می دونم برای شما زجر آور هستش ولی خوب شما لطف می کنید و من ممنون شما هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ele_sav
                        می دونم برای شما زجر آور هستش
                        نه دوست عزیز، زجر آور نیست. من هم خیلی با شما فرقی ندارم. زیادی دست بالا نگیرید ما رو پررو میشیما!!! :redface:

نوشته اصلی توسط ele_sav
                        توی همین انجمن یه بحثی درباره ساخت پروگرمر USB بودش به نظرم که ساده اومد و می خواستم خودم بسازمش ولی باشه چون شما می گید بخرم یه کاریش می کنم ( آخه توی شهرستان این جور وسایل آمادش خیلی خیلی گرونه { نمی دونم چرا } برای همین می خواستم خودم بسازمش اگه توی این زمینه کمکم کنید ممنون می شم خودم هم دارم یه چیزهایی رو یاد می گیرم )
                        آره، مدار پروگرمر USB چیز زیاد عجیبی نیست. با یه mega8 و یه سری خورده ریز میشه درستش کرد. نقشش هم تو اینترنت فراوونه. اما اگه بخواید بسازید باید اون مدار رو بدید بیرون براتون چاپ بزنن (یا خودتون چاپ زدن رو یاد بگیرید و انجام بدید که اصلاً کار ساده ای نیست). درگیر شدن با این فقط وقت شما رو می گیره. اگه خرید از مغازه براتون سخته، خرید از اینترنت رو پیشنهاد می کنم. تو فروشگاه همین سایت پروگرمرهای USB خیلی خوبی هست. یه نوع سادش رو انتخاب کنید و بخرید.

ادامه کار هم خیلی غول نیست. گرچه پیشنهاد من این بود که اول با آنالوگ شروع کنید، اما حالا که قصد کردید این رو بسازید انتخاب خودتونه. می تونید برای پروژه بعدی همون موضوع اولی که دوست داشتید روش کار کنید رو انتخاب کنید و بسازید. کمکی هم از دست من ساخته بود دریغ نکنید.

دیدگاه

لیست قطعات برای ساخت فلشر

واقعا اگه شما دوستان نبودید نمی دونم چی کار می خواستم بکنم . واقعا ممنون

آره، مدار پروگرمر USB چیز زیاد عجیبی نیست. با یه mega8 و یه سری خورده ریز میشه درستش کرد. نقشش هم تو اینترنت فراوونه. اما اگه بخواید بسازید باید اون مدار رو بدید بیرون براتون چاپ بزنن (یا خودتون چاپ زدن رو یاد بگیرید و انجام بدید که اصلاً کار ساده ای نیست). درگیر شدن با این فقط وقت شما رو می گیره. اگه خرید از مغازه براتون سخته، خرید از اینترنت رو پیشنهاد می کنم. تو فروشگاه همین سایت پروگرمرهای USB خیلی خوبی هست. یه نوع سادش رو انتخاب کنید و بخرید.
                          اینو امروز یه کاریش می کنم فقط آیا مدل خواصی مد نظر هست ؟
                          تا اونجا که من فهمیدم آی سی AVR برای شروع خیلی بهتره و می خوام از این آی سی شروع کنم ( اگر نظر دیگه ای دارید بگید )
                          این پروگرمر تمام مدل های آی سی AVR رو ساپرت می کنه یا نه ؟

ادامه کار هم خیلی غول نیست. گرچه پیشنهاد من این بود که اول با آنالوگ شروع کنید، اما حالا که قصد کردید این رو بسازید انتخاب خودتونه. می تونید برای پروژه بعدی همون موضوع اولی که دوست داشتید روش کار کنید رو انتخاب کنید و بسازید. کمکی هم از دست من ساخته بود دریغ نکنید.

اگر براتون امکان داره لیست قطعات ( ار زیر و درشت همه رو و مشخصات دقیق قطعات) + نرم افزارهای مورد نیاز رو برای راه اندازی مداری که یک LED داشته باشه و با آی سی AVR کار کنه رو بدید تا برم تهیه کنم و بشینم بزنم تو سرو کله خودم

مثلا آی سی AVR چه مدلی رو بخرم
                          LED چه مدلی
                          چه برنامه ای و چه نسخه ای
                          و ...

خلاصه هر چیزی که به ذهنتون می رسه بگید

دیدگاه

پاسخ : لیست قطعات برای ساخت فلشر

نوشته اصلی توسط ele_sav
                            واقعا اگه شما دوستان نبودید نمی دونم چی کار می خواستم بکنم . واقعا ممنون

اینو امروز یه کاریش می کنم فقط آیا مدل خواصی مد نظر هست ؟
                            تا اونجا که من فهمیدم آی سی AVR برای شروع خیلی بهتره و می خوام از این آی سی شروع کنم ( اگر نظر دیگه ای دارید بگید )
                            این پروگرمر تمام مدل های آی سی AVR رو ساپرت می کنه یا نه ؟

اگر براتون امکان داره لیست قطعات ( ار زیر و درشت همه رو و مشخصات دقیق قطعات) + نرم افزارهای مورد نیاز رو برای راه اندازی مداری که یک LED داشته باشه و با آی سی AVR کار کنه رو بدید تا برم تهیه کنم و بشینم بزنم تو سرو کله خودم

مثلا آی سی AVR چه مدلی رو بخرم
                            LED چه مدلی
                            چه برنامه ای و چه نسخه ای
                            و ...

خلاصه هر چیزی که به ذهنتون می رسه بگید
                            همین پروگرمرهایی که فروشگاه سایت میفروشه خوبه. من خودم از اینا ندارم، اما دوستانم خریدن و راضی بودن. به نظر من از همین ها بخرید، در مورد نحوه پروگرم کردن هم هر سوالی داشته باشید تو همین فروم می تونید جوابش رو پیدا کنید.

اما در مورد آموزش داخل فروم AVR می تونید انواع و اقسام منابع رو پیدا کنید. دیگه به نظرم بهتره بقیه کار رو از اونجا انجان بدید. اگر هم سوالی در رابطه با الکترونیک داشتید یا دیجیتال، همین جا بپرسید.

در ضمن بهتره مراحل پیشرفت کار رو هم در اینجا بنویسید تا برای بقیه هم قابل استفاده باشه.

دیدگاه

به نظر من برای اینکه موفق بشی باید اول با قطعه آشنا شی مثلا اول باید با خود avr آشنا بشی که اصلا چی هست ، رجیستر چیه و ... که لازمه، باید بتونی دیتا شیت میکرو رو بخونی و استفاده کنی و... البته برای روشن کردن led نیازی نیست به این چیزا همون که چند خط برنامه رو بتونی بنویسی و پروگرام کنی جواب میده اما اگر بعدا بخوای کار کنی باید حسابی یاد بگیری برای شروع هم من کتاب آقای کاهه رو پیشنهاد میکنم البته با بیسیک توضیح داده اگر دوستان کتابی رو میشناسن که با سی باشه معرفی کنن و همچنین فیلم های آموزشی مهندس کی نژاد خیلی به درد میخوره ولی همین حالا یک led رو روشن کن که حسابی انرژی بگیری بعد با تلاش و پشتکار و توکل به خدا شروع به کار کن انشاالله موفق میشی :wow:
                              انصاف نباشد که من خسته رنجور پروانه او باشم و او شمع جماعت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X