اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه 12 ولت 1.5 آمپر برای سی دی رام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه 12 ولت 1.5 آمپر برای سی دی رام

سلام دوستان من یک منبع تغذیه 12 ولت 1.5 آمپر برای سی دی رام می خواستم.راهنماییم کنید.چطوری بسازم یا از کجا بخرم چون هر چی گشتم پیدا نکردم.

پاسخ : منبع تغذیه 12 ولت 1.5 آمپر برای سی دی رام

ساده ترین راه استفاده از همون پاور کاپیوتره . ساده تر و بی خطر تره .یه دسته دومش فکر نکنم بیشتر از 5000 تومن باشه .
    ولی اگر می خوای خودت بسازی یه سری به این تاپیک بزن:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10135.0.html
    توی دیتا شیتش دیدم نوشته تا 3 آمپر جواب میده .
    موقع خرید حتما باید lm7525-adj بخری(به فروشنده بگو 7525 متغیر می خوام)
    راستی یه دونه ترانس 220-24 باید بخری بعد باید اونو با پل دیود و خازن DC کنی .گ
    امیدوارم مشکلت حل بشه .اگه نشد بازم بپرس
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

سی دی رام هم به برق 12 نیاز داره واسه موتور هاش هم به برق 5 ولت واسه مداراش

همون طور که آقای امانی گفتند پاور کامپیوتر مناسب ترین چیزه. فقط یه کم بزرگه. می تونی بری منبع تغذیه سوییچینگ آماده بخری. من یکی پارسال خریدم هم 12 ولت داره هم 5 ولت هم منفی 12 ولت. تا 5 آمپر هم ساپورت می کنه. قیمتش هم 6000 تومن. مدارش هم یه کوچولو بیشتر نیست
      از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
      گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

سلام.
        از این مدار دوتا ببند: یکی با رگولاتور 7805 و یکی با 7812 و یه ترانس دو یا دو و نیم یا سه آمپر هم بهش وصل کن.حجم کل مدارت بیش از 10*10*10 نباید بشه.خرج مدارت بدون ترانس دورو بر 1000 تومن میشه و ترانس رو هم دو سه تومن میتونی تهیه کنی.

برای ترانزیستور هات از 2SD313و یا TIP41 استفاده کن.
        سی دی صوتی بذار حالشو ببر !!
        اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X