اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تابلو led ثابت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تابلو led ثابت

سلام بچه های عزیز
    کسی میدونه برای ساخت این جور تابلوها باید چیکار کرد.
    مشکلم بیشتر توی طریقهی نوشتن کلمات هست.
    به نظر من یه برنامه هستش که کاربر نوشته ی مورد نظرشو مینویسه و فونت آن رو هم تعیین میکنه. بعد برنامه پی سی بی مدار رو بهش میده
    لطفا از کسای که اطلاعات دارند کمک کنند.
    در مورد مدار پشت آن هم کسی چیزی میدونه کمک کنه
    این هم عکس از یک نمونه

آیا از میکرو هم برای این مدار استفاده میشه یا نه به نظر خودم استفاده نمیشود
    نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
    barannoor69@yahoo.com

پاسخ : تابلو led ثابت

با درود . . .
    نرم افزار خاصی نمیخواد
    با استفاده از کرل طرح اصلی کشیده میشه و بعد برای برش و بیرون آوردن طرح بر روی پلکسی به کسایی که تو کار برش لیزری هستند داده میشه

مثلا به این تصویر نگاه کنید:

(الان سید میزاره دنبالم! :mrgreen: )

سوراخها محل قرار گیری ال ای دی هستند که از هم فاصله ای به میزان 2.54 میلیمتر دارند.
    معمولا میان هر 3 ال ای دی رو با هم سری میکنن و یه مقاومت در حد 150 تا 180 هم میزارن و وصلش میکنن با 12 ولت.
    برای حالت چشمک زنش هم هم میتونید از مدارات معمول استفاده کنید و هم میکرو

برای کسب اطلاعات بیشتر به برادر حامد مهری(سرباز مملکت) مراجعه کنید :biggrin:
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

دیدگاه

سلام یه چند تا سوال
      1_ LEDTool5 یک افزونه برای برنامه کورل برای تبدیل متن به پیکسل های ال ای دی
      این چیه؟ من اینجا خوندم
      http://www.tamirkaran.ir/forum/TamirKaran373/ledtool5-2470.html
      2_ کدومو نصب کنم؟
      CorelDRAW GraphicSuite X4 SP2
      یا
      Corel Painter 11.0.016
      :cry2: :cry2:
      barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
        بهتر نیست بحث رو همین جا انجام بدین و هی به این بیچاره رفرنس ندی؟
        مرسی
        این کار شما رو خیلی آسون میکنه لطفا دانلود کنید.
        البته هنوز باهاش کار نکردم
        http://s2.picofile.com/file/73442336...setup.zip.html

http://s2.picofile.com/file/73442085...setup.zip.html

http://s2.picofile.com/file/73442352...setup.zip.html
        :applause: :applause:
        barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

سلام
          من قبلا با 2تاAVR یک تابلو LED ثابت درست کردم که البته دارای رقص نور های بسیار متنوع هم هست.
          تصاوبر که کاملا گویا هستند...اگه سوالی بود که در خدمتم

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

واقعا جالب بودت آقای مهران چمنی
            ولی اگه دیده باشید این ال ای دی های ثابتی که تازه گی ها مد شدن از فونتهای خیلی قشنگی استفاده شدن
            ما هم میخواهیم در همون حد طراحی کنیم.
            لطفا کسایی که تجربه دارن بگن که

1_ کدومو نصب کنم؟
            CorelDRAW GraphicSuite X4 SP2
            یا
            Corel Painter 11.0.016

اضافه شده در تاریخ :
            خب این دیگه عالیه
            http://corelvba.com/index.php?pages=led_1

barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

ببین چه خبره!
              نوشته اصلی توسط masoud70
              همراه اینا باید نرم افزار winhex داشته باشید برای کرکش
              http://www.4shared.com/zip/jBXkIKad/winhex.html
              آخه مومن خدا!
              مگه کرک کردن با وین هگز الکیه، یا فیلم هندیه که شما توصیه اش میکنی!!!!! لطفا دید کلی داشته باشید به مسائل! همه که مثل شما حرفه ایه کرک کردن نیستند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :biggrin:

بزار از اول برا طراحی بورد اصلی پیش بریم بعد میریم سراغ مداراش

جهت طراحی نمای اصلی میتوان از نرم افزار اتوکد هم استفاده کرد. منتها به دلیل اینکه پس از مراجعه به برش لیزری ممکنه طرف ناز و ادا در بیاره و بگه باید با کرل باشه من اون چیزی رو که بلدم میگم
              در این روش احتیاجی به تولکیت اضافی هم نیست (هر چند کار رو راحت تر میکنه)

نسخه استفاده شده من X3 هست(X3 همون 13 خودمونه)
              با نسخه های بالاتر هم میشه و فرقی نداره.
              کافیه یه بسته نرم افزاری تهیه کنید و یا با مراجعه به یه خدمات کامپیوتری یه نسخه از کرل رو تهیه کنید. به لطف میهن عزیزمون هم همیشه کرک شده هستن و نیاز به کرکر ندارید

بگذریم

پس از باز کردن یک صفحه جدید تو کرل نوشته مورد نظر خودتون رو با ابعاد دلخواه داخلش بنویسید
              مثلا به این شکل

در اینجا من فونت رو روی 300 گزاشتم و نوعش هم arial هست.
              پس از نوشتن جمله مورد نظر از نوار سمت چپ صفحه ابزار فلش رو انتخاب کنید و روی نوشته کلیک راست کنید و convert to curves رو انتخاب کنید و یا کلید های ترکیبی کنترل + Q رو بفشارید

در اینجا نوشته شما از حالت تکست خارج شده و به صورت برداری و منحنی در میاد.
              در همون حالت که نوشته شما هنوز در حالت انتخاب هست از قسمت رنگها در سمت راست صفحه، بر روی رنگ سیاه کلیک راست و بر روی رنگ سفید کلیک چپ کنید.
              در پایان باید کار شما به این شکل باشه

این مرحله تمومه و حالا باید برید سراغ چینش ال ای دی ها

برای این کار یک تکست دیگه باز کنید و یا کلید F8 رو فشار بدید.
              فونت رو Time new roman قرار داده و سایزش رو هم 29 بگذارید.
              در داخل نوشته تنها دو تا نقطه پشت سر هم بزارید و یک space هم پشتشون بزنید( میشه اینجوری .. .. .. .. )
              یه 10 یا 20 تایی پشت هم اینو بنویسید و یا چند تاشو کپی کنید و با زدن کنترل + V پشت هم سریع بنویسید.
              تا اینجا باید یه چنین چیزی داشته باشید:

دوباره ابزار فلش رو از نوار ابزار سمت چپ(بالاترینه) انتخاب کنید و نوشته ای که داخلش نقطه ها رو قرار دادید رو انتخاب کنید.
              به منوی Text برید و به دنبال گزینه ای بنام Fit text to path بگردید.
              پس از انتخاب اون میبینید که انگار به نشانگر موس چسبیده. نشانگر رو به سمت نوشته اول یعنی همون طرح(که اینجا ECA هست) ببرید و با کمی تنظیم محل قرار گیری روی حاشیه نوشته کلیک کنید تا مستقر بشه. یعنی به این شکل:

(اگر کمی دقت کنید میبینید که میتونید محل قرار گیری رو خودتون تعیین کنید و هر جایی که دوست دارید قرارش بدید.)
              یه چند باری روی نقطه ها کلیک کنید تا به حالت نوشته برگردن و دوباره کار نوشتن نقطه ها رو مثل قبل ادامه بدید تا طرح کامل پر بشه
              به این شکل:

(البته اینو عجله ای دارم درست میکنم و خالی از اشکال نیست!)

پس از تمام شدن دوباره طرح رو انتخاب کنید و بر روی رنگ سفید در سمت راست صفحه کلیک راست کنید تا حاشیه نوشته هم از بین بره.
              طرح نهایی به این صورته:

با یه کمی حوصله و انجام ریزه کاری میتونید به شکل دلخواه برسید. فونتها هم تنوع بالایی داند و میتونید راحت هر فونتی رو انتخاب کنید

موفق باشید

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
              بدرود . . .

دیدگاه

من از فروشگاه این سایت چند تا DVD نرم افزار گرفتم
                یکیش هم LED tool box بود از مجله elektor
                کلی اموزش ساخت تابلو و چراغ و رقص نور توش هست
                ولی الان احساس میکنم داخلش جای یک نرم افزار طراحی تابلو LED ثابت خالی هست

این هم لینکش...اگه خواستید ببینید
                http://eshop.eca.ir/product_info.php?products_id=335
                هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی باغبانزاده

یه بچه ها رفته بود بندر ، یه سری از این ولکام ها و اپن ها اورده بود میگفت از هر کدوم یه جین آوردم دونه ای 14 تومن!!!!!!!!!!!!!!! oo:

میگفت تو چند میتونی برامون در بیاری؟گفتم زیر 50 تومن برای من نمیصرفه!!!

فکر کنم اگه این جور چیزها تعداد بالاتر بیاری یه پولی هم روش بهت میدن!

دیدگاه

من تا اینجا اومدم
                    ولی وقتی fit text to path رو میزنم پیامی مثل عکس بالا میاد. حالا باید چیکار کنم :angry: :angry: :angry:
                    barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

من تا اینجا اومدم
                      ولی وقتی fit text to path رو میزنم پیامی مثل عکس بالا میاد. حالا باید چیکار کنم :angry: :angry: :angry:
                      :biggrin:
                      پس از نوشتن جمله مورد نظر از نوار سمت چپ صفحه ابزار فلش رو انتخاب کنید و روی نوشته کلیک راست کنید و convert to curves رو انتخاب کنید و یا کلید های ترکیبی کنترل + Q رو بفشارید

اضافه شده در تاریخ :
                      مثال کاربردی که همه جا استفاده میشه:
                      سایز 21 در 29.7 (A4)
                      نما:

دانلود:
                      http://uplod.ir/5oytkqt4jv8d/open.cdr.htm

بدرود . . .

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تابلو led ثابت

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
                        ببین چه خبره!آخه مومن خدا!
                        مگه کرک کردن با وین هگز الکیه، یا فیلم هندیه که شما توصیه اش میکنی!!!!! لطفا دید کلی داشته باشید به مسائل! همه که مثل شما حرفه ایه کرک کردن نیستند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :biggrin:

بزار از اول برا طراحی بورد اصلی پیش بریم بعد میریم سراغ مداراش

جهت طراحی نمای اصلی میتوان از نرم افزار اتوکد هم استفاده کرد. منتها به دلیل اینکه پس از مراجعه به برش لیزری ممکنه طرف ناز و ادا در بیاره و بگه باید با کرل باشه من اون چیزی رو که بلدم میگم
                        در این روش احتیاجی به تولکیت اضافی هم نیست (هر چند کار رو راحت تر میکنه)

نسخه استفاده شده من X3 هست(X3 همون 13 خودمونه)
                        با نسخه های بالاتر هم میشه و فرقی نداره.
                        کافیه یه بسته نرم افزاری تهیه کنید و یا با مراجعه به یه خدمات کامپیوتری یه نسخه از کرل رو تهیه کنید. به لطف میهن عزیزمون هم همیشه کرک شده هستن و نیاز به کرکر ندارید

بگذریم

پس از باز کردن یک صفحه جدید تو کرل نوشته مورد نظر خودتون رو با ابعاد دلخواه داخلش بنویسید
                        مثلا به این شکل

در اینجا من فونت رو روی 300 گزاشتم و نوعش هم arial هست.

در همون حالت که نوشته شما هنوز در حالت انتخاب هست از قسمت رنگها در سمت راست صفحه، بر روی رنگ سیاه کلیک راست و بر روی رنگ سفید کلیک چپ کنید.
                        در پایان باید کار شما به این شکل باشه

این مرحله تمومه و حالا باید برید سراغ چینش ال ای دی ها

برای این کار یک تکست دیگه باز کنید و یا کلید F8 رو فشار بدید.
                        فونت رو Time new roman قرار داده و سایزش رو هم 29 بگذارید.
                        در داخل نوشته تنها دو تا نقطه پشت سر هم بزارید و یک space هم پشتشون بزنید( میشه اینجوری .. .. .. .. )
                        یه 10 یا 20 تایی پشت هم اینو بنویسید و یا چند تاشو کپی کنید و با زدن کنترل + V پشت هم سریع بنویسید.
                        تا اینجا باید یه چنین چیزی داشته باشید:

دوباره ابزار فلش رو از نوار ابزار سمت چپ(بالاترینه) انتخاب کنید و نوشته ای که داخلش نقطه ها رو قرار دادید رو انتخاب کنید.
                        به منوی Text برید و به دنبال گزینه ای بنام Fit text to path بگردید.
                        موفق باشید

داداش گلم من تا اینجا اومدم و همچین چیزی طراحی کردم

ولی اینجا به بعد اروری که بالا نشون دادم رو بهم میده
                        (هر وقت میخام روی نوشته ها کلیک کنم ارور بهم نشون داده میشه)
                        این هم فایل
                        http://s2.picofile.com/file/73448056...phic1.cdr.html

barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

داداش گلم من تا اینجا اومدم و همچین چیزی طراحی کردم
                          خب؟؟؟!!! oo:
                          الان کجا مشکل دارید؟
                          اگر همون مشکل قبلیه که با تبدیل کردن نوشته به منحنی حل میشه

بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
                            خب؟؟؟!!! oo:
                            الان کجا مشکل دارید؟
                            اگر همون مشکل قبلیه که با تبدیل کردن نوشته به منحنی حل میشه
                            خب نوشته ی باغبانزاده منحنی شده است .
                            ولی نوشته ی .. .. .. .. .. .. .. تبدیل به منحنی نشده
                            barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

فقط نوشته اصلی باید به صورت منحنی دربیاد
                              نقطه ها به همون صورت تکست باید باشند :biggrin:

بدرود . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X