اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیوز بیت و پروگرم نشدن میکرو بعد از تنظیم ان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیوز بیت و پروگرم نشدن میکرو بعد از تنظیم ان

سلام دوستان
    من یک attiny15 را پروگرم کردم کردم که در قسمت فیوز بیت پایه reset را غیرفعال کردم و ان را io تعریف کردم حالا دیگر پروگرمر ان را نمی شناسه به نظر شما من باید چی کار کنم
    البته چنین بلایی در مگا 8 هم رخ داد من فیوز بیت ckopt را صفر کردم و فیوز بیت مربوط به اسیلاتور را در مد external –low frequency crystal قرار دادم حالا باز هم پروگرمر ان را نمی شناسه
    به نظر شما من باید چی کار کنم

پاسخ : فیوز بیت و پروگرم نشدن میکرو بعد از تنظیم ان

سلام. عزیزم اگه پروگرامر آی سی را نشناسه آی سیت سوخته
    از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
    گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

یه سری به این سایت بزن :
      http://www.kavirelectronic.ir/fa/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4 6
      اگه ندونستی مستقیم وارد بشی برو به www.kavirelectronic.ir تو اونجا عضو شو .در قسمت پروگرمرها دنبال STK500 بگرد . پروگرمری است که اگر فیوزبیت ها رو اشتباه پروگرم کنی می تونی دوباره پروگرمشون کنی(طبق گفته نویسنده)
      علت اینکه هم پروگرمر میکروتو نمی شناسه اینه که پایه RST رو غیر فعال کردی که هنگام پروگرم شدن نیاز داری !
      امیدوارم مشکلت حل بشه !
      از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی امانی
        یه سری به این سایت بزن :
        http://www.kavirelectronic.ir/fa/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4 6
        اگه ندونستی مستقیم وارد بشی برو به www.kavirelectronic.ir تو اونجا عضو شو .در قسمت پروگرمرها دنبال STK500 بگرد . پروگرمری است که اگر فیوزبیت ها رو اشتباه پروگرم کنی می تونی دوباره پروگرمشون کنی(طبق گفته نویسنده)
        علت اینکه هم پروگرمر میکروتو نمی شناسه اینه که پایه RST رو غیر فعال کردی که هنگام پروگرم شدن نیاز داری !
        امیدوارم مشکلت حل بشه !
        سلام
        ممنو ن که جوابمو دادی
        ولی من با یک مگا 8 دیگه فرکانس داخلی ان را به external low frequnecy تغییر دادم ولی باز هم مثل قبل دیگه پروگرمر ان را نمی شناسه به نظرتون عیب از کجاست
        این با ر که من با پایه ریسیت کاری نداشتم که ........................

دیدگاه

تا حالا به این مشکل بر نخوردم ولی با توجه به
          نوشته اصلی توسط bnmo
          external low frequnecy

[/quote]
          فکر کنم این تنظیم یعنی اتصال یک کریستال با فرکانس پایین؟ نمی دونم؟ می خوای اینم یه امتحان کن!
          از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

با چه پروگرمری کار می کنید؟
            میکروهای شما نسوختند، من بعد از اینکه این مشکل برام پیش اومد، با یه پروگرمر دیگه یعنی tnm universal مدل 2000+ که میکرو رو detect کردم شناخت، بعدش اگه فیوزبیتها رو به حالت اول برگردونید،میکروتون به حالت اولیه برمی گرده و می تونید با پروگرمر قبلیتون هم کار کنید ولی نباید دوباره فیوزبیتهاشو عوض کنید!!!!!! اگه می خواهید از این مشکل خلاص شید باید به فکر یه پروگرمر دیگه باشید که همینی که بالا گفتم، همه کارست ولی گرون، اگه فقط برایه avr می خواهید، فکر کنم بتونید با یه search تو سایت حتی pcb ایش رو هم پیدا کنید اگه نتونستید بگید تا من بگذارم.

دیدگاه

سلام
              میکرو های AVR با انواع مختلفی از کلاک کار می کند و برای پروگرام کردن نیز باید کالاک انتخاب شده میکرو با کلاک ورودی میکرو از یک نوع باشند
              به طور مثال وقتی شما میکرو رو تهیه می کنید کلاک کاری آن به صورت کلاک داخلی است که در این حالات نیازی به کلاک داخلی ندارید و میکرو کلاک مورد نیاز خود را در داخل می سازد ولی وقتی شما با فیوزبیتها کلاک رو بر روی کریستال خارجی یا کلاک خارجی قرار میدهید باید برای کار و پروگرام کردن میکرو او نوع کلاک رو برای میکرو تهیه کنید .
              ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

ممون میشم اگه pcb را قرار بدهید
                من این مداری را که گفتید دیدم ولی سخته نمی شه ساخت ایا اماده اش تو بازار نیست

دیدگاه

سلام،
                  اگه با من بودید، tnm universal programmerیک پروگرمر آماده است(که باید بخریدش!)، ولی اگه روش upload کردنو بهم بگید، pcb یک مدار خیلی ساده رو(که خودتون می تونید بسازید) می گذارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X