اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای یک مثال عملی برای ارتباط avr با labview با پورت سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای یک مثال عملی برای ارتباط avr با labview با پورت سریال

سلام به تمام دوستان عزیز:
    از تمامی دوستان عزیز خواهش میکنم که یه مثال عملی درباره ارتباط میکرو با labview بزنند (همراه با برنامه avr و labview برای درک بهتر) , تا این مشکل یکبار برای همیشه رفع شه -O<, از اساتید محترم خواهش دارم که دست بکار شن و یه وقتی هم برای کمک در حل این مشکل برای مبتدیان بگذارند.
    با تشکر از تمامی اعضای محترم. @};-
    راههايي که به آينده ختم مي شوند رفتني نيستند، ساختني اند!
    No Risk, No Reward

پاسخ : کمک برای یک مثال عملی برای ارتباط avr با labview با پورت سریال

اینم یه مثال عملی :
    میخواهیم دمای یه محیط مشخص رو کنترل کنیم. مشخصات پروژه هم به این صورته :
    1 - دمای محیط در محیط صفحه پانل هم به صورت یه اسلاید و هم در یه نمودار به صورت آنلاین نمایش داده بشه.
    2 - نشان دهنده هایی به صورت آلارم برای دمای پایین از حد مجاز و دمای بالاتر از حد مجاز در برنامه تعبیه بشه.
    3 - در صورت بالا رفتن فن علاوه بر خاموش شدن هیتر فن خنک کننده روشن بشه و در صورت پایین آمدن دما علاوه بر خاموش شدن فن خنک کننده ، هیتر روشن بشه.
    4- یه فاصله تفاضلی برای برنامه وجود داشته باشه تا فن و هیتر پشت سر هم خاموش روشن نشن و سیستم آسیب نبینه.
    5 - دما در فواصل زمانی مشخصی در یک فایل ذخیره بشه و کاربر هر زمان که خواست بتونه از دیتای ذخیره شده پرینت بگیره. میزان دما همراه با تاریخ و ساعت دقیق ذخیره بشه.
    6 - امکان روشن و خاموش کردن دستی هم در سیستم وجود داشته باشه.
    7 - پارامتری برای تنظیم setpoint وجود داشته باشه.
    8 - فقط افراد مجاز بتونن دمای setpoint رو تنظیم کنن.
    9 - فقط افراد مجاز بتونن سیستم رو به طور دستی خاموش و روشن کنن.
    10 - وضعیت روشن بودن و خاموش بودن واقعی فن و هیتر با یک نشان دهنده نمایش داده بشه.
    11 - سیستم دارای صفحه پانل کاربر پسند باشه و در جاهای مورد نیاز help گذاری بشه.

یا علی... اینم مثال عملی

دیدگاه

آقا حمید , منظورم این بود که ارتباط بین میکرو و لبویو رو از طریق پورت سریال آموزش بدید , یعنی نحوه آموزش هم به اینصورت باشه که بتونیم با چند وسیله که در دسترس است عملا" این کار رو انجام بدیم,برای مثال یه سروو موتور یا هر چیز دیگه رو بتونیم با labview کنترل کنیم(خیلی سادست ولی نمیدنم دیگه :redface لطفا" جوری باشه که بعد از این آموزش 100% بتوانیم این کار رو انجام بدیم.(البته مثال شما بسیار عالی است اما همونجوری که گفتم من مبتدی ام و تازه اول کارم ولی بدلیل نیاز اول به ارتباط با پورت سریال نیاز دارم تا در حال یادگیری این نرم افزار بتوانم این مطالب رو عملی هم بکار ببرم )
      ممنونم که پاسخ دادید .
      No Risk, No Reward

دیدگاه

منم یادمه اون اوایل که می رفتم آموزش لب وبو استادمون(استاد ثابت قدم) با یه برنامه توی لب ویو یه مدار که توسط avr پروگرام شده بود و کنترل کرد(یه مدار ساده چشمک زن)
        برنامش که همون برنامه نویسی معمولی بود
        ولی اصل کارم که منظور شماس یعنی اتصال بین این دو برنامه که توسط یه سری المان ورودی خروجی و مبدل توی لب ویو و یه سری برنامه برای تعریف پورت به عنوان ورودی برای codevisionavr رو شامل میشد رو چون هنوز با avr آشنانبودم و تازه کار توی لب ویو بودم و یادم نیست !
        ولی کار خیلی راحتیه در صورتی که هر دوبرنامه نویسی رو خوب بلد باشی !فکر کنم بیست دقیقه طول کشید تا بورد چشمک زنا با لب ویو کنترل بشن!

اینا رو گفتم که بگم که منم خیلی خوشحال میشم دوباره یه نفر پیدا بشه و کد هاو بلوک های مورد نیاز با توضیحات مختصری رو هم بده! :job: :job:

دیدگاه

با سلام .
          آقای سلطانی شما چقدر با Avr آشنایی داری ؟
          من یه کم کار کردم و میتونم مثلا دمای محیط و بخونم و بفرستم روی پورت سریال .
          یه مبدل usb به com هم نیاز داریم که rs232 فکر کنم .
          توی انجمن Avr حتما درباره ارتباط میکرو با rs232 مطلب هست .
          بعد اینکه بفرستیم رو پورت com و از اونجا با لب ویو بخونیم هم دوستان کمک می کنند. مطمئن نیستم کامل بلد باشم از visa استفاده می کنن واسه خوندن و نوشتن .
          بعد میشه دستوری رو که خواستی از همون پورت com به Avr بفرستی تا واست انجام بده .
          خواستی قسمت Avr و rs232 رو یکی دو روز آینده میذارم واسه دانلود .
          دندون درد گرفتم چشمام داره در میاد... :eek:
          اگه چيزي بلديم به بقيه هم ياد بديم ....

دیدگاه

سلام مجدد.

این تاپیک و ببین .
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=28334.0

دیدگاه

با سلام مجدد به تمام دوستان عزیز:
              آقای ابوالحسنی کار با avr رو 20% با codvision بلدم و 50و60% با bascom ,همین طور که همه میدونیم لذت کار با این جور نرم افزارها مثل labview زمانی 100چندان میشه که برنامه ای رو که نوشتی رو بتونی عملی پیاده کنی حتی ساده ترین برنامه می تونه انگیزتو برای کارهای بزرگ 100چندان کنه اونم با نرم افزاری مثل labview , اینکه از visa برای خواندن و نوشتن بر روی پورت سریال استفاده میشه درست ولی هدف اصلی اینه که بطور عملی بشه این کار رو کرد(یعنی وقتی که یه فرد کاملا" آماتور بخواد بین avr و labview ارتباط برقرار کنه با خواندن این تایپیک به راحتی قادر به انجامش باشه), وقتی میشه با ارتباط بین میکرو و labview چندیدن نوع آزمایشگاه خانگی درست کرد چرا این کار رو نکنیم ,مثلا" می خواهیم میزان نیرویی رو که یه شی به یه جسم وارد میکنه رو اندازه بگیریم(به صورت گرافیکی در labview همراه با انواع اقسام تجزیه تحلیلی که labview در اختیارمون گذاشته ) و یا اندازه گیری سرعت اجسام , البته این 0.00000000000001% کارایی labview هم نیست, اینها همه رو گفتم که بگم بابا یکی بیاد این ارتباط با پورت سریال لبویو و میکرو رو عملی آموزش بده تا بعد که برسیم به کارتهایی که خود شرکت National Instruments ارائه میده.
              ممنونم از تمامی افرادی که پاسخ دادند و یا ندادند
              No Risk, No Reward

دیدگاه

یه چیزی یادم اومد فکر کردم بگم بد نباشه!توی کتابی که از آقایان کشاورز وذکایی در مورد لب ویو نوشته شده یه فصلی هست در مورد ارتباط لب وبو با پی ال سی !که به طور کامل با ذکر چند تا مثال عملی این بحث و توضیح داده
                یه فصل قبل ترش هم در مورد ارتباط لب ویو وانواع اون مثل ارتباط سریال ،بلوتوث،مادون قرمز، شبکه مجازی و... توضیحات مختصری رو همراه با مثال آورده
                کتابشو همین سایت داره میتونید بخرید.
                این دوفصل میشن فصول سه و چهار کتاب
                این از پی ال سی ! ولی حالا ای وی آررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر ررر اونو دیگه دستم فعلا خالیه ! ولی بازم می گردم!
                امید سلطانی مرسی که این مبحث و به یادم آوردی! چون الان هم دارم لب ویو کار می کنم هم ای وی ار

آخرش اگه نشد یعنی کسی پیدا نشد که به این سوال به طور کامل پاسخ بده قول میدم خودم تا دوسه ماه دیگه توی همین تایپیک بیام بحث و توضیح بدم به مدد الله :job: :job:

دیدگاه

با سلام.
                  عزیزان نگران نباشید .
                  یه دوست خوب پیدا کردم توی مجموعه AVR واسه ارتباط با پورت com .
                  راه افتاد بلافاصله میذارم تو انجمن .
                  احتمالا pdf .

موفق باشید.

دیدگاه

از یکی از انجمن های دیگه من یه لینک میذارم .فکر کنم جالب باشه!

http://www.iranmicro.ir/forum/archive/index.php/t-3297.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A.abolhassani
                      با سلام.
                      عزیزان نگران نباشید .
                      یه دوست خوب پیدا کردم توی مجموعه AVR واسه ارتباط با پورت com .
                      راه افتاد بلافاصله میذارم تو انجمن .
                      احتمالا pdf .

موفق باشید.
                      سلامی مجدد:
                      آقای ابوالحسنی مرسی که پی گیری میکنید,هر زمان راه افتاد حتما" اطلاع بدید :job:
                      No Risk, No Reward

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پلنگ ایرانی!!
                        از یکی از انجمن های دیگه من یه لینک میذارم .فکر کنم جالب باشه!

http://www.iranmicro.ir/forum/archive/index.php/t-3297.html
                        با سلام:
                        آره خوب بود ولی اگه یه چیز شسته روفته تر باشه که عالی میشه
                        این چند روز سرم شلوغه نتونستم خوب دنبال این قضیه باشم ولی امیدوارم به یه نتیجه عالی برسیم (همونجوری که قبلا" گفتم انشاالله جوری باشه که بعدها یه فرد آماتور هم به راحتی بتونه با خواندن این پست این کار رو انجام بده البته هرچند که من خودمم هنوز یه آماتورم :mrgreen: ولی خوب بعدها حرفه ای میشم انشا.. :biggrin
                        No Risk, No Reward

دیدگاه

شما اول از همه به NI VISA احتیاج دارید
                          بعد از اون کافیه با توابع NI VISA شروع به برنامه نویسی بکنید.
                          مثال تا دلتون بخواد داخل اینترنت هست، کل برنامه خیلی سادست.
                          توی ارتباط سریال فقط کاراکتر میشه ارسال کرد، یعنی شما از لبویو یا میکرو فقط می تونید کاراکتر ارسال کنید.
                          مثلاً یه جوری تنظیم می کنید که وقتی یه دکمه توی لبویو فاشار داده شد ، کاراکتر A به میکرو ارسال بشه.
                          میکرو هم بعد از اینکه کاراکتر A رو گرفت توی یک شرط IF تعیین می کنید که بعد از اینکه کاراکتر A رسید ، یه پورت رو 0 یا 1 بکنه
                          همین عمل هم برعکسش واسه لبویو صدق می کنه
                          اصول کار سادست!
                          دیگه می مونه شما چجور برنامه بنویسید چیکار بکنید که برنامتون دقیق اجرا بشه
                          برنامه هر چقدر گنده تر بشه ریزه کاریها بیشتر میشه و ....
                          اتفاقاً منم می خوام با سریال لبویو یه پروژه دیگه ببندم که توش میکرویی نیست و فقط ارتباط بین SIM900 و لبویو هستش
                          همین عبارت LABVIEW+RS232 رو توی اینترنت جستجو بکنی کلی براش می تونین مثال پیدا کنین.
                          متأسفانه تا هفته بعد نمی تونم بیام، ولی مشتاقانه می خوام با هم روی این پروژه کار بکنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
                            شما اول از همه به NI VISA احتیاج دارید
                            بعد از اون کافیه با توابع NI VISA شروع به برنامه نویسی بکنید.
                            مثال تا دلتون بخواد داخل اینترنت هست، کل برنامه خیلی سادست.
                            توی ارتباط سریال فقط کاراکتر میشه ارسال کرد، یعنی شما از لبویو یا میکرو فقط می تونید کاراکتر ارسال کنید.
                            مثلاً یه جوری تنظیم می کنید که وقتی یه دکمه توی لبویو فاشار داده شد ، کاراکتر A به میکرو ارسال بشه.
                            میکرو هم بعد از اینکه کاراکتر A رو گرفت توی یک شرط IF تعیین می کنید که بعد از اینکه کاراکتر A رسید ، یه پورت رو 0 یا 1 بکنه
                            همین عمل هم برعکسش واسه لبویو صدق می کنه
                            اصول کار سادست!
                            دیگه می مونه شما چجور برنامه بنویسید چیکار بکنید که برنامتون دقیق اجرا بشه
                            برنامه هر چقدر گنده تر بشه ریزه کاریها بیشتر میشه و ....
                            اتفاقاً منم می خوام با سریال لبویو یه پروژه دیگه ببندم که توش میکرویی نیست و فقط ارتباط بین SIM900 و لبویو هستش
                            همین عبارت LABVIEW+RS232 رو توی اینترنت جستجو بکنی کلی براش می تونین مثال پیدا کنین.
                            متأسفانه تا هفته بعد نمی تونم بیام، ولی مشتاقانه می خوام با هم روی این پروژه کار بکنیم
                            مرسی آقا فرشاد , منم بی صبرانه منتظر ارسالهای بعدی تون هستم,متاسفانه منم یه یک هفته ای سرم شلوغه نمیتونم فعالیتی کنم اما بعد از یک هفته انشالله کار رو شروع میکنم.
                            No Risk, No Reward

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid soltani
                              سلامی مجدد:
                              آقای ابوالحسنی مرسی که پی گیری میکنید,هر زمان راه افتاد حتما" اطلاع بدید :job:
                              رو چشم ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X