اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موتور Dc سری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موتور Dc سری

سلام.
    خسته نباشید.
    به نطر شما اساتید در کارخانه های سازنده موتور های Dc ُسری از جمله start ماشین ها برای انداختن بار بر روی این موتورها ( همون گیربکسی روشون میندازن چون اگه بار نداشته باشن میترکن) تعداد دور این موتور ها رو به چند دور میرسونند؟؟

پاسخ : موتور Dc سری

سلام کسی ندونست؟

دیدگاه

سلام
      موقعی که استارت زده میشه بار به شفت موتور سری درگیر میشه (همون لحظه ) و دور بر نمیداره .سرعت موتور با توجه به کاربرد مورد نظر تعیین میشه و بعدش تعداد قطب موتور و تعداد دور سیم پیچ ها و.....تعیین میشه.

دیدگاه

اینکه میگن موتور dc سری بدون بار ذوری نزدیک بی نهایت پیدا میکنه درسه؟؟
        من میخوام بدونم این چند دوره؟؟ حدود دورشم بدونم کفاف میکنه؟؟ مال استارت موتور hondas
        سرش یه گیربکس 1 به 5.5

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akbar8
          اینکه میگن موتور dc سری بدون بار ذوری نزدیک بی نهایت پیدا میکنه درسه؟؟

سلام

ازلحاظ تئوری دور همین طور بالا میره تا به بینهایت برسه البته مفهوم کلی اینه که موتور ناپایدار میشه.
          خب از لحاظ عملی من خودم تست نکردم و فکر میکنم به سمت ناپایداری میره و دور زیاد میشه اما دور بینهایت نمیشه.اتفاقی که می افته : گشتاوره بار چون کمه و به سمت صفر میل میکنه دور موتور فوق العاده بالا میره و ناپایدار میشه این موقعی اتفاق می افته که هیچ باری نداشته باشیم.
          در واقعیت خود شفت موتور یه مقدار گشتاور داره و میتونیم بگیم موتور بادور خیلی بالا می چرخه .
          من میخوام بدونم این چند دوره؟؟ حدود دورشم بدونم کفاف میکنه؟؟ مال استارت موتور hondas
          سرش یه گیربکس 1 به 5.5

با گیر بکس ناپایدار نمیشه ولی دور بازم خیلی بالا میره که برای موتور فکر کنم مناسب نیست.
          اگه بتونید گشتاوری که روی شفت موتور ایجاد میشه رو محاسبه کنید از منحنی گشتاور -سرعت حدود سرعت بدست میاد .( اول ازلحاظ تئوری گشتاورو حساب کنین بعد از نمودار یا فرمول سرعت بدست میاد .
          به طور کلی دو چیز موجب ناپایداری موتور سری میشه:1-قطع جریان تحریک به یکباره 2- برداشتن بار شفت به طور کامل
          البته ممکنه بازم باشه من اطلاع ندارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X