اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک برای تعمیر منبع تغذیه اداک ps-302

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک برای تعمیر منبع تغذیه اداک ps-302

دوستان عزیز و خوره های الکترونیک سلام

خیلی وقت بود دنبال همچین فرومی میگشتم ولی به خاطر مشغله زیاد پیدا نمیکردم
    همینطور که میبینید بنده اولین پستم رو اینجا مینویسم واصلا به خاطر همین پست عضو سایت شدم

راستش بنده تا سال 83 مثل شما خوره الکترونیک بودم ولی فقط پول حروم میکردم البته با مصیبت هم بدست میاوردم (ساخت اکو های زاقارت برای هیئت های منطقه و تعمیر هزارتا چیز دیگه) ولی از اون سال رفتم توی کار موبایل و علاقه وعشقم به الکترونیک رو توی اینکار خرج کردم و عوض اونهمه پول حروم کرن رو در اوردم خیلی سرتون رو درد نیارم ولی یه توصیه کوچیک دارم : بچه ها به مایه کار هم فکر کنید خیلی هیجان زده مدارها نشید .

بریم سر اصل مطلب. بنده سه ساله که یه منبع تغذیه اداک دارمps-302 ولی یه روز صبح قاطی کرد یعنی ولتاژش از 24 کمتر نمیاد ولوم رو عوض کردم فایده نداشت یه پتانسیومتر هم روی مدار مربوط به نمایشگرش بود اونو کم کردم ولتاژو روی 4 ولت ثابت کردم همونطور که میدونید ما همش با همین 4ولت کارداریم بعد بدون تست سر مکنتها .زدمش به یه کا 310 ... گوشی منفجر میشوددددد.... بگذریم یه جوری گوشی رو درستش کردم و فرداش یه منبع نو خریدم ولی حالا دلم میسوزه یه منبع نیمچه سالم یه گوشه افتاده ومن با اینهمه ادعا نمیتونم کاری کنم وحالا از شما کمک میخوام تا یه جوری راش بندازیم .

پاسخ : درخواست کمک برای تعمیر منبع تغذیه اداک ps-302

سلام دوست عزیز

نقشه آن را دارید ؟ اگر داید در سایت قرار دهید تا با همکاری هم تعمیرش کنیم!

موفق باشید. :bye
    کمتر سخن گویم
    بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ramezanigsm
      دوستان عزیز و خوره های الکترونیک سلام

خیلی وقت بود دنبال همچین فرومی میگشتم ولی به خاطر مشغله زیاد پیدا نمیکردم
      همینطور که میبینید بنده اولین پستم رو اینجا مینویسم واصلا به خاطر همین پست عضو سایت شدم

راستش بنده تا سال 83 مثل شما خوره الکترونیک بودم ولی فقط پول حروم میکردم البته با مصیبت هم بدست میاوردم (ساخت اکو های زاقارت برای هیئت های منطقه و تعمیر هزارتا چیز دیگه) ولی از اون سال رفتم توی کار موبایل و علاقه وعشقم به الکترونیک رو توی اینکار خرج کردم و عوض اونهمه پول حروم کرن رو در اوردم خیلی سرتون رو درد نیارم ولی یه توصیه کوچیک دارم : بچه ها به مایه کار هم فکر کنید خیلی هیجان زده مدارها نشید .

بریم سر اصل مطلب. بنده سه ساله که یه منبع تغذیه اداک دارمps-302 ولی یه روز صبح قاطی کرد یعنی ولتاژش از 24 کمتر نمیاد ولوم رو عوض کردم فایده نداشت یه پتانسیومتر هم روی مدار مربوط به نمایشگرش بود اونو کم کردم ولتاژو روی 4 ولت ثابت کردم همونطور که میدونید ما همش با همین 4ولت کارداریم بعد بدون تست سر مکنتها .زدمش به یه کا 310 ... گوشی منفجر میشوددددد.... بگذریم یه جوری گوشی رو درستش کردم و فرداش یه منبع نو خریدم ولی حالا دلم میسوزه یه منبع نیمچه سالم یه گوشه افتاده ومن با اینهمه ادعا نمیتونم کاری کنم وحالا از شما کمک میخوام تا یه جوری راش بندازیم .
      حتما خودتون قبلا یه چیزائی از اون رو تست کردین؟؟
      این منبع تغذیه شرکتش توی تبریزه .
      چیا رو بررسی کردین؟؟

دیدگاه

ممنون از توجهتون

همونطور که نوشتم فقط ولوم رو تست کردم هیچ مقاومت و یا قطعه دیگه ای هم ظاهرا با چشم که نگاه میکنم نسوخته استی نقشش رو هم ندارم دوستان اگه کسی با سازندش ارتباطی داره کمک کنه

دیدگاه

اگر ولتاژ خروجی به ماکزیمم مقدار رسیده به احتمال زیاد ترانزیستور قدرت یا دیود محاظش سوخته. :smile:
          Growth for the sake of Growth is the idealogy of cancer cells

دیدگاه

سلام
            اگه نقششو نداری برای من تیپاکسش کن تا برات تعمیر کنم
            اابته هزینه تعمیر میگیرم و دانشجویی کار نمیکنم oo:

دیدگاه

ترانزیستورهای 2n3055 رو عوض کردم حالا ولتاژ از 1 ولت بالا تر نمیره
              اقای امینی میشه شماره تماس بدید ببینم میصرفه فرستم

دیدگاه

سلام
                اگه بنده هرف از پول زدم ببخشید
                شوخی بود
                یه عکس از دستگاه بگیر بزار اینجا تا ببینم تو چه محدوده ای کار میکنه
                اگه منبع تغذیه شوییچینگه اول باید سگنالهای روی ای سی سوئیچر رو چک کنی

سعی میکنم یادم باشه فردا سیمکارتم رو عوض کنم
                حدود 8 تا 9 شب با این شماره تماس بگیرید

دیدگاه

اشتباه نکنم این منبع سوئیچینگ نیست
                  فقط توی طراحی این منبع حقه های زیادی به کار رفته
                  یه کم زیر ای سی هاشو نگاه کن اتصالات نازکی می بینی
                  موفق باشی

دیدگاه

با سلام و خسته نباشید
                    در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این تغذیه خوشحال میشم کمک کنم و چون زیاد فرصت ندارم به سایت سر بزنم به ایمیلم پیام بدین
                    درسته مدت زیادی از این پست گذشته ولی مطلبش برام جالب بود خواستم همین جا بگم
                    ramezanigsm با تنظیم پتانسیومتر نمایشگر که جهت کالیبره کردن میکرو هستش و عدم تست خروجی با ولتمتر شروع به تعمیر گوشی کرده :angry:
                    تا حد امکان با پتانسیومترها کار نکنید مگر برای کالیبره کردن و تست سلامتی خود پتانسیومتر
                    و تا حد ممکن تعمیرات را برای افراد خاص خودش بدین

دیدگاه

سلام
                      بنده هم همین منبع تغذیه را دارم یه بنده خدایی ازش جریان زیاد کشید الان کار می کنه و لی نمایشگر ولتاژ و جریان صفر نشون میده. یکی از آی سی ها را هم عوض کردم ولی جواب نداد دوستان در این زمینه تجریه ای دارند؟ دو تا آی سی به شماره ICL7107 داره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X