اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در دیمر آنالوگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در دیمر آنالوگ

[/img]
    در مدار دیمر آنالوگ بالا که به جای قسمت پایین چپ از یک 4040 و یک ای ار رسیور استفاده شده با دادن پالس ولتاژ ولتاژ خروجی آمپ امپ متصل به اپتوکوپلر در حدود 2 ولت تغییر می کند.
    ولی لامپ هیچ تغییری نمی کند :angry:
    در کل من هر تغییری در اپتو کوپلر ایجاد می کنم باز هم لامپ روشن می ماند!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry:
    لطفا کمک کنید
    با تشکر
    http://img4up.com/up2/51686235768949471247.jpg

پاسخ : مشکل در دیمر آنالوگ

چرا کسی جواب نمده من کترم فوریه؟؟
    :cry2:

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      اگه اپتو کوپلر را تغییر میدی و کاری نمیکنه باید اپتو کوپلر را چک کنی و ترایاک را هم تست کنی شاید اون خراب شده
      هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط wafeen
        [/img]
        در مدار دیمر آنالوگ بالا که به جای قسمت پایین چپ از یک 4040 و یک ای ار رسیور استفاده شده با دادن پالس ولتاژ ولتاژ خروجی آمپ امپ متصل به اپتوکوپلر در حدود 2 ولت تغییر می کند.
        ولی لامپ هیچ تغییری نمی کند :angry:
        در کل من هر تغییری در اپتو کوپلر ایجاد می کنم باز هم لامپ روشن می ماند!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry:
        لطفا کمک کنید
        با تشکر
        http://img4up.com/up2/51686235768949471247.jpg
        سلام
        اون پایه اپتو از طریق مقاومت یک کیلو اهم به 15 ولت وصله اینورشم که خودتون میگید در حد دو ولته ، خب دیود ورودی اپتو همیشه روشنه یعنی اپتو همیشه فرمان وصلو به ترایاک میده و برق اصلی همیشه وصله.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی110
          سلام
          اون پایه اپتو از طریق مقاومت یک کیلو اهم به 15 ولت وصله اینورشم که خودتون میگید در حد دو ولته ، خب دیود ورودی اپتو همیشه روشنه یعنی اپتو همیشه فرمان وصلو به ترایاک میده و برق اصلی همیشه وصله.
          بله درسته
          البته در مدار من 5 ولت قرار دادم ولی بازم تغییری نمی کنه
          حتی به جای وی سی سی به زمین وصل کردم بازم فرقی نکرد
          لطفا در مورد راه اندازی تریاک و اپتو کوپلر هم توضیح دهید
          در ضمن راهی هست بتونم گذرنده از صفر مدار رو تست کنم(بدون اسیلوسکوپ)؟؟؟
          :redface:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X