اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برقراری ارتباط سریال بین sim900 و labview

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برقراری ارتباط سریال بین sim900 و labview

سلام
    همینجوری هوس کردم روی این کار کنم
    اولین مرحله ساخت یه برد نمونه بود که بتونم SIM900 رو راه اندازی بکنم
    برد راه انداز رو ساختم، اینم عکسش

یه چندتایی از بچه ها PM دادند و چند تا سوال پرسیدند، همینجا جوابارو میگم.
    - اول از همه در مورد ماژول SIM900 ، ماژولی که من استفاده کردم، مال همین فروشگاه سایته! لینک http://eshop.eca.ir/product_info.php?products_id=984
    - نحوه اتصال سیم کارت و بقیه چیزها مثل دیتاشیت خود sim900 ، من اون دیود زنرهای سیم کارت رو وصل نکردم
    - برای اینکه حسش نبود هی پورت سریال وصل کنم به دستگاه، از یه ft232 استفاده کردم، سوال کرده بودید که همه سیمهای پورت سریال رو وصل کردم ؟ نه ! فقط rx و tx رو وصل کردم.
    - طبق شایعات، وقتی می خواد ماژول شبکه رو پیدا بکنه، یه چند آمپری جریان میکشه ( از 2 آمپر تا 4 آمپر ، روایت ها مختلفه ) من اول باور نکردم! یه روز الافش بودم، که آخرش یه خازن 4700 میکروفاراد وصل کردم و الان بدون هیچ مشکلی کار می کنه
    - در مورد اینکه چجور من این برد رو روی فیبر سوراخدار بستم! بعضی بچه ها با یه برد 2 لایه هم نتونستند جواب بگیرند! برادر من چرا تهدید به خالی بندی میکنید به یک نکته ظریف دقت نکردید! من از یه برد ماژول مانند استفاده کردم و بقیه خود ماژول sim900 رو استفاده کردند. این pcb کوچیک، اون قطعات ریزی که روش میبینید، مخصوص جلوگیری از نویز این ماژول هستند. یعنی تمامی اصولی که واسه استفاده از این ماژول باید رعایت کنیم و تو دیتاشیتش ذکر شده، تو این یه ذره برد رعایت شده. مسیر آنتن، پلی گان و خازن های نویز گیر و ... بردش 4 لایست و خیلی ساده مثل من روی یه فیبر سوراخدار می تونین اون رو راه اندازی بکنید. همین نمی وجب تقریباً کلی از کار رو انجام داده.
    - قبل از اینکه از سیم کارت استفاده بکنید، مطمئن بشید که سیم کارت فعال شده و احتیاج به پین کد نداره و شارژ هم داره
    بعد اینکه برد رو ساختید، واسه اینکه مطمئن بشید بردتون کار می کنه ، از این نرم افزار می تونید استفاده بکنید، کافیه شماره تلفن رو بنویسی و بعدش یه sms بفرستید. اگر فرستاد، یعنی بردتون آماده استفادست http://www.rhydolabz.com/documents/gps_gsm/GSM_Modem_Software.zip
    [hr]
    این از برد، میرسیم به لبویو
    برای ارتباط با لبویو از ارتباط سریال می خوام استفاده بکنم و توابع visa
    نسخه لبویو من 2011 هست
    هنوز هیچ ذهنیتی از شکل برنامه ندارم و می خوام تیکه تیکه جلو برم
    اول ارسال یک sms ساده و ببینیم تا بعد چی میشه

دوستانی که علاقه داشته باشند می تونند با ساخت یه همچین مداری ، با هم روی این برنامه کار کنیم
    من یک مشکل کوچیکی دارم، اونم وقته و احتمال داره 1 هفته تاپیک پستی نزنم و فقط روزهای تعطیل بتونم کار رو ادامه بدم. اگر دیدید چند روزی پست نزدم ، فک نکنید بیخیال شدم. تا اوجا که سوادمون قد بده می خوایم بریم جلو

پاسخ : ایجاد ارتباط بین sim900 و labview

پس این اولین یا علی :arrow:

دیدگاه

پاسخ : ّرقراری ارتباط سریال جهت ایجاد ارتباط بین sim900 و labview

خوب
      برای اینکه نگید پست رو زد و رفت 1 ماه دیگه بیاد بگه چه خبر، اولین مدل ارتباط سریال رو نوشتم که ساده ترین مدل هستش
      دنبال این بودم که چجور بقیه بچه ها می تونند توی برنامه همکاری داشته باشند و لازم نباشه که حتماً این برد رو درست کنند، یه نرم افزار جالب یادم افتاد، Virtual Serial Port
      این یه نرم افزار که باهاش می تونین پورت مجازی درست بکنین. الان من 2 تا پورت مجازی درست کردم، راحت بین labview و هیپرترمینال ارتباط برقرار کردم.
      اینم لینک دانلودش
      http://rapidshare.com/files/144321658/Virtual.Serial.Port.Driver.6.9.1.134.cracked-SND.zip
      دیگه الان راحت می تونین با پورت سریال کار بکنید و رفت و آمد اطلاعات رو مشاهده بکنید

می مونه برنامه، من یه برنامه ساده نوشتم که فقط اطلاعات رو میفرستم و میگیرم. بیشتر واسه تست بود که ببینم یادم رفته یا نه ! دیدم نه، اون ته ته ها یه چیزایی یادم مونده.

اینم فایل واسه دانلود
      http://vip.eca.ir/sharing/uploads/13337263561.zip

الان برنامه جوریه که، اطلاعات رو میفرستید و برنامه منتظر می مونه که یک چیزی برگرده و بعد از برگشتن اطلاعات برنامه بسته میشه و چون توی یه حلقه قرار گرفته این برنامه هی تکرار میشه.
      کسی نمی دونه چجور میشه مثل میکرو که اینتراپت داره واسه سریال، اینجا هم همچین چیزی باشه که هر موقع اطلاعات اومد بگیره و منتظر نمونه !
      یک مشکل دیگه هم بافر دریافت اطلاعاته ! یعنی اگر بنویسیم 4 ، تا 4 تا کاراکتر فرستاده نشه این نشون نمیده

دیدگاه

با سلام به آقا فرشاد اکرمی .

دستت درد نکنه داداش .

این rapidshare واسه من بالا نمیاد.

درد و بلات بخوره تو سر دشمنات . :wow:
        اگه چيزي بلديم به بقيه هم ياد بديم ....

دیدگاه

پاسخ : ّرقراری ارتباط سریال جهت ایجاد ارتبا&#

من برنامه رو دقیقا همین جوریه که شما گفتین نوشتم و حتی فایل خودتونم دان کردم ران کردم!و ازبرنامه پورت مجازی هم که گذاشتید استفاده کردم! اما تا ران می کنم برنامه نه استپ می شه نه اطلاعاتی میادتوی رید بافر نه هی چی دیگه :mrgreen:
          بعد از استپ اروری میده با این مضمون:

VISA: (Hex 0xBFFF0015) Timeout expired before operation completed

حتی توی برنامه Virtual Serial Port نرخ تبادل اطلاعات و نشون میده توی هرپورتی که به عنوان مرجع انتخابش می کنم ولی نمی دونم چرا بازم ارور میده!
          آیا غیر از کارهایی که گفتید کار اضافه تری هم باید می کردم که نکردم؟ :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A.abolhassani

دستت درد نکنه داداش .

دانلود منیجر نصب کن نیازی به بالا اومدن rapidshare نداری ! خودش دکمه دانلود رو برات میاره

دیدگاه

پاسخ : برقراری ارتباط سریال جهت ایجاد ارتبا&#

نوشته اصلی توسط A.abolhassani

دستت درد نکنه داداش .

حجمش کمه، یه سرور خودتون معرفی بکنید پلود کنم اونجا

نوشته اصلی توسط پلنگ ایرانی!!
              من برنامه رو دقیقا همین جوریه که شما گفتین نوشتم و حتی فایل خودتونم دان کردم ران کردم!و ازبرنامه پورت مجازی هم که گذاشتید استفاده کردم! اما تا ران می کنم برنامه نه استپ می شه نه اطلاعاتی میادتوی رید بافر نه هی چی دیگه :mrgreen:
              بعد از استپ اروری میده با این مضمون:

VISA: (Hex 0xBFFF0015) Timeout expired before operation completed

حتی توی برنامه Virtual Serial Port نرخ تبادل اطلاعات و نشون میده توی هرپورتی که به عنوان مرجع انتخابش می کنم ولی نمی دونم چرا بازم ارور میده!
              آیا غیر از کارهایی که گفتید کار اضافه تری هم باید می کردم که نکردم؟ :cry:
              :-?
              اون عدد 100000 رو یمبینی ؟ این ارور داده که وقت اون تموم شده و هیچ عملی انجام نشده! اون رو چند گذاشتی ؟
              به غیر اون ،
              2 تا پورت درست می کنه این نرم افزار ، مثلاً پورت 3 و پورت 4
              واسه لبویو یه پورت رو انتخاب می کنی و واسه هیپرترمینال هم یه پورت
              یعنی یکی 4 و اونیکی 3
              محظ احتیاط کامپیوترت رو یه رستارت هم بکن
              بعد لبویو رو که اجرا کنی، هرچی که داخل txt باشه میاد تو هیپرترمینال و منتظر میشه که توی هیپرترمینال یه چیزی بنویسی تا توی labview نشون بده و همینجور میچرخه و میچرخه
              لبویو من نسخه 2011 و روش visa رو نصب کردم
              اگر نسخه پایین تر باشه یا اینکه visa نداشته باشی کار نمی کنه
              تنظیمات boadrate رو هم ی ه نگاهی بنداز ،

دیدگاه

پاسخ : برقراری ارتباط سریال بین sim900 و labview

ممنون از راهنمایی تون
                تموم اون کارهایی رو که گفتید کردم زمان و هم کم و زیاد کردم ولی فقط برای کمتر از یک ثانیه میشه اطلاعات رو از لب ویو خوند وبعد دوباره همون ارور قبلی رو میده ! :angry:
                اگه میشه جمله رو هم که گفتید یکم بیشتر توضیح بدید:
                بعد لبویو رو که اجرا کنی، هرچی که داخل txt باشه میاد تو هیپرترمینال و منتظر میشه که توی هیپرترمینال یه چیزی بنویسی تا توی labview نشون بده و همینجور میچرخه و میچرخه
                منظورتون از txt همون ورودی لب ویوئه؟ که میفرستیم برای پورت :rolleyes:
                هیپرترمینال کجاست دیگه ؟ فکر کنم مشکل اصلیم همین باشه ها!
                این چرخشم کار دستون میده فکر کنم بذاریمش تو یه for بهتر باشه ! آخه من مجبور شدم چند بار end task کنم :surprised:

دیدگاه

سلام. فرشاد جان برنامت یه مشکل کوچیک داره اونم اینه که شما الان داری تو هربار اجرا هی پورت رو معرفی میکنی و هی دوباره میبندی.. سایز بافر هم واسه این نیست که پر بشه. واسه اینه که احیانا دیتای شما ناقص دریافت نشه.
                  1 - تابع معرفی پورت رو خارج حلقه قرار بده تا فقط یکبار و اونم شروع برنامه اجرا بشه.
                  2- تابع close و تابع نشون دادن خطا رو خارج حلقه قرار بده تا اگه برنامه رو بستی پورت رو ببنده.
                  3 - برای خوندن از یه تابع bytes at port ابتدا استفاده کن و بعد بخون..
                  4 - علاوه بر یه کلید کنترلی stop از وجود یا عدم وجود خطا برای بستن برنامه استفاده کن.

دیدگاه

آقای پلنگ، عصری با شکل میزارم تا دقیق متوجه بشی ! الان شرکتم.

نوشته اصلی توسط حمید رضا حسین وردی
                    سلام. فرشاد جان برنامت یه مشکل کوچیک داره اونم اینه که شما الان داری تو هربار اجرا هی پورت رو معرفی میکنی و هی دوباره میبندی.. سایز بافر هم واسه این نیست که پر بشه. واسه اینه که احیانا دیتای شما ناقص دریافت نشه.
                    1 - تابع معرفی پورت رو خارج حلقه قرار بده تا فقط یکبار و اونم شروع برنامه اجرا بشه.
                    2- تابع close و تابع نشون دادن خطا رو خارج حلقه قرار بده تا اگه برنامه رو بستی پورت رو ببنده.
                    4 - علاوه بر یه کلید کنترلی stop از وجود یا عدم وجود خطا برای بستن برنامه استفاده کن.
                    چشم، گفتم که زیاد بلد نیستم! همینجوری اینو زدم ببینم کار می کنه یا نه
                    قابل توجه تمامی بچه ها، این حمیدرضا ، بریزید سرش نزارید فرار کنه ! هر سوالی هم دارید بپرسید. چند صد سالی داره لبویو کار می کنه، هر سوالی دارید بپرسید تا جواب بده بهتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
                      حجمش کمه، یه سرور خودتون معرفی بکنید پلود کنم اونجا
                      :-?
                      اون عدد 100000 رو یمبینی ؟ این ارور داده که وقت اون تموم شده و هیچ عملی انجام نشده! اون رو چند گذاشتی ؟
                      به غیر اون ،
                      2 تا پورت درست می کنه این نرم افزار ، مثلاً پورت 3 و پورت 4
                      واسه لبویو یه پورت رو انتخاب می کنی و واسه هیپرترمینال هم یه پورت
                      یعنی یکی 4 و اونیکی 3
                      محظ احتیاط کامپیوترت رو یه رستارت هم بکن
                      لبویو من نسخه 2011 و روش visa رو نصب کردم
                      اگر نسخه پایین تر باشه یا اینکه visa نداشته باشی کار نمی کنه
                      تنظیمات boadrate رو هم ی ه نگاهی بنداز ،
                      با سلام .

آقا persiangig که ایرانیه و ثبت نامش هم رایگان .
                      لطف کنید از حالا بذارید اونجا.
                      مرسی

دیدگاه

ببین چه میکنه فرشاد!!!!!!!!!! :biggrin:

با اجازه :mrgreen:
                        بیا اکبر جون:
                        http://uplod.ir/aw1xx3rhr0lj/Virtual.Serial.Port.Driver.6.9.1.134.cracked-SND.zip.htm

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                        بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری

ببین چه میکنه فرشاد!!!!!!!!!! :biggrin:

با اجازه :mrgreen:
                          بیا اکبر جون:
                          http://uplod.ir/aw1xx3rhr0lj/Virtual.Serial.Port.Driver.6.9.1.134.cracked-SND.zip.htm

ممنون آقای نصیری .
                          خیربینی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا حسین وردی
                            سلام
                            این کارهایی رو که شما گفتین تقریبا انجام دادم ولی بازم جواب نمی ده ببینید لطفا بهم بگید عیب از برنامه اس یا جای دیگه!
                            ]

دیدگاه

این چیه پسر خوب. من گفتم کل تابع باز کردن پورت رو بزار بیرون حلقه نه فقط المان کنترلی انتخاب شماره پورت. بعدشم اون گره فیدبک چیه دیگه. من گفتم از وجود یا عدم وجود خطا برای کنترل حلقه استفاده کنید. آخرین خروجی خطا که به دیواره حلقه وصله رو با استفاده از یه تابع unbundle باز کنید و پارامتر status خطا رو با یه تابع or به همراه کلید stop بده به شرط حلقه. بعدشم من گفتم همیشه قبل از read کردن از تابع byes at port استفاده کن نه قبل از نوشتن.. بعدشم زمانی از سیستم نوشتن و خوندن پشت سرهم استفاده میشه که مثلا شما یه کد میفرستین بعد برای اینکه بفهمید درست دریافت شده یه کد هم از طرف مقصد میفرستید و در لب ویو میخونید. در غیر این صورت یا بخونید یا بنویسید. پس یه حلقه case بزارید که یا بخونید یا بنویسید.... از شما بعدید بود آقای پلنگ ایرانی !!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X