اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد پروگرامر STK 200/300

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد پروگرامر STK 200/300

سلام.من می خواستم یه پروگرامر میکروکنترلرهای AVR بسازم.منظورم همین پروگرامر STK 200/300 است که فکر کنم تو کتاب کاهه باشه.حالا سوالم اینه که ایا با این پروگرامر می توان فایل HEX تولید شده توسط کد ویژن را با بیسکام درون میکرو ریخت؟
    چون کد ویژن این پروگرامر را نمی شناسد و می خواهم با بیسکام عمل پروگرام کردن را انجام بدهم.اما اگه اشتباه نکنم بیسکام فایلهای با پسوند BIN را درون میکرو می ریزد نه فایل HEX را.درسته؟
    چون من فقط فایل HEX را دارم نه BIN را.ممنون می شم اگه سریعتر جواب بدهید.

پاسخ : سوال در مورد پروگرامر STK 200/300

سلام
    مطمئنی code vision پشتیبانی نمی کنه؟
    من مدت کوتاهی با این کامپایلر کار می کردم و با همین پروگرمر کار می کردم !!!!!!!!؟؟؟
    در مورد سولتون این کار رو نمی شه کرد .
    در codevision قسمتی داره برای تنظیم پروگرمر فکر می کنم فراموش کردید که تنظیم کنید .
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

CodeVision و BASCOM هر دو این پروگرمر را می شناسند و بخوبی کار می کنند
      شما با فایل هگز تولید شده بوسیله یک کامپایلر را با برنامه دیگری داخل میکرو پروگرم کنی
      تو منوی بافر گزینه load from file را انتخاب کن بعد گزینه file of type را تغییر بده و فایل هگز را open کن
      و از منوی Chip گزینه write buffer into chip را انتخاب کن

دیدگاه

اگه مشکلت حل نشد
        شما می تونی با کد ویژن کد تولید بکنی و با بسکام اون رو پروگرم بکنی
        موفق باشی

دیدگاه

ممنون.ببخشید حواسم نبود تنظیمات کد ویژن را با دقت نگاه نکرده بودم.به نظر خودم اگه با بیسکام پروگرام کنم بهتره.
          فقط یه چیز دیگه.فرق فرمت HEX با BIN چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X