اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور لرزشی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور لرزشی

سلام کسی میتونه تو انتخاب سنسور لرزشی کمکم کنه؟

پاسخ : سنسور لرزشی

سلام

درست متوجه نشدم ؟
    یه مقدار بیشتر توضیح بده ، برای چه کاری می خوای؟
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

سنسور لرزشی

برای اتصال به lm486 یا میکرو که وقتی لرزید با buzzer الارم بده

دیدگاه

بازم نفهمیدم لرزش مورد نظر تا چه حد است ؟ لرزش در حد ماشین لباسشویی های قدیمی یا یه زمین لرزه!؟
        ولی سنسورهای پیزوالکتریک شاید بتونن مشکلتو حل کنند .
        این سنسورها اگر ولتاژ به آن برسد حرکت مکانیکی تولید می کنند و اگر حرکت مکانیکی (لرزش) داشته باشند در خروجی ولتاژ داریم .
        از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

لرزش در حد vibre موبایل باشه اگه ممکنه و اسم و شماره سنسورو بلدید بگید

دیدگاه

سلام:

یک سنسورهایی توی بدنه ماشین برای دزدگیر وصل می کنند که به سنسور شوک معروفه ! حدوداً 4000 تومان و از تمام دزدگیر فروشی ها میشه خرید .
            چیز کوچک و جمع و جوریه .
            برای شروع بد نیست یکی از آنها بخری و بازش کنی ببینی توش چیه . شاید کارت رو راه انداخت .
            من یکی دارم ولی توی یک دستگاه نصب کردم و نمیشه بازش کرد.
            ورودی 12 ولت و خروجی وقتی لرزش ( قابل تنظیم) حس بشه صفر ولت .(active Low)

موفق باشید

دیدگاه

یه جوری اشو من قبلا دیده بودم
              محفظه بود که توش دوتا سیم بود یه کم هم جیوه اگه می لرزید جیوه به به اون دو تا سیم می خورد ( جیوه روی شیشه خیلی زود سر می خوره ) و اتصال برقرار می شد . بقیه ماجرا...........همین
              موفق باشی

دیدگاه

سلام باید گفت که انواع متعدد وزیادی از سنسورها بصورت آماده در بازار یافت میشه . ولی خوب اینجا انجمن تخصصی برق و000 است و بهتره که از ساخت بگوییم .0000 یکی از روشهای ساخت سنسور لرزش با قابلیت تنظیم حساسیت رو میگویم .که امیدوارم مورد توجه قرار بگیره .با استفاده از یک گوی فلزی ترجیها" مسی و یک تکه فنر مثل فنر خودکا ر و یک نیم کره ترجیحا" مسی و یک مدار اشمیت تریگر و یک مدار منوآستابل میتوان این سنسور را ساخت حساسیت سنسور با استفاده از کموزیاد شدن فاصله گوی از کره و میزان خاصیت انعطاف پذیری فنر صورت میگیره و0000

دیدگاه

با سلام و تشکر
                  فلسفه این 0000 چیه؟؟ :rolleyes:

دیدگاه

سلام من یه سنسور یا ماژول لرزشی میخام تا لرزش صفحه فلزی رو اندازه بگیرم ولی قبلش باید دقت اندازه گیریشو بدونم ولی اونچیزایی ک توسایت هست نتونستم دقت اندازه گیریشونو بفهمم کسی میتونه کمکم کنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shima75 نمایش پست ها
                      سلام من یه سنسور یا ماژول لرزشی میخام تا لرزش صفحه فلزی رو اندازه بگیرم ولی قبلش باید دقت اندازه گیریشو بدونم ولی اونچیزایی ک توسایت هست نتونستم دقت اندازه گیریشونو بفهمم کسی میتونه کمکم کنه؟
                      سلام،
                      برای کاربردها و دامنه و فرکانسهای مختلف، میبایست روش و ابزار متفاوتی ایجاد کرد!
                      ولی اصولا در این گونه کاربردها از لیزر در چند بعد و یا پیزو استفاده میشود!
                      ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

با سلام
                        برای اینکارها بهتره از سنسورهای MEMS بخصوص سری ADXL استفاده کنین.
                        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
                          سلام،
                          برای کاربردها و دامنه و فرکانسهای مختلف، میبایست روش و ابزار متفاوتی ایجاد کرد!
                          ولی اصولا در این گونه کاربردها از لیزر در چند بعد و یا پیزو استفاده میشود!
                          میشه بیشتر توضیح بدین؟باروشی که میگین میشه لرزش رو اندازه کرد؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
                          با سلام
                          برای اینکارها بهتره از سنسورهای MEMS بخصوص سری ADXL استفاده کنین.
                          بااین روش لرزش رو میتونم اندازه گیری کنم؟
                          من میخام لرزش رواندازه بگیرم و مقایسه کنم

دیدگاه

بااین روش لرزش رو میتونم اندازه گیری کنم؟
                            من میخام لرزش رواندازه بگیرم و مقایسه کنم
                            بله. میشه.
                            جنس لرزش از نوع شتاب دینامیکی هست.
                            کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
                              بله. میشه.
                              جنس لرزش از نوع شتاب دینامیکی هست.
                              میبخشید میتونین درمورد قطعه adxl335 کمکم کنین؟؟ بنظرتون برای اینکار ماژول خوبیه؟؟ صفحه فلزی ممکنه خیلی نازک باشه ولرزش سریعی داشته باشه میتونه این ماژول اندازه گیری کنه؟؟
                              واینک ورودی این ماژول چجوریه؟؟به صفحه فلزی چجوری وصل میشه؟؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم
                              جدیدترین ویرایش توسط shima75; ۰۱:۲۹ ۱۳۹۸/۰۶/۱۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X