اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای پروژه پایانی رشته سخت افزار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای پروژه پایانی رشته سخت افزار

سلام،
    خسته نباشید.
    من اینجا تازه واردم اما چون دیدم بیشتر پروژه ها رو با avr میسازن دوستان، گفتم یه راهنمایی از شما بخوام.

من برای ترم آخرم که پروژه دارم نیاز به یه موضوع دارم که بتونم خودم بسازمش و ارائه بدم.
    البته متاسفانه من هیچ آشنایی با avr و ربط دادن مدار و ابن چیزا به هم با برنامه نویسی ندارم
    با مدار و قطعات الکتریکی و الکترونیکی هم در حد آزمایشگاه هایی که تو دانشگاه گذروندیم آشنا هستم.

اما خوب چون تابستون + ترم پاییز رو به طور کامل وقت دارم گفتم از الان به فکرش باشم.

بنابراین کمکی که از دوستان خوب و با تجربه اینجا میخوام اینه که:
    1. راهنماییم کنن برای شروع کار چه چیزایی باید یاد بگیرم. ( چه کار با avr و این چیزا و چه آشنایی با ساخت مدار و ... )
    2. اگر امکان داره سورس هم برای یادگیری بهم معرفی کنین.
    3. موضوع مهمتر اینکه یه موضوع خوب بهم بدید ( ترجیحا کاربردی باشه ) چون باید به استاد ارائه بدم و رزرو کنم برای ترم بعد

البته خودم تو نگاهی که به پروژه های اینجا انداختم 2 موضوع نظرم رو جلب کرد که هر دوتاش رو میشه استفاده عملی هم کرد.
    1. متر دیجیتالی
    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,6520.0.html#msg28419
    2. ترازوی دیجیتالی
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=29500.0

اگر چیزی تو این مایه ها هم بود باز بگید ممنون میشم.

پاسخ : راهنمایی برای پروژه پایانی رشته سخت افزار

کسی نیست راهنمایی کنه؟

دیدگاه

عجــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــب oo:
      این همه آدم اینجا هر روز میان یعنی یه نفر پیدا نمیشه یه راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟

الان اگه کد avr یه پروژه رو خواسته بودم 100 نفر پیدا میشد که برو بشین خودت کار کن ، تلاش کن :angry:

دیدگاه

سلام

کلا برای شروع لازمه تا کمی از مدار های الکتریکی سردربیاری که برای "شروع" به نظر من همون در حد مدار های آزمایشگاه خوبه..
        مهمترین چیز یادگیری یه زبان برامه نویسی برای میکروکنترلر هستش ( مثل بیسیک و یا c ) که من C رو پیشنهاد میکنم.
        اینکه میگم یادگیری نه اینکه بری اول کل زبان c رو یاد بگیری بعد بیای میکرو.. نه از اول کم کم شروع کن و بقیه در طول زمان تکمیل میشه.
        منبع هم من کتاب مهندس ره افروز رو میگم بخونی.. بد نیست .. منبع خودم همونه.

درمورد موضوع هم به نظرم ترازو دیجیتالی جالب تر باشه. پروژه کاردانی خودم همین بود ولی بدون میکرو بود .. هم سخت شد هم جواب درست حسابی نداد ولی با میکرو خیلی کارت راحت تر میشه چون مسائل و مشکلات رو با برنامه نویسی حل میکنی.

در آخر هم بگم من خودم یه تازه کارم چیزایی که به ذهنم رسید رو گفتم دیگه کم و کاستی رو دوستان ببخشن

موفق باشی
        به رویاهات فکر کن!!

دیدگاه

سلام

کلا برای شروع لازمه تا کمی از مدار های الکتریکی سردربیاری که برای "شروع" به نظر من همون در حد مدار های آزمایشگاه خوبه..
          مهمترین چیز یادگیری یه زبان برامه نویسی برای میکروکنترلر هستش ( مثل بیسیک و یا c ) که من C رو پیشنهاد میکنم.
          اینکه میگم یادگیری نه اینکه بری اول کل زبان c رو یاد بگیری بعد بیای میکرو.. نه از اول کم کم شروع کن و بقیه در طول زمان تکمیل میشه.
          منبع هم من کتاب مهندس ره افروز رو میگم بخونی.. بد نیست .. منبع خودم همونه.

درمورد موضوع هم به نظرم ترازو دیجیتالی جالب تر باشه. پروژه کاردانی خودم همین بود ولی بدون میکرو بود .. هم سخت شد هم جواب درست حسابی نداد ولی با میکرو خیلی کارت راحت تر میشه چون مسائل و مشکلات رو با برنامه نویسی حل میکنی.

در آخر هم بگم من خودم یه تازه کارم چیزایی که به ذهنم رسید رو گفتم دیگه کم و کاستی رو دوستان ببخشن

موفق باشی
          آقا ممنون ، دم شما گرم
          اون زبا c رو بلدم ، تو دانشگاه پاس کردیم.
          فقط اون کتاب که گفتی اسم کامل و این چیزاش چیه ؟ pdf هم داره؟

بازم ممنون

دیدگاه

خواهش میکنم

کتاب میکروکنترلر های AVR و کاربردهای آنها
            نویسنده : مهندس امیر ره افروز
            انتشارات : نص

فکر نکنم باشه pdf اش .. یعنی من که ندیدم خواستی یه سرچ بزن
            البته کتاب های زیادی هست مثل کتاب پرتوئی فر یا مزیدی..

یه سری ابزار اولیه هم داشته باشی بد نیست یعنی مدار ها رو عملی ببندی تست کنی خیلی بهتره .. سریع تر پیشرفت میکنی
            به رویاهات فکر کن!!

دیدگاه

کسی دیگه نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

درود
                دوست عزیز یه سری به تاپیک زیر بزن برای شروع منابع خوبی هستش از جمله کتابی که دوستمون معرفی کرد :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=44175.0

اگه از الان شروع کنی هم زمان برای یادگیری داری هم زمان برای اجرا
                موضوع پروژه بستگی به شرایط، امکانات و علاقه خودت داره ، به نظر من چون می خوای یاد بگیری باید علاقه هم داشته باشی
                شما شروع کن ، در اینجا دوستان و اساتید بسیار خوب زیاد هستند که کمکت می کنند
                در روزگاري كه لبخند آدم ها بخاطر شكست توست برخيز تا بگريزند. كورش كبير
                شاد بودن، تنها انتقامي است که ميتوان از زندگي گرفت. ارنستو چه گوارا

دیدگاه

سلام دوست گرامی
                  به نظر من چون رشته شما کامپیوتره در کنار AVR با برنامه هایی شبیه VB وC# نیز یک رابط کاربری Visual درست کنی خیلی خوبه مثلا کنترل یه مداری که توذهنت هست از طریق پورت سریال یا USB
                  معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
                  اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
                  آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboys
                    سلام دوست گرامی
                    به نظر من چون رشته شما کامپیوتره در کنار AVR با برنامه هایی شبیه VB وC# نیز یک رابط کاربری Visual درست کنی خیلی خوبه مثلا کنترل یه مداری که توذهنت هست از طریق پورت سریال یا USB
                    سلام دوست عزیز
                    من هم با نظر این دوست خوبمون موافقم هستم.شما صد در صد با C#کار کردید پیشنهاد من ساخت یه دستگاه که با پورت USBارتباط بر قرار کنه
                    مثلا بشه یه سری دستگاه را خاموش و روشن کرد.یا ما و رطوبت را روی سیستم مانیتور کنی و یک سری دستورات خاص براساس دما و رطوبت که خونده شده به سخت افزار ارسال کنه
                    و خیلی چیزهای دیگه
                    اگه کمکی خواستی من در خدمت هستم
                    من بیشتر روی زمینه ارتباط میکرو با کامپیوتر کار کردم
                    هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

[quote]
                      نوشته اصلی توسط ehsanarn
                      سلام دوست عزیز
                      من هم با نظر این دوست خوبمون موافقم هستم.شما صد در صد با C#کار کردید پیشنهاد من ساخت یه دستگاه که با پورت USBارتباط بر قرار کنه
                      مثلا بشه یه سری دستگاه را خاموش و روشن کرد.یا ما و رطوبت را روی سیستم مانیتور کنی و یک سری دستورات خاص براساس دما و رطوبت که خونده شده به سخت افزار ارسال کنه
                      و خیلی چیزهای دیگه
                      اگه کمکی خواستی من در خدمت هستم
                      من بیشتر روی زمینه ارتباط میکرو با کامپیوتر کار کردم
                      سلام،
                      ممنون از همه . یه مدت همش میومدم اینجا کسی نظری نمیداد نا امید میرفتم باز، تا یه مدتی نبودم دوستان لطف کردن جواب گذاشتن.
                      بله من c# بلدم و مشکلی نیست زیاد.
                      منظور شما مثلا اینه که یه برد بسازم که مثلا بیاد محیط رو سنس کنه و دما یا رطوبت رو بگیره ، بعد از طریق پورت usb بیارمش رو مانیتور و بعد مثلا اگر دما از یه حدی بالاتر رفته بود یا رطوبت زیاد بود بیا به برد یه اینفو بده و مثلا یه آلارمی یا چراغی رو برد روشن بشه؟؟؟

اگر این طوری میگید من با چه برد یا وسایلی باید کار کنم و اسم این پروژه چی میشه و اینکه در سطح پروژه پایانی هست؟
                      چون من باید برای ترم بعد استاد رزرو کنم باید از الان موضوع بدم تا تایید بشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X