اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه استفاده از دوربین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه استفاده از دوربین

سلام دوستان عزیز .
    می خواستم با استفاده از برد mini 2440 و دوربین که بهش وصل می شه تصاویری که دوربین می گیره رو با هر فرمت که بشه روی mmc ذخیره کنم . اول اینکه می خوام بدونم که ایا با هر دوربینی می تونم این کار رو انجام بدم و دوم اینکه ایا اساسا می تونم با ویژوال c# برنامه ای براش بنویسم که کار ذخیزه سازی به یکی از فرمت های معمول رو انجام بده .

با تشکر .

پاسخ : نحوه استفاده از دوربین

سلام
    من هم به این موضوع علاقمندم
    داخل خود ویندوز که برای Capture کردن تصویر من به غیر از کتابخونه Aforge یا emgcu مستقیم بلد نیستم
    حالا تحت .net compact که بدتر!
    کسی هست اطلاعاتی در این زمینه داشته باشه ؟
    { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

منم برای 6410 دنبالشم
      البته با ویژوال استدیو
      ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

سلام
        من یه مینی 2440 دارم با یه دوربین OV7670
        اینا رو بهم وصل کردم اما نمیدونم با چی و چطوری بفهمم برد داره تصویر دریافت میکنه
        سیستم عامل پیشفرض برد که نتونست بفهمه
        کسی راه حلی به ذهنش میرسه که دردسر کمتری داشته باشه؟
        با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r.babazadeh
          منم برای 6410 دنبالشم
          البته با ویژوال استدیو
          سلام
          تو ویژوال استدیو از طریق کتابخانه DirectX می تونی با دوربین کار کنی. البته مشکلت رو حل می کنه. منتها اگر بخواهی درست درک کنی که چه اتفاقی می افتد بایستی به دیتاشیت S3C6410 مراجعه کنی. توی دیتا شیت درباره واحد درایور یا واسط Camera در داخل چیپ توضیحاتی داده شده است.
          بایستی کاملا درک کنی که وقتی Camera به چیپ از طریق واحد Camera Interface وصل می شود و داخل چیپ از طریق DMA به واحد کنترلر DRAM و سپس به فریم بافری روی SDRAM در خارج چیپ جهت پیش نمایش و دوباره در مسیری مشابه و برگشتی از طریق کنترلر DRAM و DMA به واحد POST Prcessor احیانا جهت Scaling یا ... وارد و از طریق Local Path در داخل چیپ وارد Display Controller جهت نمایش روی LCD فرستاده می شود.
          موفق باشید
          http://embeddedelectronics.ir

دیدگاه

سلام ببخشید من یه دنبال یه مدار هستم ک بشه یه دوربین با خروجی آنالوگ یا همون AV رو به میکرو وصل کنم و با فریم بالا فیلم برداری و روی مموری یا هر نوع حافظه جانبی بالا ذخیره کنه و رو تلویزیون هم نمایش بده مشابه دی وی آر ها
            کسی سراغ نداره یا راهنمایی :sad:
            لدفا کمک کنین اساتید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی کربلایی
              سلام دوستان عزیز .
              می خواستم با استفاده از برد mini 2440 و دوربین که بهش وصل می شه تصاویری که دوربین می گیره رو با هر فرمت که بشه روی mmc ذخیره کنم . اول اینکه می خوام بدونم که ایا با هر دوربینی می تونم این کار رو انجام بدم و دوم اینکه ایا اساسا می تونم با ویژوال c# برنامه ای براش بنویسم که کار ذخیزه سازی به یکی از فرمت های معمول رو انجام بده .

با تشکر .
              سلام

اگر بردت درایور دوربین داره می تونم یک کد نمونه برات بفرستم تا بتونی یک تصویر از دوربینت Capture کنی و بعد روی Nand Flash یا MMC ذخیره کنی. اگر ++C بلد باشی می تونی از این کد ایده بگیری و خودت برنامه بنویسی.
              موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد مصلح راد - HMR
                سلام

اگر بردت درایور دوربین داره می تونم یک کد نمونه برات بفرستم تا بتونی یک تصویر از دوربینت Capture کنی و بعد روی Nand Flash یا MMC ذخیره کنی. اگر ++C بلد باشی می تونی از این کد ایده بگیری و خودت برنامه بنویسی.
                موفق باشید
                ممنون میشیم اگر بگذارین
                چون برای منم لازم بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد مصلح راد - HMR
                  سلام

موفق باشید
                  سلام
                  خیلی ممنون بابت اطلاعاتتون
                  یه سوال دارم
                  این کدی که می فرمایید تصویر رو بهصورت یه فایل BMP ذخیره میکنه دیگه؟دیتا به صورت خام ذخیره میشن درسته؟

دیدگاه

سلام

کد نمونه راه اندازی دوربین با استفاده از درایور برای چیپ S3C6410 را در سایتم و در لینک زیر گذاشتم. با این کد می تواند تصویر دوربین را در فرمی ببینید و هرگاه خواستید تصویری را بعنوان فایل عکس Capture کنید و در فایلی با فرمت BMP یا JPG ذخیره کنید.
                    موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X