اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تحلیل و بررسی یک مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تحلیل و بررسی یک مدار

سلام
    استاد مدار شکل پیوست شده را داد و این سوال ها را پرسید:

مقاومت R چه نوعی است؟
    این مقاومت چه کاربردی دارد؟
    مقادیر این مقاومت چگونه محاسبه می شود؟

خازن ها چه مقداری هستند؟
    این خازن ها چه کاربردی دارند؟
    نحوه ی محاسبه ی خوازن ها؟

اگر لطف کنید من را راهنمایی کنید بسیار سپاس گزارم.

با تشکر

پاسخ : چند سوال راجع به یک مدار

سلام دوست من. شما چیز دیگه ای نمیخوای ؟ ( نون اضافه یا .... ؟) :applause: :wow: !!
    شوخی کردم . دپرس نشی یه وقت .
    اون مقاومت مقاومت لیمیت جریان هست و میتونه ترمیستور هم باشه . و اون خازن ها خازن های ضربه گیر هستند و از اثرات مخرب ایمپالس ها روی دیود ها جلو گیری می کنند .
    Best Wishes
    Goldsmith
    Feel free to contact me , if you have any problem

دیدگاه

سلام دوست من
      میتونی راجع به ایمپالس ها بیشتر توضیح بدی

دیدگاه

سلام مجدد .
        اسمش روشه دیگه . یعنی ضربه .
        ببین دوست من ، وقتی شما کلید قوع و وصل هر منبعی رو میزنی بر اثر قانون لنز و قوانین حاکم بر سلف ها و خازن های عزیز مدار ، این پاسخ در مدار ایجاد میشه که بعد از زمان transient محو میشه . یعنی تو لحضه ی اول ولتاژ (پیکش) به چند برابر ولتاژ ورودی میرسه .
        و یا حتی وقتی همه ی وسایل از یک شبکه تغذیه میشند ! اگه یه وسیله قطع و وصل بشه رو کل خط ضربه میندازه .
        تاحالا شده یه دستگاه صوتی روشن باشه و کلید برقی رو ( مثلا مال فن WC ) رو قطع و وصل کنی ببینی یه صدای تق توی بلند گو ظاهر میشه ؟! این دقیقا همون اثره .
        حالا اون خازن های عزیز چه کار میکنند ؟ پاسخ گذرای خازن اینه که تو لحضه ی اول ( قبل از شارژ شدن ) اتصال کوتاهه پس اون های ولتاژ نمیتونه به دیود صرمه بزنه !!!
        و در حالت پایدار steady state means after transient mode اون خازن ها XC زیادی دارند پس لطف میکنند و مدار باز فرض میشند !
        Best Lucks
        Goldsmith
        Feel free to contact me , if you have any problem

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X