ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24
    2012/04/09
    69
    2

پاسخ : منبع تغذیه buck با IGBT

می شه ریفرنس بدی ما هم بدونیم چرا دیوتی سایکل IGBT بهتره کم باشه ؟
    خوب اینجوری که شما می گین اگر توپولوژی فول بریج ، و تکنیک درایوینگ ، شیفت فاز باشه دیگه نمی شه از IGBT استفاده کرد درحالی که به وفور استفاده می شه .
    حالا که فرکانست پایینه به جای IR2117 می تونی از HCPL3120 استفاده کنی که هم مطمئن تره هم در زمینه ی درایو IGBT تخصص داره .

تو این سایت چطوری نقل قول می گیرن ؟ چرا هرچی نقل قول رو می زنم نمی گیره ؟

2008/09/29
    6,000
    443

نقل قول نوشته اصلی توسط emergency.calls.only
    خوب اینجوری که شما می گین اگر توپولوژی فول بریج ، و تکنیک درایوینگ ، شیفت فاز باشه دیگه نمی شه از IGBT استفاده کرد درحالی که به وفور استفاده می شه .
    حالا که فرکانست پایینه به جای IR2117 می تونی از HCPL3120 استفاده کنی که هم مطمئن تره هم در زمینه ی درایو IGBT تخصص داره .

خوش امدی . یه clear history بزن ببین شاید درست بشه.
    2009/10/13
    80
    0

اولا درباره ی HCPL ممنون.من دنبال همین یک جمله بودم.کلا دوست نداشتم که opto و درایورم یکی باشه.ولی خوب اومدی اینو.دستت درد نکنه.

و اما درباره ی duty cycle برو تو این سایت :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

و یا این تیکه رو که از همین جا آوردم بخوان:
    GBTs have been the preferred device under the conditions of low duty cycle, low frequency (< 20 kHz), and small line or load variations. They also have been the device of choice in applications that employ high voltages (> 1000 V), high allowable junction temperatures (> 100°C), and high output powers (> 5 kW).

MOSFETs are preferred in those applications with high-frequency operation (> 200 kHz), wide line or load variations, long duty cycles, low-voltage applications (< 250 V), and lower output power (< 500 W) (Fig. 2).
    2009/10/13
    80
    0

:job:
    خوب تا اینجا به این رسیدم که باید از HCPL3120 برای درایو IGBT استفاده کنم.خوب اپتو کوپلر هم دیگه نمی خواد. :wow:
    چون طرح مدارم به صورتی هست که soft start داره دیگه softstarter ، داخلی ic هایی مثل sg1525 به دردم نمی خوره و بهتره که مدار مولد pwm ام رو با اشمیت تریگر و چند تا گیت ببندم.
    بعدشم که IGBT درایوش ok میشه.snubber و طراحی مقدار مقاومت گیت هم که بستگی به نوع IGBT ام داره.میمونه برای بعد.
    طراحی مدار buck و محاسبات هسته ی سلف هم که مثل همون منابع با mosfet انجام میشه.
    فقط باید برم ببینم این hcpl 3120 پیدا میشه؟ قیمتش چقدره؟ و .... :agree:
    2012/04/09
    69
    2

GBTs have been the preferred device under the conditions of low duty cycle, low frequency (< 20 kHz), and small line or load variations. They also have been the device of choice in applications that employ high voltages (> 1000 V), high allowable junction temperatures (> 100°C), and high output powers (> 5 kW).

MOSFETs are preferred in those applications with high-frequency operation (> 200 kHz), wide line or load variations, long duty cycles, low-voltage applications (< 250 V), and lower output power (< 500 W) (Fig. 2).

IGBT ها دیواس هایی هستند که ترجیحا تحت شرایط low D.C و ...
    این داکیومنت به طور ضمنی می فرماید ترجیحا برای کاربردهایی که D.C ممکنه از 20% ماکزیمم کمتر شود .
    در این شرایط (Low D.C ) ماسفت کم کم وارد ناحیه خطی می شه و از ناحیه سویچینگ دور می شه .
    برعکس، در دیوتی پایین تر از 20% ماکس می شه روی IGBT حساب کرد .
    چون اگر به قول شما بایدی در کار بود باید قید شیفت فاز رو با IGBT می زدیم .
    HCPL3120 رو واسه کار خودم وارد کردم نمی دونم تو بازار باشه یا نه یه استعلام از بازار می گیرم اگه بود بهت می گم .
    Clear History هم کردم ولی نقل قول نمی گیره . مگه غیر از اینکه روی نوشته مد نظر نقل قول رو بزنم باید کار دیگه ای هم انجام بدم؟

2012/04/09
    69
    2

خوشبختانه ویرایش می تونم انجام بدم ولی هر کاری می کنم نقل قول نمی گیره ؟
    2009/10/13
    1,434
    91
    B2

سلام
    3120 فك كنم ليون داشته باشه.ولي TLP350 حتما تو بازار هست.
    رو واسه کار خودم وارد کردم نمی دونم تو بازار باشه یا نه یه استعلام از بازار می گیرم اگه بود بهت می گم .
    ببخشيد ميتونم بپرسم كارتون چي بود؟(من با اين فضوليها استعدادهاي خوبي رو تو اين انجمن كشف كردم :mrgreen
    اقا پويا هم اگه يه كم از اون همه چيزو كه ميدونه برامون بذاره بد نيست تا ما هم يه كم از همه چيزو بدونيم :biggrin:
    خوشبختانه ویرایش می تونم انجام بدم ولی هر کاری می کنم نقل قول نمی گیره ؟
    بيخيال بعضي از كاربراي اين انجمن 4 ساله عضون ولي هنوز بدون نقل قول همينجوري جواب ميدن...
    2008/09/29
    6,000
    443

IGBT ها دیواس هایی هستند که ترجیحا تحت شرایط low D.C و ...
    این داکیومنت به طور ضمنی می فرماید ترجیحا برای کاربردهایی که D.C ممکنه از 20% ماکزیمم کمتر شود .
    در این شرایط (Low D.C ) ماسفت کم کم وارد ناحیه خطی می شه و از ناحیه سویچینگ دور می شه .
    برعکس، در دیوتی پایین تر از 20% ماکس می شه روی IGBT حساب کرد .
    چون اگر به قول شما بایدی در کار بود باید قید شیفت فاز رو با IGBT می زدیم .
    HCPL3120 رو واسه کار خودم وارد کردم نمی دونم تو بازار باشه یا نه یه استعلام از بازار می گیرم اگه بود بهت می گم .
    Clear History هم کردم ولی نقل قول نمی گیره . مگه غیر از اینکه روی نوشته مد نظر نقل قول رو بزنم باید کار دیگه ای هم انجام بدم؟
    نه کار دیگه ای نمیکنیم! به ادمین یه یبغام بده ببین چشه.
    2012/04/09
    69
    2

پوریا جان HCPL3120 رو ظاهرا فروشگاه جوان الکترونیک داره یه سری هم می تونی به سایتش بزنی . :smile:
    B2 جان کدوم کار منظورتونه ؟ اگه 3120 رو منظورتونه برای یک سیستم تصحیح قدرت interleaved و وایانا استفاده کردم .
    در مورد نقل قول هم نمی دونم چرا اینجوریه ؟
    این سایتو هم دیروز از طریق یکی از دوستانم پیدا کردم به نظر نسبت به فارومهای دیگه بهتر میاد . (فکر می کنم یکم زود باشه برای نظر دادن ولی خوب حالا )
    یعنی اینجا 4 ساله بوده ما نمی دونستیم ؟
    2009/10/13
    1,434
    91
    B2

جان کدوم کار منظورتونه ؟ اگه 3120 رو منظورتونه برای یک سیستم تصحیح قدرت interleaved و وایانا استفاده کردم
    بله منظورم همونه.منم دارم يه PFC ميسازم.البته interleaved نيست.وايانا ديگه چيه؟ ميتوني يه كم بيشتر توضيح بدي چي ساختي؟(البته اگه مايليد)
    در مورد نقل قول هم نمی دونم چرا اینجوریه ؟
    من اين مشكلو ندارم مرورگرت چيه؟
    این سایتو هم دیروز از طریق یکی از دوستانم پیدا کردم به نظر نسبت به فارومهای دیگه بهتر میاد .
    اره تازه اينجا قبلا خيلي بهتر بود.از وقتي بعضي از كاربراي با علم مثل ahmadmn ديگه سر نميزنن انجمن يه كم.....بگذريم.
    یعنی اینجا 4 ساله بوده ما نمی دونستیم ؟
    اره بابا..ما كم الكي نيستيم :biggrin: اينجا از سال 2006 كه يه وبلاگ بوده وجود داره.
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24