ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24
    2009/10/13
    80
    0

منبع تغذیه buck با IGBT

سلام.من میخوام یک منبع تغذیه با فرکانس pwm حدود 6kHz بسازم.تمام محاسبات برای همین منبع تغذیه رو هم بلدم.ولی مشکلم اینه که تا حالا با IGBT منبع تغذیه نساختم.(البته بیس تئوری کامل در مورد منابع تغذیه رو دارم) .این سوال ها برای من پیش اومده.
    1-برای به وجود آوردن pwm حتما باید از ic هایی مانند SG1525 استفاده کنم؟ نمیشه با اشمیت تریگر و چند تیکه مدار لاجیک پالس ها رو بسازم.قسمت soft start هم که این ic داره رو هم می تونم جدا بسازم.یعنی ساختم.
    2-همون طور که می دونید درایو کردن igbt به سادگی ماسفت نیست.اگر منبع تغذیه با ماسفت بود خیلی راحت با دو تا ترانزیستور پوش پول درایوش می کردم ولی الان که igbt هستش حتما باید درایور داشته باشم؟چه درایوری؟(حالا رنج ولتاژ و جریان رو بیخیال.چند تا ic که تو بازار هست رو معرفی کنید . من اینجا فقط یک عدد igbt دارم ولی driver هایی که میشناسم بیشتر برای inverter هستند و دو یا 6 تا igbt رو درایو میکنن.
    کلا هر چی که در مورد تفاوت های این مدار با مداری که با mosfet میساختیم رو می دونید رو کنید.
    مرسی

2012/01/21
    59
    3

پاسخ : منبع تغذیه buck با IGBT

باسلام
    کافیه تو گوگل سرچ کنی igbt drive circuit
    2009/10/13
    80
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_2012
    باسلام
    کافیه تو گوگل سرچ کنی igbt drive circuit
    به همین راحتی ها هم نیست سحر خانم. من خودم همین طوری مستقیم نیومدم اینجا سوال بپرسم که .قبلش بیشتر از 20 تا application note درباره IGBT ها و درایور هاشون و اسنابر ها و هزار تا چیز دیگه خواندم.فقط همین قدر بگم که الان که دارم تایپ می کنم بیشتر از 500 صفحه ی پرینت شده از pdf هاش رو میزمه.مشکل من الان IGBT برای منبع تغذیه است.شما search کن "igbt buck smps" ببین چیز بدرد بخوری هستش؟
    من قبلا اینورتر ( با IGBT) برای راه اندازی soft start موتور سه فاز رو طراحی کردم.حتی کوچکترین نکته ها مثل تاثیر مقاومت گیت IGBT روی تلفات مقاومت اسنابر RCD رو هم میدونم.!!!!!!!!
    الان بحثم چیز دیگه ای هستش.بازم ممنون از راهنمایی خوبت !!!!!!!!!!
    2009/10/13
    80
    0

ic هایی مثل IXDD408 تو ایران پیدا میشه؟
    که برای درایو تکی IGBT استفاده میشن.
    2008/09/29
    6,000
    439

تا اونجایی که من میدونم فرقی با هم ندارن!
    2009/10/13
    80
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx
    تا اونجایی که من میدونم فرقی با هم ندارن!
    فرق که دارن مثلا همین فرکانسی که من دارم کار می کنم (6kHZ) با mosfet نمیشه.باید IGBT باشه.
    ولتاژ ورودی زیر 1000v و بالای 250V برای IGBT خوبه.
    بعدش هم IGBT باید با duty cycle پایین درایو بشه و ماسفت با دیوتی بالا.برای همین نمیشه مثلا من یک مدار رو با ماسفت طراحی کنم بعدش فقط درایور و ترانزیستور ها رو عوض کنم.
    حتی موضوعاتی مثل خازن های داخلی ترانزیستور ها می تونه تو انتخاب مقاومت optocoupler هام تاثیر داشته باشه.(از نظر tr)
    مشکل من تو نکات خیلی ریز و عملی هستش.لطفا دوستان spam نزنن.
    2008/09/29
    6,000
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط پوریا علی نژاد
    فرق که دارن مثلا همین فرکانسی که من دارم کار می کنم (6kHZ) با mosfet نمیشه.باید IGBT باشه.
    ولتاژ ورودی زیر 1000v و بالای 250V برای IGBT خوبه.
    بعدش هم IGBT باید با duty cycle پایین درایو بشه و ماسفت با دیوتی بالا.برای همین نمیشه مثلا من یک مدار رو با ماسفت طراحی کنم بعدش فقط درایور و ترانزیستور ها رو عوض کنم.
    حتی موضوعاتی مثل خازن های داخلی ترانزیستور ها می تونه تو انتخاب مقاومت optocoupler هام تاثیر داشته باشه.(از نظر tr)
    مشکل من تو نکات خیلی ریز و عملی هستش.لطفا دوستان spam نزنن.
    خسته نباشید! خوب اینایی که میگی همش مال کار توی فرکانسه سویچه! شما مگه نگفتی میخای برای درایوش یه کاری بکنی!؟ موسفت و Igbt توی گیتشون مثل هم عکس العمل نشون میدن!

اینجا همه اسپمرن :biggrin:
    2009/10/13
    80
    0

خسته نباشید! خوب اینایی که میگی همش مال کار توی فرکانسه سویچه! شما مگه نگفتی میخای برای درایوش یه کاری بکنی!؟ موسفت و Igbt توی گیتشون مثل هم عکس العمل نشون میدن!

اینجا همه اسپمرن :biggrin:
    میبینم که شما بالای 2000 تا پست زدی.همشو همین چیزا رو نوشتی یا موضوع علمی هم توشون بوده؟
    حالا یک سوال.درایور ir2117 رو می خوام استفاده کنم برای درایو کردن IGBT. سما میدونی تو pspice این قطعه subsck
    همراه با قطعه به چه دردی می خوره؟ :NO:
    2008/09/29
    6,000
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط پوریا علی نژاد
    میبینم که شما بالای 2000 تا پست زدی.همشو همین چیزا رو نوشتی یا موضوع علمی هم توشون بوده؟
    حالا یک سوال.درایور ir2117 رو می خوام استفاده کنم برای درایو کردن IGBT. سما میدونی تو pspice این قطعه subsck
    همراه با قطعه به چه دردی می خوره؟ :NO:
    فکر کنم بیشترش اسپمه :mrgreen: چون 400 تا تشکر بیشتر نداشتم !
    شما خیلی واردی تا حالا کجا بودی؟ یکم از این اطلاعاتتو به ما هم یاد بده لطفا"
    تو اسپاس گشتم این قطعه رو پیدا نکردم !

من برات یه مقدار گشتم توی دیتا شیت ها و اپلیکیشن ها چیزی پیدا نکردم که تفاوتی داشته باشن این 2 قطعه. ولی مثل اینکه درایور هایی هستند که فقط مخصوص IGBT ها هستن چرا از اونا استفاده نمیکنی؟
    عزیز علت اینکه توی این پست شرکت کردم این بود که سوال خیلی فنی پرسیدی! و برام جالب بود بدونم آخرش چی میشه.
    2009/10/13
    80
    0

فکر کنم بیشترش اسپمه :mrgreen: چون 400 تا تشکر بیشتر نداشتم !
    شما خیلی واردی تا حالا کجا بودی؟ یکم از این اطلاعاتتو به ما هم یاد بده لطفا"
    تو اسپاس گشتم این قطعه رو پیدا نکردم !

من برات یه مقدار گشتم توی دیتا شیت ها و اپلیکیشن ها چیزی پیدا نکردم که تفاوتی داشته باشن این 2 قطعه. ولی مثل اینکه درایور هایی هستند که فقط مخصوص IGBT ها هستن چرا از اونا استفاده نمیکنی؟
    عزیز علت اینکه توی این پست شرکت کردم این بود که سوال خیلی فنی پرسیدی! و برام جالب بود بدونم آخرش چی میشه.
    قطعه اش تو pspice نیست.باید از سایت شرکتش دانلود کنی و به کتابخانه هات اضافه کنیش.
    گفتی "ولی مثل اینکه درایور هایی هستند که فقط مخصوص IGBT ها هستن" .خوب منم مشکلم اینه که نمیدونم کدوماشون تو ایران پیدا میشن دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24