اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارور times در مطلب!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارور times در مطلب!!

سلام

مشکل اینه که برنامه بار اول اجرا میشه و خروجی داره اما بار دوم که ران میشه ارور زیر رو میده!

Error using ==> times

کسی میدونه مشکل از چیه؟
    فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

پاسخ : ارور times در مطلب!!

سورس برنامه رو یک تیکه اش رو بنویس اینجا. :read:حتما جوابش پیدا میشه.همین جوری که ما علم غیب نداریم که !!!!1 :angry:
    اینجوری که نوشتی من اینتوریفهمیدم که اسم mfile رو گذاشتی times و برنامه دفعه ی دوم که اجرا میشه میگه اسم mfile با توابع پیفرض یکسان هستش.
    چیز دیگه ای هم که به ذهنم اومد اینه که یک حلقه ی داری تو برنامه ات و تو اجرای دوم به مشکل بر می خوره.به هر حال باید برنامه رو بنویسی اینجا تا ببینیم چی هستش!!!!!!!!1

دیدگاه

ببینید اتفاقی که افتاده ربطی به سورس برنامه نداره!

اخر برنامه یه ماتریس بدست میاد و شکل سه بعدی رسم میکنم.اگر شکل سه بعدی رو بخوام رسم کنم این اتفاق می افته و فقط یک بار اتفاق می افته و برای بار دوم برنامه دیگه اجرا نمیشه اما اگر بخش plot رو حذف کنم هیچ مشکلی وجود نداره!

در واقع این دو تا خط رو که به برنامه اضافه میکنم همچین مشکلی به وجود میاد...

[x,y]=meshgrid(-100:10:100 ,-100:10:100);
      plot3(x,y,p)
      فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (فرشته)
        ببینید اتفاقی که افتاده ربطی به سورس برنامه نداره!

اخر برنامه یه ماتریس بدست میاد و شکل سه بعدی رسم میکنم.اگر شکل سه بعدی رو بخوام رسم کنم این اتفاق می افته و فقط یک بار اتفاق می افته و برای بار دوم برنامه دیگه اجرا نمیشه اما اگر بخش plot رو حذف کنم هیچ مشکلی وجود نداره!

در واقع این دو تا خط رو که به برنامه اضافه میکنم همچین مشکلی به وجود میاد...

[x,y]=meshgrid(-100:10:100 ,-100:10:100);
        plot3(x,y,p)
        خوب این طور که به نظر میرسه مشکل از متغییر P هستش. اندازه ی آرایه اش با x , y برابر نیست.
        میتونی تعداد جاهای خالی متغییر p رو با صفر پر کنی تا اندازه ی x بشه.
        از توابع zeros و length(x) استفاده کن.بعدش متغییر ها رو بگذار توی دستور plot.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پوریا علی نژاد
          خوب این طور که به نظر میرسه مشکل از متغییر P هستش. اندازه ی آرایه اش با x , y برابر نیست.
          میتونی تعداد جاهای خالی متغییر p رو با صفر پر کنی تا اندازه ی x بشه.
          از توابع zeros و length(x) استفاده کن.بعدش متغییر ها رو بگذار توی دستور plot.
          اگر اینطور بود که کلا برنامه همون بار اول هم اجرا نمیشد! و نمیتونستم خروجی روببینم.

در صورتی که اینطور نیست چون من بار اول که برنامه رو ران میکنم خروجی رو میبینم ولی اگر بخوام بار دوم برنامه رو ران کنم این ارور رو میده و باید یکبار مطلب رو ببندم و مجددا باز کنم تا برنامه اجرا بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (فرشته)
            اگر اینطور بود که کلا برنامه همون بار اول هم اجرا نمیشد! و نمیتونستم خروجی روببینم.

در صورتی که اینطور نیست چون من بار اول که برنامه رو ران میکنم خروجی رو میبینم ولی اگر بخوام بار دوم برنامه رو ران کنم این ارور رو میده و باید یکبار مطلب رو ببندم و مجددا باز کنم تا برنامه اجرا بشه.
            خوب الان دیگه فکر کنم حل شد. گفتید که اگر این طوری باشه باید متلب رو ببندید و دوباره باز کنید.این نشون میده که دفعه ی اول که برنامه رو اجرا می کنید متغییر p مقدار و اندازه میگیره.احتمالا در بدنه ی برنامه کدی دارید که اندازه ی P رو تغییر میده که دفعه ی دوم که می خواهید اجرا کنید متغییر p برای بار دوم اندازه اش نسبت به دفعه ی اول تغییر می کنه و این مشکل پیش میآد.
            شما بعد از دستور plot این رو اضافه کن ببین درست میشه؟
            clear p;
            :nerd:

دیدگاه

نه متاسفانه با اینم حل نشد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (فرشته)
                نه متاسفانه با اینم حل نشد...
                خوب دیگه از این بیشتر نمیشه اینجوری قضاوت کرد.اگر کل کد رو بنویسی یا m-file رو ایمیل کنی میتونم ببینم برنامه چشه.

pourya_alinezhad@yahoo.com

دیدگاه

مرسی....

میخواستم کد رو بذارم که حل شد!! البته هنوزم نمیدونم چرا این مطلب اینجوری بازی در میاورد اما مشکل از خودمطلب بود!

رو یه سیستم دیگه امتحان کردم جواب داد و چندین بار هم زدم و بدون مشکل ران شد.

مجبورم مطلب رو مجددا نصب کنم.

مرسی که وقت گذاشتین وجواب دادین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X