ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2008/12/11
    400
    12

تعیین فرکانس کاری cpld ???

سلام به همگی دوستان ..

من می خوام با cpld XC95288XL کار کنم تو دیتاشیتش نوشته که حداکثر فرکانس 208 مگاهرتز هست . چه طور می شه از این حداکثر فرکانس استفاده کرد ؟؟؟ منظورم اینه که باید کریستال همچین فرکانسی داشته باشه یه اینکه داخل cpld یا fpga واحد ضرب کننده ی فرکانس هست مثل ARM ؟

من قبلا این سوال رو پرسیدم اما جواب درستی نگرفتم یا شاید من نفهمیدم ؟؟؟؟
    2007/08/04
    اصفهان
    577
    5

پاسخ : تعیین فرکانس کاری cpld ???

نقل قول نوشته اصلی توسط ma-bah
    من قبلا این سوال رو پرسیدم اما جواب درستی نگرفتم یا شاید من نفهمیدم ؟؟؟؟
    باز خوبه اون موقع یکی اومد یه چیزی گفت الان که دیگه کسی نیست! :cry2:
    شاید اون موقع سوال را خوب طرح نکردید:
    نقل قول نوشته اصلی توسط ma-bah
    آقا من این زیر چند تا سوال می نویسم امیدوارم جوابش رو بدید
    2 - من نمی دونم توی FPGA کلاک چطوریه ! مثلا توی AVR به اندازه ی اسیلاتوری که وصل می کردیم کلاک می گرفتیم توی ARM هم از واحد pll برای افزایش کلاک سیستم اسفتاده می شد ... اینجا یهنی برای FPGA چطوری کلاک تامین می شه ؟؟ حداکثر کلاک این آیسی چه قدر می تونه باشه ؟؟؟ تو شماتیک دیدم از اسیلاتور 40 مگ استفاه شده یعنی حداکثر همین 40 تاست ؟؟؟؟
    جواب
    نقل قول نوشته اصلی توسط حمید نجفی
    مدارات دیجیتالی همونطور که میدونید-هم میتونن به نحوی طراحی بشن که نیاز به کلاک نداشته باشن یا داشته باشن
    مثلا یک مالتی پلکسر یا گیت ها یا انکدر ها و ... این ها نیاز به کلاک ندارن و وقتی ساخته میشن فقط کافیه پایه ها متصل بشه
    اما مداراتی مثل کانتر ها-فلیپ فلاپ ها و ... نیاز به کلاک دارن-برای تامین کلاک-از قطعه کریستال اسیلاتور استفاده میکنیم-این قطعه که در شکل هم میبینید-یک قطعه 4 پایه هست که 1 پایه خالی و 2 پایه ولتاژ و 1 پایه خروجی-که فرکانس نوشته شده روش رو خروجی میده-حالا این پایه میتونه به هر کدام از پایه های FPGA متصل بشه و ما در برنامه نویسی اسمی براش در نظر بگیریم و اون رو به هر نقطه ایی در مدار دیجیتالی که ساختیم انتقال بدیم-حد اکثر این کلاک ها در دیتاشیت قید میشه که من روی این 40 گذاشتم که حد وسط باشه که فکر میکنم تا 80 یا 100 مگاهرتز برای این قطعه باشه.
    فکر کنم با سوالی که پرسیدید این جواب در همین حد خوبه. ولی الان سوالتون (و همین طور سوال من )اینه که ما چطور این 40 مگی که با کریستال وصل کرده ایم به آی سی با استفاده از یک چیزی مثل pll آن را افزایش بدیم و سرعت پردازشمون را زیاد کنیم؟ یا اینکه این کار نمیشه و باید یه کریستال 100 مگی یا 200 مگی oo: پیدا کنیم بذاریم تا کلاکش تامین بشه؟
    در میکرو یک کریستال 12 مگ وصل بود به میکرو ولی با pll ما مثلا تا 72 مگ کلاک داشتیم و از این برای کارای پردازشی استفاده می کردیم. اینجا(در FPGA) کریستال 40 مگ صل می کنیم به پایه هایی که برای وصل کردن کلاک انتخاب شده ولی می خواهیم در جایی که clk تعریف کردیم مقدار آن حداکثر مقدار باشد. چطوری میشه؟
    فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
    فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...
    2006/05/04
    كرمانشاه
    344
    3

پاسخ : تعيين فرکانس کاري cpld ???

من متاسفانه ديگه اطلاعات عملي بروزي ندارم (چند سالي هست تغيير کاربري دادم :دي)
    ولي راجع به اينکه از کريستال فرکانس حداکثري بگيرين فکر ميکنم همين الان هم همين کار رو کردين. بهتره از ديتا شيت استفاده کنين و خيلي هم "اورکلاک" نکنين :دي (بحث پايداري و اين حرفها) اما راجع به اينکه چطور ميشه از يه کريستال 40 مگ فرکانس 200 مگ (M=8) گرفت، شدنيش ميشه (حتي 3200 مگ هم ميشه).
    ولي همه چيز بستگي به پاسخ جريان-ولتاژ (بخصوص ميزان خازن بلوک ها) داره و اون IC که ميخواد نقش در واقع ضرب کننده فرکانسي رو بازي کنه. براي شروع PLL روش استانداردش هست بايد يکي رو تهيه کنيد و به ديتاشتيش مراجعه کنيد (سخت نيست اگه چيپ مناسب رو پيدا کنيد، در حد plug and play هست)
    با اين حال روشهاي ديگه اي هم هست من يادم هست توي يه فروم خارجي يکي با بلوکهاي تاخيري اين کار رو انجام ميداد. در حالت تئوريک هم با کانتر و سوئيچ و DLL ميشه نرخ رو بالا برد ولي روش استانداردش همون آي.سي.هاي آماده.ي PLL هست. اطلاعات دقيقتر رو بايد از فروم هاي تخصصي يا خود شرکتها بگيرين اونجا بهتر ميتونن بهتون جواب بدن هر چند در عمل PLL بين کريستال و FPGA قرار ميگيره...پس ازونجائي که PLL کاربردهاي متعددي داره بهتره به فروم خود شرکت FPGA مراجعه کنيد و اونجا اطلاعات دقيق رو راجع به اينکه چه PLLي به چيپ FPGA اون شرکت ميخوره و بهتر جواب ميده بگيرين (رسمي مطمئن تر هست). حتي بعضي از FPGA ها اينا رو تو کار دارن. ضمنا بازم ميگم کارش اصلا سخت نيست فقط يه سري اطلاعات جزئي ميخواد که فکر نميکنم اينجا بتونين بگيرين ولي اگه پيگير باشين پيداش ميکنين چون الان شما دقيقا ميدونين چي ميخواين

پ.ن: بابت پيام خصوصيتون ممون، ترجيح دادم جوابمو اينجا بذارم هرچند اطلاعات من توي اين زمينه در همون حد سطحي چندسال پيش مونده ولي سعي کردم تا جائي که بتونم کمکتون کنم، موفق باشيد
    2006/05/04
    كرمانشاه
    344
    3

پاسخ : تعيين فرکانس کاري cpld ???

يه سرچ خيلي ساده کردم اينا اومد (خودتون بيشتر جست و جو کنيد
    http://www.altera.com/devices/fpga/stratix-fpgas/stratix-v/overview/fpll/stxv-fpll.html
    http://www.altera.com/support/devices/pll_clock/pll-overview.html
    http://www.alteraforum.com/forum/showthread.php?t=25021
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4