ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2006/12/19
    تهران
    711
    0

راه اندازي Gigabit Ethernet

با سلام
    دوستان کسي در مورد راه اندازي Gigabit Ethernet با FPGA اطلاعاتي داره ؟
    چه PHY استفاده ميشه و همينطور MAC Controller و Core مورد نياز ؟!
    2010/11/27
    تهران
    107
    0

پاسخ : راه اندازي Gigabit Ethernet

تراشه DP83865
    با چه FPGA اي؟
    2006/12/19
    تهران
    711
    0

اره اين تراشه رو تو شماتيک هاي Xilinx ديده ام
    FPGA همون xilinx ديگه
    خب اين فقط PHY Controller هستش . پس MAC Controller چي ميشه ؟
    Core چي ؟

شما خودتون کار کرديد ؟
    2010/11/27
    تهران
    107
    0

اگر لايسنس داريد به ما هم مرحمت كنيد
    اول بايد LogiCORE IP Tri-Mode EthernetMAC قرار بگيره بعدشم LogiCORE IP Ethernet 1000BASE-X PCS/PMA or SGMII كه من لايسنس هيچ كدومو ندارم. اما يك برد اصلي داشتم كه تراشه فوق روش بود و داخي كدهاي همراهش اجازه مي داد از اينا استفاده كني.
    اگر حتما بايد از گيگابيت اترنت استفاده كنيد، DSPآ* هم انتخاب بدي نيست. چون به هرحال براي راه اندازي اون Core ها بايد حداقل يك microBlaze استفاده كنيد.
    اگر همين صد مگ ها كارتونو راه مي اندازه توصيه مي كنم با همين IP اي كه XPS در اختيار قرار ميده كارتونو راه بندازين چون دردسرش زياده!
    2006/12/19
    تهران
    711
    0

خب خيلي سوال پيش اومد.
    اولا microBlaze براي چي ؟ microBlaze براي همچين مواردي کند هستش. هر چند شما گفتيد براي راه اندازي اون Core ها بايد حداقل يك microBlaze استفاده كنيد. متوجه منظورتون نشدم.
    خب اون برد که داشتيد چي بود. از اين بردهاي خود Xilinx ؟ از کدهاي اون نميشه استفاده کرد ؟ مشکلش چي بود مگه ؟
    بعدش منظورتون از DSP چيه ؟ کدوم DSP ها رو ميگيد. تا اونجا که من اطلاع دارم DSP ها قابليت شبکه ندارند که.
    صد مگ که خب اگه ميخواستم که از همين آي سي هاي MAC Controller آماده مثل سري Wiznet استفاده ميکردم. چرا بيام خودم رو درگير XPS کنم. فکر کنم سخت باشه XPS . تا حالا باهاش کار نکردم.
    در مورد لايسنس هم يه بررسي ميکنم.
    2010/11/27
    تهران
    107
    0

شرمنده وقت کمه!
    خب اترنت خالي که به درد نمي خوره، چند تا لايه ديگه هم بايد روش پياده بشه ديگه؟ مثلا TCP/IP يا UDP رو که نميشه با HDL پياده کرد! مگه اينکه فقط هدفت استفاده از خود لايه فيزيکيه اترنت باشه به عنوان يک لينک point2point و نه شبکه. اون موقع شايد ديگه به پروسسور احتياج نباشه که در اين صورت انتخاب هاي سريع تر به جاي اترنت مثل GTP وجود داره.
    دارم دنبال اون کدها مي گردم ولي هنوز موفق به يافتنشون نشدم. شديدا هم در حال حاضر بهشون احتياج دارم و بايد اين اترنت رو راه اندازي کنم. FPGA و برد هم از اسپارتان 3 تا ويرتکس 6 دستم هست فقط وقت درست حسابي براي راه اندازي کامل مي خواد. از راه انداختن اترنت تنها تا راه انداختن شبکه خيلي کار داره. حداقل يه نيمچه سيستم عامل بايد براي handle کردن کارهاي شبکه run بشه.
    DSP هاي قديمي که memory controller هم به زور داشتن. الان ديگه همه چي دارن. مثلا TMS320C6671 اترنت يک گيگ داره يا مثلا TMS320C6452. ولي خب دردسرهاي کد نويسي خودش رو دارند.

2006/12/19
    تهران
    711
    0

خب من دقيقا نميدونستم اون دو تا Core که معرفي کرده چيکار مي کنند. گفتم شايد پروتکل هاي لايه بالاتر رو خودشون پياده مي کنند !
    خب حالا تو اون بردي که داريد و DP83865 روش داره دقيقا چيکار کرده ؟
    من گفتم شايد MicroBlaze اونقدر سريع نباشه براي اين موضوع و حتما بايد HDL کار کرد. در مورد HDL هم حق با شماست واقعا نميشه باهاش اون پروتکل ها رو پياده کرد. منتها گفتم شايد Core اي چيزي باشه.

واسه موضوع point2point و GTP من دقيقا متوجه نشدم چطوري. يعني تو point2point محدوديت داريم و فقط دو نود ميتونن با هم تبادل داده بکنند و ديگه اون نود تو شبکه قابل دسترسي نيست ؟ مشکلاتش ديگه چيه ؟ و همينطور GTP ؟

در مورد DSP هم آشنايي دارم مخصوصا با سري 5500 ولي نميدونستم تو سري 6000 اترنت يک گيگ داريم. نميدونم چه کاربردي داره که روش گذاشتند. حالا بايد بيشتر بخونم ببينم کدوم قسمت رو داره. مثلا PHY Controller داره فقط يا MAC هم داره.
    2010/11/27
    تهران
    107
    0

اون دو تا Core يکيش که MAC يکي ديگش هم نمي دونم دقيقا چيه که بايد بين لايه فيزيکي و مک قرار بگيره. البته براي اسپارتان 6 بود.
    توي اين لايسنس ها که در ايران موجوده، Embedded MAC درون Virtex-6 رو ميشه استفاده کرد:

از سمت EDK هم به راحتي به مجموعه پروسسور اضافه ميشه. مثلا مي توني يک mBlaze بذاري فقط براي شبکه و يک mBlaze ديگه براي بقيه کارا.
    يک مدل Soft MAC هم داره که باز دباره لايسنس مي خواد.
    Virtex-4 هم ميتوني از سري هايي که داخلشون PowerPC دارن براي سرعت بيشتر استفاده کني. مثل اينکه لاينسش هم کار مي کنه:

Virtex-5 هم مثل Virtex-6 داخلشون EMAC دارن که ميشه از اون هم استفاده کرد.

در مورد GTX ها هم اطلاعات کاملي ندارم، بايد بررسي کنم.
    2006/12/19
    تهران
    711
    0

من دنبال راه حلي بودم که با SPARTAN 3 و يکي دو تا آي سي اکسترنال سر و تهش هم بياد !
    ديگه نهايتا SPARTAN 6 نه Virtex 4 يا 5 يا 6
    البته فکر کنم SPARTAN 6 از Virtex 4 و 5 جديدتر باشه و گرونتر. درسته ؟
    FPGA اي که Embedded EMAC داشته باشه، اينطوري خيلي گرون درمياد.
    خودتون کدوم برد رو داريد؟ لينکش رو ميزاريد ؟

منظورتون از لايسنس چيه ؟ مگه الان شما نميتونيد با Core Generator کد رو توليد کنيد و تو مثلا شماتيک قطعه توليد شده رو قرار بديد و سنتز کنيد ؟
    2010/11/27
    تهران
    107
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kasper
    من دنبال راه حلي بودم که با SPARTAN 3 و يکي دو تا آي سي اکسترنال سر و تهش هم بياد !
    سرو تهش هم میاد ولی باید لایسنس پیدا کنی یا بخری!
    البته فکر کنم SPARTAN 6 از Virtex 4 و 5 جديدتر باشه و گرونتر. درسته ؟
    نه به هیچ وجه. گرونترینش دویست و ده دلاره در ورژن 484 پایه! جدیدتر هست ولی خیلی ارزونتره.
    خودتون کدوم برد رو داريد؟ لينکش رو ميزاريد ؟
    یک بردی هست که به همراه یک DSP از سری OMAP با یک اسپارتان 6 روی یک برد قرار دارند.
    ویرتکس 4 و 6 رو برد دست ساز دارم.
    منظورتون از لايسنس چيه ؟ مگه الان شما نميتونيد با Core Generator کد رو توليد کنيد و تو مثلا شماتيک قطعه توليد شده رو قرار بديد و سنتز کنيد ؟
    نه جانم نمیشه. میتونی شبیه سازی کنی ولی فایل Bit Stream بهت نمیده که بریزی داخلFPGA .
    باید براشون پول پرداخت یا به یه نحوی پیدا کرد یا اصلا نوشت و در اختیار بقیه خلق الله قرار داد.
    چرا توی opencores نمی گردی؟ فکر کنم چند تا Core برای اترنت 1Gig و حتی 10G اونجا به صورت کامل باشه.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13