اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی Gigabit Ethernet

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی Gigabit Ethernet

با سلام
    دوستان کسی در مورد راه اندازی Gigabit Ethernet با FPGA اطلاعاتی داره ؟
    چه PHY استفاده میشه و همینطور MAC Controller و Core مورد نیاز ؟!

پاسخ : راه اندازی Gigabit Ethernet

تراشه DP83865
    با چه FPGA ای؟

دیدگاه

اره این تراشه رو تو شماتیک های Xilinx دیده ام
      FPGA همون xilinx دیگه
      خب این فقط PHY Controller هستش . پس MAC Controller چی میشه ؟
      Core چی ؟

شما خودتون کار کردید ؟

دیدگاه

اگر لایسنس دارید به ما هم مرحمت کنید
        اول باید LogiCORE IP Tri-Mode EthernetMAC قرار بگیره بعدشم LogiCORE IP Ethernet 1000BASE-X PCS/PMA or SGMII که من لایسنس هیچ کدومو ندارم. اما یک برد اصلی داشتم که تراشه فوق روش بود و داخی کدهای همراهش اجازه می داد از اینا استفاده کنی.
        اگر حتما باید از گیگابیت اترنت استفاده کنید، DSPآ‌ هم انتخاب بدی نیست. چون به هرحال برای راه اندازی اون Core ها باید حداقل یک microBlaze استفاده کنید.
        اگر همین صد مگ ها کارتونو راه می اندازه توصیه می کنم با همین IP ای که XPS در اختیار قرار میده کارتونو راه بندازین چون دردسرش زیاده!

دیدگاه

خب خیلی سوال پیش اومد.
          اولا microBlaze برای چی ؟ microBlaze برای همچین مواردی کند هستش. هر چند شما گفتید برای راه اندازی اون Core ها باید حداقل یک microBlaze استفاده کنید. متوجه منظورتون نشدم.
          خب اون برد که داشتید چی بود. از این بردهای خود Xilinx ؟ از کدهای اون نمیشه استفاده کرد ؟ مشکلش چی بود مگه ؟
          بعدش منظورتون از DSP چیه ؟ کدوم DSP ها رو میگید. تا اونجا که من اطلاع دارم DSP ها قابلیت شبکه ندارند که.
          صد مگ که خب اگه میخواستم که از همین آی سی های MAC Controller آماده مثل سری Wiznet استفاده میکردم. چرا بیام خودم رو درگیر XPS کنم. فکر کنم سخت باشه XPS . تا حالا باهاش کار نکردم.
          در مورد لایسنس هم یه بررسی میکنم.

دیدگاه

شرمنده وقت کمه!
            خب اترنت خالی که به درد نمی خوره، چند تا لایه دیگه هم باید روش پیاده بشه دیگه؟ مثلا TCP/IP یا UDP رو که نمیشه با HDL پیاده کرد! مگه اینکه فقط هدفت استفاده از خود لایه فیزیکیه اترنت باشه به عنوان یک لینک point2point و نه شبکه. اون موقع شاید دیگه به پروسسور احتیاج نباشه که در این صورت انتخاب های سریع تر به جای اترنت مثل GTP وجود داره.
            دارم دنبال اون کدها می گردم ولی هنوز موفق به یافتنشون نشدم. شدیدا هم در حال حاضر بهشون احتیاج دارم و باید این اترنت رو راه اندازی کنم. FPGA و برد هم از اسپارتان 3 تا ویرتکس 6 دستم هست فقط وقت درست حسابی برای راه اندازی کامل می خواد. از راه انداختن اترنت تنها تا راه انداختن شبکه خیلی کار داره. حداقل یه نیمچه سیستم عامل باید برای handle کردن کارهای شبکه run بشه.
            DSP های قدیمی که memory controller هم به زور داشتن. الان دیگه همه چی دارن. مثلا TMS320C6671 اترنت یک گیگ داره یا مثلا TMS320C6452. ولی خب دردسرهای کد نویسی خودش رو دارند.

دیدگاه

خب من دقیقا نمیدونستم اون دو تا Core که معرفی کرده چیکار می کنند. گفتم شاید پروتکل های لایه بالاتر رو خودشون پیاده می کنند !
              خب حالا تو اون بردی که دارید و DP83865 روش داره دقیقا چیکار کرده ؟
              من گفتم شاید MicroBlaze اونقدر سریع نباشه برای این موضوع و حتما باید HDL کار کرد. در مورد HDL هم حق با شماست واقعا نمیشه باهاش اون پروتکل ها رو پیاده کرد. منتها گفتم شاید Core ای چیزی باشه.

واسه موضوع point2point و GTP من دقیقا متوجه نشدم چطوری. یعنی تو point2point محدودیت داریم و فقط دو نود میتونن با هم تبادل داده بکنند و دیگه اون نود تو شبکه قابل دسترسی نیست ؟ مشکلاتش دیگه چیه ؟ و همینطور GTP ؟

در مورد DSP هم آشنایی دارم مخصوصا با سری 5500 ولی نمیدونستم تو سری 6000 اترنت یک گیگ داریم. نمیدونم چه کاربردی داره که روش گذاشتند. حالا باید بیشتر بخونم ببینم کدوم قسمت رو داره. مثلا PHY Controller داره فقط یا MAC هم داره.

دیدگاه

اون دو تا Core یکیش که MAC یکی دیگش هم نمی دونم دقیقا چیه که باید بین لایه فیزیکی و مک قرار بگیره. البته برای اسپارتان 6 بود.
                توی این لایسنس ها که در ایران موجوده، Embedded MAC درون Virtex-6 رو میشه استفاده کرد:

از سمت EDK هم به راحتی به مجموعه پروسسور اضافه میشه. مثلا می تونی یک mBlaze بذاری فقط برای شبکه و یک mBlaze دیگه برای بقیه کارا.
                یک مدل Soft MAC هم داره که باز دباره لایسنس می خواد.
                Virtex-4 هم میتونی از سری هایی که داخلشون PowerPC دارن برای سرعت بیشتر استفاده کنی. مثل اینکه لاینسش هم کار می کنه:

Virtex-5 هم مثل Virtex-6 داخلشون EMAC دارن که میشه از اون هم استفاده کرد.

در مورد GTX ها هم اطلاعات کاملی ندارم، باید بررسی کنم.

دیدگاه

من دنبال راه حلی بودم که با SPARTAN 3 و یکی دو تا آی سی اکسترنال سر و تهش هم بیاد !
                  دیگه نهایتا SPARTAN 6 نه Virtex 4 یا 5 یا 6
                  البته فکر کنم SPARTAN 6 از Virtex 4 و 5 جدیدتر باشه و گرونتر. درسته ؟
                  FPGA ای که Embedded EMAC داشته باشه، اینطوری خیلی گرون درمیاد.
                  خودتون کدوم برد رو دارید؟ لینکش رو میزارید ؟

منظورتون از لایسنس چیه ؟ مگه الان شما نمیتونید با Core Generator کد رو تولید کنید و تو مثلا شماتیک قطعه تولید شده رو قرار بدید و سنتز کنید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
                    من دنبال راه حلی بودم که با SPARTAN 3 و یکی دو تا آی سی اکسترنال سر و تهش هم بیاد !
                    سرو تهش هم میاد ولی باید لایسنس پیدا کنی یا بخری!
                    نوشته اصلی توسط kasper
                    البته فکر کنم SPARTAN 6 از Virtex 4 و 5 جدیدتر باشه و گرونتر. درسته ؟
                    نه به هیچ وجه. گرونترینش دویست و ده دلاره در ورژن 484 پایه! جدیدتر هست ولی خیلی ارزونتره.
                    نوشته اصلی توسط kasper
                    خودتون کدوم برد رو دارید؟ لینکش رو میزارید ؟
                    یک بردی هست که به همراه یک DSP از سری OMAP با یک اسپارتان 6 روی یک برد قرار دارند.
                    ویرتکس 4 و 6 رو برد دست ساز دارم.
                    نوشته اصلی توسط kasper
                    منظورتون از لایسنس چیه ؟ مگه الان شما نمیتونید با Core Generator کد رو تولید کنید و تو مثلا شماتیک قطعه تولید شده رو قرار بدید و سنتز کنید ؟
                    نه جانم نمیشه. میتونی شبیه سازی کنی ولی فایل Bit Stream بهت نمیده که بریزی داخلFPGA .
                    باید براشون پول پرداخت یا به یه نحوی پیدا کرد یا اصلا نوشت و در اختیار بقیه خلق الله قرار داد.
                    چرا توی opencores نمی گردی؟ فکر کنم چند تا Core برای اترنت 1Gig و حتی 10G اونجا به صورت کامل باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط neopisha
                      ویرتکس 4 و 6 رو برد دست ساز دارم.
                      سلام neopisha جان خسته نباشید
                      میشه بگید که آی سی های BGA رو چطوری خودتون دست ساز زدید؟
                      خداوند جهاد را برای سرافرازی اسلام واجب کرد.
                      حضرت فاطمه (س)

دیدگاه

سلام
                        میخام اترنت FPGA رو با microblaze راه اندازی کنم، نمیدونم نحوه کارش چطوریه و دستورات میکرو چیه؟
                        Speech Enhancement

دیدگاه

پس از مدت ها سری به eca زدیم
                          نوشته اصلی توسط ایمان
                          میشه بگید که آی سی های BGA رو چطوری خودتون دست ساز زدید؟
                          یعنی چجوری مونتاژ کردیم؟ خیلی جاها مونتاژ می کنند.
                          یا چجوری برد رو طراحی کردیم؟ با صرف وقت!
                          یا چجوری برد رو ساختیم؟ دادیم چین ساختند!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X