اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فروشگاه قطعات رباتهای پرنده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فروشگاه قطعات رباتهای پرنده

همگی خسته نباشین

من میخوام یه ربات پرنده بسازم. به بعضی قطعات مثل ملخ و موتور نیاز دارم.

کسی جایی رو دز تهران سراغ داره که بشه انجا انواع مختلف از این قعات رو دید و انتخاب کرد؟
    میخوام فروشنده بتونه راهنمایی کنه و اطلاعات کافی داشته باشه.

پاسخ : فروشگاه قطعات رباتهای پرنده

سلام دوست من.
    شما میتونید برید خیابون جمهوری، تو پاساژهای امجد و عباسیان، یه چرخی که بزنید خیلی چیزا دستگیرتون میشه.
    واسه موتور هم لاندا الکترونیک، تو زیر زمین عباسیان میتونه جوابگوی سوالات باشه، دقیقا مغازه بغلیش هم موتور داره و اطلاعات خوبی هم داره، اسمش الان یادم نیست، منتها تنوع موتورها تو لاندا خیلی بیشتره، علاوه بر اینا فروشگاه زیگما تو زیر زمین امجد هم انواع مختلف موتورها رو داره.

لاندا: 66708504 66724532
    www.landaelectronic.com
    shop@landaelectronic.com

یه آدرسی هم جناب مهندسی رباتیک به بنده دادند که اونم وارد کننده ی موتور هست منتها من خودم تا حالا اونجا نرفتم:

http://pishrobot.com

تلفن ۸۸۶۵۴۲۹۹
    فکس ٨٨٦٧٦٦٧٢
    نشانی
    تهران، خیابان ولیعصر، پایین‌تر از میدان ونک، پلاک ۲۵۴۰ (١٢٦٤ قدیم)، ساختمان خورشید، طبقه ٣، واحد ٨
    کدپستی ٧٤١٧٣ - ١٤٣٥٦
    پست الکترونیک info@pishrobot.com

موفق باشید.
    زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست
    امتحان ریشه هاست
    ریشه هم هرگز اسیر باد نیست
    زندگی چون پیچک است
    انتهایش میرسد پیش خدا!

دیدگاه

pama جان همه آدرسهای معتبر و معروف رو فهرست کردن،منم همینا رو دقیقا به عنوان معتبرترین ها میشناسم.
      جانم به فدای ائمه اطهار
      می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام

هه ، عجب حرفایی میزنینا !!! آخه برای خرید قطعات و لوازم مدل ، تاحالا کسی نرفته فروشگاه قطعات الکترونیکی

برای خرید موتور براشلس و اسپیدکنترلر و ملخ پولر پوشر و رادیوکنترلر و باطری ... در کل لوازم و قطعات مدل باید به فروشگاه های مدل مراجعه نمایید
        که چندتا از معروف ترینهای این فروشگاه ها :

مدل ایران | فروش انواع اسپید کنترل، هواپیما مدل سوختی، هواپیما مدل الکتریکی، هلیکوپتر کنترلی، تجهیزات و قطعات rc،سروو موتور،باتری لیتیوم پلیمر،رادیو کنترل،

من کوادم رو تکمیل کردم ، شما هم اگر کمک خواستید من در خدمتم
        یک سری توضیحات مختصر هم در پایین گزاشتم

__________________________________________________ __________________________________________________ __________
        با سلام

کوادکوپتر یا ربات پرنده :
        هر ربات از 3 بخش اصلی تقسیم می شود :
        1 . مکانیک
        2 . الکترونیک
        3 . برنامه نویسی یا نرم افزار

1 . مکانیک :
        مکانیک کوادکوپتر ها به صورت ساده از 4 قسمت برای نصب موتورها و قسمتی برای نصب مدار الکترونیکی و قسمتی برای نصب باتری و قطعات دیگر مانند گیرنده و ... و قسمتی برای نصب دوربین که این قسمت معمولا به صورت مانت دوربین 2 محوره طراحی می گردد که از لرزش های حاصل از موتور ها و عوامل محیطی دیگر ، بر تصویر ضبط شده تاثیر نگزارد
        بیس اغلب فریم ها برای کوادکوپتر معمولا به صورت + می باشد و یا می توان به صورت چهار چوب به صورت # طراحی کرد
        بهترین گزینه برای ساخت بدنه کوادکوپتر استفاده از فیبرکربن میباشد که به دلیل موجودیت کم ، از آلومینیوم و یا چوب برای بیس و برای جایگاه نصب موتور و مدار و ... از پلکسی و یا فایبرگلاس (فیبر مدار چاپی) برای این منظور استفاده می شود
        جزء دیگر مکانیک کوادکوپتر ها ، ملخ می باشد که دارای 2 مشخصه گام و سایز است که نسب به موتور انتخاب می شود و با دریافت کردن دیتاشیت موتور می توانید ملخ های معرفی شده برای استفاده با موتور مورد نظر را مشاهده نمایید

2 . الکترونیک :
        مدار الکترونیکی (فلایت کنترلر) که برای کنترل موتور ها و تنظیم سرعت آنها نسبت به داده های دریافتی از سنسور ها و گیرنده رادیوکنترلر و ماژول ها و ...

××× برای شروع کار می توانید از برد فلایت کنترلر سورس باز KKMulticopter استفاده کنید که به رادیوکنترلر 4 کاناله و 3 عدد جایرو برای Yaw و Pitch و Roll و قابلیت کنترل 6 موتور را دارد برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت PCB برای ساخت مدار و ... فریمور و ... به سایت http://kkmulticopter مراجعه نمایید

سنسور ها و ماژول هایی که در فلایت کنترلر ها استفاده می شود مانند :
        1- جایرو : برای اندازه گیری شتاب خطی می باشد
        2- سنسور شتاب سنج : برای اندازه گیری شتاب زاویه ای می باشد
        3- GPS
        4- فرستنده گیرنده
        5- بارو متر
        6- میدان سنج مغناطیسی
        7- فاصله سنج
        و ...

××× به دلیل هزینه بالای جایرو ، برای کمتر شدن هزینه ساخت از جایرو های موجود در دسته بازی کنسول Wii با نام Wii Monition Plus استفاده می شود

اسپیدکنترلر :
        مارک های چینی موجود در بازار که از کیفیت خوبی نیز برخوردار است مانند TowerPro و MyStery و DualSky و HobbyWing
        برای استفاده در کوادکوپتر معمولا از اسپیدکنترلر های 30 آمپر استفاده می شود که قیمت های تقریبی به صورت زیر است :
        1 . MyStery 30A : قیمت 33000 تومان
        2 . TowerPro 30A : قیمت 26000 تومان
        3 . HobbyWing 30A : قیمت 37000 تومان

مشخصات اسپیدکنترلر ها :

1 . رنج جریان های مورد نیاز برای بلند شدن پرنده از زمین از 15 آمپر به بالا شروع می شود و خیلی عادی است اگر پرنده شما در لحظاتی 30 آمپر هم مصرف نماید ساخت این مدار با این توانایی آمپر دهی چقدر هزینه دارد ؟

2 . باطری یکی از قطعات گران قیمت روی پرنده است ( در بسیاری از موارد گرانترین قطعه است اگر با رنچ قیمت آشنا نیستید به عنوان مثال یک باطری 3 سل با 2200 میلی آمپر ساعت و 25c در حدود 60 الی 70 هزار تومان قیمت دارد ) پشن های حفاظتی که در هنگام تخلیه و حد مینیمم ولتاژ باطری باید لحاظ شود توسط اسپید کنترلر قابل برنامه ریزی است تا از آسیب باطری جلوگیری شود!
        ××× اینجانب خودم یک باتری 25000 تومانی رو با شارژ و تخلیه نامناسب از دست دادم ×××

3 . رزولیشن اسپید کنترلر ها به مفهوم کمترین بازه تغییرات عرض پالس سیگنال PWM ورودی که توسط اسپید قابل درک است و دیده می شود بطور قابل قبولی کم است!

4 . کالیبراسیون اسپید کنترلر ها برای مینیمم و ماکسسیمم سرعت برای یک موتور قابل برنامه ریزی است

6 . برای انواع موتور ها با تعداد قطب های مختلف قابل برنامه ریزی است

7 . تنظیماتی همچون Brake,Battery type,Rotation reverse,Soft start,Under voltage,Timing,Frequency,Active RPM Control
        مانند تنظیمات برای انواع باتری ها و تنظیمات فرکانس و .... که این قابلیت ها توسط رادیوکنترلر و بوق هایی که توسط اسپیدکنترلر تولید میشود ، قابل تنظیم است

و بسیاری از امکانات دیگر ....

رادیوکنترلر :
        برای شروع می توانید از رادیوکنترلر با قیمت کم استفاده کنید که نمونه زیر مناسب می باشد :
        WFLY 4 Channel 2.4Ghz
        این مدل رادیو کنترل 4 کانال است و در فرکانس 2.4 گیگاهرتز می باشد و در جعبه آن رادیو کنترل و ریسیور موجود است.

باتری :
        باتری باید متناسب با نوع موتور انتخاب شود (مراجعه به دیتاشیت موتور)
        باتری های مورد استفاده در کوادروتور باتری های لیتوم پلیمر Li-Po و با آمپر متوسط بین 2000 تا 2500 میلی آمپر و 3 سل و میزان تخلیه و دشارژ بین 20c تا 30c انتخاب می شود که باز هم لازم به ذکر است که باتری باید متناسب با موتور مورد استفاده انتخاب شود (مراجعه به دیتاشیت موتور)
        قیمت متوسط بین 50000 تومان تا 80000 تومان می باشد

××× لازم به ذکر است که از شارژر ها و بالانسر های مخصوص استفاده نمایید
        شارژر های IMAX مدل B6 (مولتی شارژر) یا (شارژر همه منظوره) با قیمت تقریبا 70000 تومان

3 . برنامه نویسی یا نرم افزار :
        فریمور های مورد استفاده در برد KK و اپتیمایز شده برای جایرو های Wii را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید :

با سپاس

__________________________________________________ __________________________________________________ __________________
        سلام

این هم کوادکوپتر من :
        ولی باز هم نیاز به تکمیل دارد به خصوص قسمت الکترونیک و فلایت کنترلر که سعی می کنم پس از پایان کار ، تصاویر و به یاری خدا و دوستان ، فیلم پرواز رو هم بگزارم

توضیحات :
        مد +
        باطری 3 سل 4400mA
        موتور Emax BL2215/20
        اسپیدکنترلر MyStery 30A
        فلایت کنترلر KKMultiCopter v6
        رادیوکنترلر FMS Fly 4ch 2.4Ghz
        فاصله شفت تا شفت 46cm

با سپاس
        جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۱۵:۵۱ ۱۳۹۵/۰۳/۱۳. دلیل: نظم بخشیدن به متن
        http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
          سلام

هه ، عجب حرفایی میزنینا !!! آخه برای خرید قطعات و لوازم مدل ، تاحالا کسی نرفته فروشگاه قطعات الکترونیکی
          با سلام و عرض تشکر فراوان بابت اطلاعات خوبی که در اختیار قرار دادید.
          جناب soodi فرمایش شما کاملا متین هست، و متشکرم از تذکرتون.
          منتها بنده هم در حدی که اطلاعات داشتم خواستم دوستمون رو برای خرید موتور که عین خواسته ی خودشون بود، راهنمائی کتم، برا همین آدرسهایی که دادم مربوط به فروشگاههای موتور بود.
          و امیدوارم باعث گمراهی ایشون و سایرین نشده باشم، کما اینکه فکر نمیکنم اینطور باشه.

با تشکر فراوان.
          امتحان ریشه هاست
          زندگی چون پیچک است
          انتهایش میرسد پیش خدا!

دیدگاه

سلام

دوست عزیز جناب pama
            شما استاد من هستید
            اتفاقا فروشگاه هایی که معرفی کردید کاملا میتونند نیاز دوستمون رو بر طرف کنند
            اگر موجب ناراحتی شما شدم ، امیدوارم که من رو ببخشید چون اصلا چنین قصدی نداشتم
            http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

سلام از بنده است دوست من.
              اختیار دارید جناب soodi.
              شما لطف دارید، وگرنه بنده هم در محضر شما و سایر اساتید در حال آموختنم.

و اصلا اینطور که فکر میکنید نیست، خواستم سو تفاهمی برای دوستمون پیش نیاد.
              نیت خیر شما از روی پست عالی ای که گذاشتید کاملا مشخص هست.
              براتون آرزوی موفقیتهای بیشتر دارم.

با تشکر فراوان.

امتحان ریشه هاست
              زندگی چون پیچک است
              انتهایش میرسد پیش خدا!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X