اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور میتونم از تمامی پین هایIC استفاده کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور میتونم از تمامی پین هایIC استفاده کنم؟

سلام
    من میخام یه بلاهایی سر IC=74hct240 در بیارم :mrgreen:
    ولی پروتئوس فقط 8 پین از 20 پین اونو نمایش میده :cry:
    میخاستم تمامی 20 پین آی سی رو داشته باشم
    چیکار کنم؟ :angry:
    ممنون
    دنیا به قدری بزرگ است که برای همه جا هست به جای آنکه جای دیگران را بگیرید سعی کنید جای خود را بیابید.

پاسخ : چطور میتونم از تمامی پین هایIC استفاده کنم؟

این آی سی کارش چی هست ؟
    اگر پروتوس کمتر نمایش میده حتما اون پایه ها در حالت مجازی لازم نیستن یعنی مثلا vcc و grn رو نمیزاره چون در پروتوس فرض بر ایدال بودن منبع و روشن بودن همشون هست .... ولی همه ورودی خروجی ه حتما باید در پروتوسباشن که معمولا هستند!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
      این آی سی کارش چی هست ؟
      اگر پروتوس کمتر نمایش میده حتما اون پایه ها در حالت مجازی لازم نیستن یعنی مثلا vcc و grn رو نمیزاره چون در پروتوس فرض بر ایدال بودن منبع و روشن بودن همشون هست .... ولی همه ورودی خروجی ه حتما باید در پروتوسباشن که معمولا هستند!
      با تشکر از شما دوست عزیز
      ولی این آی سی 20 پایه هست و همونجور که شما فرمودید Vcc و Gnd اون بطور پیشفرض نمیاره ولی این دو تاش ( منظورم Vcc و Gnd هست ) و 8 تای دیگه هم نشون میده ولی بقیشو نه
      اگر شما یه نیگا به پرتئوس و آی سی 74hct240 بندازین متوجه میشین که من چی میگم
      آین آی سی یک بافر و یک درایور موتور سه حالته در خروجی داره و اینجا برا یساخت یه روبات بسیار ساده دارم ازش استفاده میکنم
      باز هم تشکر میکنم
      دنیا به قدری بزرگ است که برای همه جا هست به جای آنکه جای دیگران را بگیرید سعی کنید جای خود را بیابید.

دیدگاه

سلام
        این آی سی دو تا بلوک کاملا مشابه همدیگه داره. به عبارتی وقتی شما یک نمونه از این آی سی رو توی پروتئوس می ذاری فقط نصف
        آی سی رو گذاشتی. اگر دقت کنی اسمش رو هم میذاره مثلاU1:A حالا اگر یکبار دیگه بخوای یه دونه کپی دیگه ازش بذاری اسمش رو
        میذاره U1:B یعنی این هم بلوک دوم از همون آی سی است. شماره پایه ها رو هم که چک کنی میبینی که درسته.
        امیدوارم جوابتو گرفته باشی

حسین خواجه جعفری
        اللهم صل علی فاطمة و ابیها، و بعلها و بنیها، و سر المستودع فیها،
        بعدد ما احاط به علمک...

دیدگاه

این مسله توی نرم افزاهای مورد استفاده برای شبیه سازی امری بدیهه
          یعنی میشه از یه ای سی که داخلش بلوک های متشابهی داره توی قسمت های مختلف شماتیکتون استفاده بکنید و از ترافیک سیم کشی نقشه اتون کاسته میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X