اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد gui

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد gui

سلام دوستان
    من دارم روی پروژه ای کار می کنم که برنامه مطلب ورودی را از پورت سریال میگیرد و باید توی gui یک plot تحویل دهد من m-file را نوشتم ولی نمیدونم چطوری و با چه دستوراتی m-file را callback کرد هرچی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم اگه میدونید من را راهنمایی کنید
    ممنون :job:
    قنديل، تنديس قطره هايي است كه تسليم جاذبه زمين نشدند. "چگوآرا"

پاسخ : کمک در مورد gui

اگه میشه این قسمت آخر رو که مشکل دارید یکم بیشتر توضیح بدید .(فراخوانی Callback) Callbackچی رو می خوای فراخوانی کنی؟
    تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
    دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
    مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
    حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

تو gui یه دکمه بذار واسش تابع call back بساز (کلیک راست و انتخاب گزینه) تو اون تابع همون چیزایی که تو m فایل نوشتی رو کپی کن. یا اینکه تابع m فایلی ایجاد کن و توی تابع کال بک همون تابع رو صدا بزن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
        اگه میشه این قسمت آخر رو که مشکل دارید یکم بیشتر توضیح بدید .(فراخوانی Callback) Callbackچی رو می خوای فراخوانی کنی؟
        سلام
        من یک m-file نوشتم توی مطلب که در نهایت یک figure رسم میکنه حالا من می خواهم این m-file را توی gui پیاده سازی کنم می خواستم بدونم چطور باید این m-file را توی gui پیاده کرد و یا ممکن بشه همون m-fill را فرا خوانی (call back) کرد

دیدگاه

فرض کن یک رابطه ای داری به نام y که بر حسب x هست . برای این کار اول باید یک figure داخل محیط GUI قرار بدی . بعد روش دو بار کلیک کن . در قسمت Tag اون یک اسمی رو بذار که بعدا با اون Tag فراخوانیش کنی. مثلا فرض کن tag اون axes3 هست و می خوای بر حسب x نمودار رو روی اون رسم کنی. دستورش به این شکل میشه :
          (plot(handles.axes3,x,y
          تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
          دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
          مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
          حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

سلام
            ممنون از توجهتون
            مشکل من یا کمی تحقیق و راهنمایی شما حل شد
            :byeby

دیدگاه

کمک در مورد GUI

سلام دوستان
              من با متلب یه مقاله در مورد پردازش تصویر شبیه سازی کردم،الگوریتم داخل مقاله یه عکس به عنوان ورودی دریافت می کنه و image segmentation انجام میده(3 تا عکس مختلف به این طریق segmentمیشن).در یه قسمت هم برای این عکس یه نمودار رسم می کنه.
              در کل 2 تا mfile نوشتم که تو هر کدوم از این mfile ها 2 تا متغییر دارم.......حالا می خوام یه GUI بنویسم که داخلش 4 تا گزینه کشوییpopup menu باشه،یکی mfile رو انتخاب کنه،یکی عکس رو انتخاب کنه،یکی متغییر a رو انتخاب کنه و یکی هم متغییر b رو انتخاب کنه............mfileهام آمادست!ولی بلد نیستم چه طوری داخل GUI فراخوانیش کنم......
              در واقع مشکل من اینه که نمیخوام داخل gui.m بنویسم بلکه میخوام mfile ای که نوشتم رو داخل GUI فراخوانی کنم تا با تنظیم هر کشو ،برنامه مربوطه اجرا شه............ممنون میشم راهنماییم کنین.....با تشکر !!!!!

دیدگاه

سلام
                من با پروژم فراخوانی mfile کار نکردم ولی راحتر اینه که توی همون gui دستورات را بنویسی به این صورت که وقتی popup menu و نمودار را گذاشتی برنامه را run میکنی بعد توی function اصلی با دستورات شرطی چک می کنی که هر کوام از حالت popup menu ماکزیمم بود این کار رو انجام بده

دیدگاه

سلام
                  از راهنماییتون متشکرم
                  موفق باشید ... :smile:

دیدگاه

سلام دوستان
                    من یک برنامه gui دارم مینویسم اما به مشکل برخوردم.از menu استفاده کردم. منتها تو callback آن مشکل هست.می خوام وقتی رو منو میزنیم 1 عکس رو باز کنه. صفحه انتخاب عکسش میاد و لی عکس رو رو محورها load نمیکنه.میشه کمک کنید.ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X