اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک رله الکترونیکی معرفی کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک رله الکترونیکی معرفی کنید

سلام دوستان من یکرله الکترونیکی مب خواهم که ورودی ان از 5 تا 30 ولت با200 میلی امپر وخروجی ان 5 ولت با 20 میلی امپر را کنتاکت کند. و ایا فتو ترانزیستور همان رله الکترونیکی است یا نه؟اگه یک فتو ترانزیستور هم باشه کار من راه افتاده...ممنونم

پاسخ : یک رله الکترونیکی معرفی کنید

ببین آی سی 4066 بدردت می خوره.البته ورودی این آی سی حداکثر 15 ولت است.
    فتو ترانزیستور با رله فرق می کنه.فتو ترانزیستور ترانزیستور حساس به نوره.

دیدگاه

با سلام
      ترانزیستور و ماسفت و ای بی جی تی و فوتو ترانزیستور همه این ها کار رله الکترو مکانیکی رو تو الکترونیک می کنن اگه درست استفادشون کنید .
      یک قطعای هم تو تلفن ها آنالوگ (( قدیمی)) دیدم که همین کارو میکرد و تعمیر کارا به هش میگفتن رله الکترونیکی اگه درست یادم مونده باشهه
      ولی فکر کنم ترانزیستور بتونه کار شما رو راه بندازه

دیدگاه

سلام دوستان..یک مداری .یک ای سی.چیزی معرفی کنید که حداقل 24 ولت ورودی ما رو جواب بده...این زوج نوری چیه از اونا میشه استفاده کرد...

دیدگاه

یکی کمک کنه

دیدگاه

سلام
            دقیق توضیح بده این کار رو برای چی می خوای؟

دیدگاه

اقا سامان کمک کن

دیدگاه

مورد کاربردشو ( برای کارتون ) لطفا ذکر کن این طوری راههای ساده تری رو میشه گفت
                گفتم شما داری یه کار ساده رو برای خودت سخت می کنی
                موفق باشی

دیدگاه

با سلام
                  من در خدمتتون هستم فقط اگه توزیح کاملی در مورد پروژهتون بدین من و دوستان راهتر میتونیم کمک کنیم کلا بگین قراره چی بسازین حتما کمک میکنیم

دیدگاه

اقا سامان خیلی چاکریم.قضیه از این قراره که من یک برد cpu n2 دارم که ساخت ژاپنه در ضمینه کاریم برای تست دستگاههای چاپ است. که ورودی ان 5 ولت حدود50 میلی امپر می باشد.خوب تا اینجا درست.حالا مابا این برد کاری نداریم یعنی نمیشه به اون کاری هم داشت چون حیوونی داره کارشو انجام میده.مشکل اینجاس که برق ورودی 5 ولت در همه جا که برای تست وجود نداره.در صورتی که این برد ما برای کارکردنش فقط باید 5ولت داشته باشیم..حالا اصل موضوع اینه که برق هایی که ما موحود داریم از 5ولت هست تا 24 ولت که از خود دستگاه باید بگیریم ولی ما بنا به شرایط دستگاههای ژاپنی قادر به فهمیدن ولتاژ نیستیم چون متغیر است شما هم نپرس چرا.فقط میدانیم از 5 تا 24 است یعنی از 5 کمتر نیست واز 24 هم بیشتر نیست.حالا من میخوام بوسیله 2سیم که به برقی که نمیدانیم چغدر است همیشه از5 ولت استفاده کنم.حتما می گویید از رگولاتور استفاده کن.من به شما می گویم ایا رگولاتوری هست که اگر امدیم وبرق 5ولت ورودی شد بیاد وباز به ما5ولت بده..اگه هست که کار تمام دیگه .مشکل حله... ولی توجه کن که محدودیتهای ما شامل :از ترانس. رله مکانیکی نمیشه استفاده کرد شما هم نپرس براچی؟حالا به غیر ازراه حل تبدیل ولتاژ ما یک شانس دیگه هم داریم که اگر راه اول که توضیح دادم درست شدنی نبود. میتوان از این راه هم استفاده کرد واون اینکه در داخل برد cpu n2 ما همیشه 5 ولت وجود داره وخودش هم فابریکی یک اتصال گزاشته که اگر شما این اتصال را به هم وصل کنید برق از خود برد به جای مورد نظر ما انتقال پیدا من کند پس .اگر بشود راهی پیدا کرد که برق ورودی ما(5تا24)وارد یک مدار یا یک رله الکترونیکی یا هرچه دیگر بشود میتوانیم خیلی راحت با ایحا کنتاکت و ارتباط.مسیر برق 5ولت ازخود برد را به جای مورد نظرمان هدایت کنیم پس ما 2 بلا می توانیم برسر برق ورودی(5تا24)می تونیم در بیاریم .یک اینکه برق ورودی را که هرچه می خواد باشد(5 تا24) راهمیشه به5 تبدیل کنیم وبه داخل بردمان بفرستیم یا اینکه برق ورودی را(5تا24) به داخل مدار واسطه ایی که تحمل این رنژورودی راداشته باشد بفرستیم تااتصال خود برد 5 ولت را برای مابرقرار کند.والسلام...امیدوارم خوب توضیح داده باشم.دهنم کف کرد...امپر ورودی برای(5 تا24) زیاد بالا نیست فقط رنژ ولتاژ مهم است.. ببینم چه فکری برای ما می کنی خدا خیرت بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط chapmashine
                      اقا سامان خیلی چاکریم.قضیه از این قراره که من یک برد cpu n2 دارم که ساخت ژاپنه در ضمینه کاریم برای تست دستگاههای چاپ است. که ورودی ان 5 ولت حدود50 میلی امپر می باشد.خوب تا اینجا درست.حالا مابا این برد کاری نداریم یعنی نمیشه به اون کاری هم داشت چون حیوونی داره کارشو انجام میده.مشکل اینجاس که برق ورودی 5 ولت در همه جا که برای تست وجود نداره.در صورتی که این برد ما برای کارکردنش فقط باید 5ولت داشته باشیم..حالا اصل موضوع اینه که برق هایی که ما موحود داریم از 5ولت هست تا 24 ولت که از خود دستگاه باید بگیریم ولی ما بنا به شرایط دستگاههای ژاپنی قادر به فهمیدن ولتاژ نیستیم چون متغیر است شما هم نپرس چرا.فقط میدانیم از 5 تا 24 است یعنی از 5 کمتر نیست واز 24 هم بیشتر نیست.حالا من میخوام بوسیله 2سیم که به برقی که نمیدانیم چغدر است همیشه از5 ولت استفاده کنم.حتما می گویید از رگولاتور استفاده کن.من به شما می گویم ایا رگولاتوری هست که اگر امدیم وبرق 5ولت ورودی شد بیاد وباز به ما5ولت بده..اگه هست که کار تمام دیگه .مشکل حله... ولی توجه کن که محدودیتهای ما شامل :از ترانس. رله مکانیکی نمیشه استفاده کرد شما هم نپرس براچی؟حالا به غیر ازراه حل تبدیل ولتاژ ما یک شانس دیگه هم داریم که اگر راه اول که توضیح دادم درست شدنی نبود. میتوان از این راه هم استفاده کرد واون اینکه در داخل برد cpu n2 ما همیشه 5 ولت وجود داره وخودش هم فابریکی یک اتصال گزاشته که اگر شما این اتصال را به هم وصل کنید برق از خود برد به جای مورد نظر ما انتقال پیدا من کند پس .اگر بشود راهی پیدا کرد که برق ورودی ما(5تا24)وارد یک مدار یا یک رله الکترونیکی یا هرچه دیگر بشود میتوانیم خیلی راحت با ایحا کنتاکت و ارتباط.مسیر برق 5ولت ازخود برد را به جای مورد نظرمان هدایت کنیم پس ما 2 بلا می توانیم برسر برق ورودی(5تا24)می تونیم در بیاریم .یک اینکه برق ورودی را که هرچه می خواد باشد(5 تا24) راهمیشه به5 تبدیل کنیم وبه داخل بردمان بفرستیم یا اینکه برق ورودی را(5تا24) به داخل مدار واسطه ایی که تحمل این رنژورودی راداشته باشد بفرستیم تااتصال خود برد 5 ولت را برای مابرقرار کند.والسلام...امیدوارم خوب توضیح داده باشم.دهنم کف کرد...امپر ورودی برای(5 تا24) زیاد بالا نیست فقط رنژ ولتاژ مهم است.. ببینم چه فکری برای ما می کنی خدا خیرت بده
                      شما احتمالا رشته تون برق نیست
                      سرم گیج رفت
                      اقا شما یه دونه 7805 رگلاتور بذاری کارت حله
                      موفق باشی

دیدگاه

اقا ما این همه توضح دادیم شما گیر دادی به رشته ما. من رشتم برق صنعت....این رگولاتوری که گفتین حالا اگر ورودی 5 بهش دادیم میشه بفر مایید خروجیش چند ولت میشه؟

دیدگاه

حداقل باید 2ولت از ولتاژ خروجی رگلاتور بیشتر باشه ولی می تونی با رگلاتورهای سوئیچینگ کار مورد نظرتو انجام بدی
                          موفق باشی

دیدگاه

اقا رضا این مدار سوییچینگ و بزار که ببینم چی هست.تا اینجور که شما گفتید به ارزوم برسم...مرسی :applause:

دیدگاه

من در مورد رگلاتور سوئیچینگ اطلاعات عملی ندارم :redface: فقط در حد کتاب رشید
                              از دوستان اونائی که کار کردن باید راهنمائی بکنن
                              موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X