اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار هشدار دهنده برق گرفتگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار هشدار دهنده برق گرفتگی

سلام دوستان
    من یه مدار میخام درست کنم که وقتی منو برق میگیره یه الارمی بزنه یعنی یه حسگر یا یه سنسور ولتاژ اضافی وارد شده به بدن روتشخیص بده والارم بده .حالا اگر مداری هم نیست دوستان راهنمای کنندممنون میشم :wow:
    یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

پاسخ : درخواست مدار هشدار دهنده برق گرفتگی

سلام
    شما میتونید روی مدار محافظ جان کار کنید _محافظت در برابر ولتاژ_که در همین سایت در موردش بحث شده و کافیه یک مدار الارم هم بهش اضافه کنید.
    خداوند زمین را مدوّر آفرید تا به انسان بگوید
    همان لحظه ای که تصوّر می کنی به آخر دنیا رسیده ای؛
    درست در نقطه ی آغاز هستی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیدلی
      سلام دوستان
      من یه مدار میخام درست کنم که وقتی منو برق میگیره یه الارمی بزنه یعنی یه حسگر یا یه سنسور ولتاژ اضافی وارد شده به بدن روتشخیص بده والارم بده .حالا اگر مداری هم نیست دوستان راهنمای کنندممنون میشم :wow:
      سلام
      یه سوال برام پیش اومده خوب وقتی برق گرفت آلارمش دیگه چیه :biggrin:
      آیه: "فرشتگان و ارواح در یک روز به او (مذکر) صعود کردند که این معادل پنجاه هزار سال برای انسان است"!
      در بیرون یک میدان گرانشی زمان اینگونه است: ∆t= ∆t0/ (1-v^2/c^2) ^0.5
      ∆t زمانی است که برای متحرک معادل گذر ایستگاهی است.و V سرعتی است که به شاهد ایستگاهی نسبت داده می شود.
      ∆t0 زمانی است که برای فرشتگان می گذرد.سرعت نور در خلا 299792.458 کیلومتر بر ثانیه است.
      از معادله ی بالا می توانیم آن سرعت ناشناخته را حساب کنیم:v =c (1-(1^2/(50000*12*27.321661)^2))^0.5 که این عدد برابر است با v = 299792.4579999

دیدگاه

نه دوستان ببینید من میخام یه مداری درست کنم که نصب بشه رو بدن واین مدار به عنوان یک فرستنده باشه و یه گیرنده هم بذارم سر راه مثلا کنتور وقتی برق منو میگیره مدار ولتاژوارده به بدن رو تشخیص بده ودستور بده به گیرنده و کنتور رو قطع کنه .علما وفضلا الان افتاد؟؟؟؟ :NO:
        یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

چه کاریه خوب
          من قبلا یه مدار دیدم که وقتی دست یا بدن به فاز می خوره ا.ن مدار انقدر خساس بود که برق رو قسع می کرد
          چه کاریه که یه فرستده و یا یه گیرنده نصب بشه
          اونطوری بایه همیشه رو بدن باشه
          رو این مدار کار کن
          وقتی بدن می خوره به فاز برق رو قطع کنه
          این بهتره عزیزجان
          من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیدلی
            سلام دوستان
            روی بدن که نیازی نیست چیزی نصب کنی. اینطوری محدودیت استفاده هم داری.
            تو باید توی مسیر سیم فاز و نول یه مدار اندازه گیری جریان بگذاری که جریان عبوری رو اندازه گیری کنه. البته برای سیم فاز یه مدار و برای سیم نول هم یه مدار که هر دو مدار بره به یه پردازنده مرکزی.
            حالا اگه مصرف کننده ای به برق بزنیم، یه مدار الکتریکی شامل سیم فاز، مصرف کننده و سیم نول تشکیل میشه. در این حالت جریان عبوری از سیم فاز به سیم نول (جهت جریان قراردادی) برابره. یعنی همه چیز درسته. و هیچ خطری کسی رو تهدید نمیکنه.
            حالا اگه ما بیام دستمون رو به سیم فاز بزنیم، جریان از سیم فاز جاری میشه در صورتیکه هیچ جریانی به سیم نول وارد نشده. در اینجا مداری که ما ساختیم باید در کسری از میلی ثانیه برق رو قطع کنه.

دیدگاه

آقا یک سوال
              با این حرفی که شما زدید وقتی که مارو برق می گیره ما روی نول جریان نداریم.
              پس چرا زمانی که مارو برق می گیره بقیه ی وسایل خونه کار می کنن و کنتور هم همچنان صفحه ی آلومینیومیش می گرده؟
              ها؟ چرا؟؟؟؟؟ توضیح بدین............. :angry:
              به اميد ظهور مولامون که صد البته نزديک است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majidrt27
                آقا یک سوال
                با این حرفی که شما زدید وقتی که مارو برق می گیره ما روی نول جریان نداریم.
                پس چرا زمانی که مارو برق می گیره بقیه ی وسایل خونه کار می کنن و کنتور هم همچنان صفحه ی آلومینیومیش می گرده؟
                ها؟ چرا؟؟؟؟؟ توضیح بدین............. :angry:
                این دیگه چه سوالیه؟ چون مدار محافظ نداره خونه هامون. اینکه مشخصه. برق میگیرتمون چون مدار محافظ نیست.
                یا من اشتباه دارم متوجه میشم منظورتونو؟

دیدگاه

این دیگه چه سوالیه؟ چون مدار محافظ نداره خونه هامون. اینکه مشخصه. برق میگیرتمون چون مدار محافظ نیست.
                  [/quote]
                  عزیز منظورم این بود که شما فرمودید اگر مارو برق بگیره جریانی که از فاز به سمت نول هست از بدن ما عبور کرده و ما دیگه رو خط نول جریان نداریم.درسته؟اگر هنگام برق گرفتگی جریان سر نول قطع بشه پس چرا همزمان که مارو برق می گیره تمام وسایل منزل کار می کنن؟اگر سر نول جریان نداشته باشیم نباید وسایل منزل هنگام برق گرفتگی روشن باشن.
                  اگر خیر . پس اینکه شما فرمودید هنگام برق گرفتگی اگر جریان سر نول قطع شد نشان دهنده ی اینکه ما رو برق گرفته و مدار منتور را قطع کند
                  به اميد ظهور مولامون که صد البته نزديک است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majidrt27

عزیز منظورم این بود که شما فرمودید اگر مارو برق بگیره جریانی که از فاز به سمت نول هست از بدن ما عبور کرده و ما دیگه رو خط نول جریان نداریم.درسته؟اگر هنگام برق گرفتگی جریان سر نول قطع بشه پس چرا همزمان که مارو برق می گیره تمام وسایل منزل کار می کنن؟اگر سر نول جریان نداشته باشیم نباید وسایل منزل هنگام برق گرفتگی روشن باشن.
                    اگر خیر . پس اینکه شما فرمودید هنگام برق گرفتگی اگر جریان سر نول قطع شد نشان دهنده ی اینکه ما رو برق گرفته و مدار منتور را قطع کند
                    سلام وقتی که ما را برق میگیره مسیر ما با زمین برقرار میشه و نول در این حالت زمینه
                    خب پس روی نول خونه ما جریانی نداریم ولی در همین موقع چون وسایل برقی خونه دارن از نول و فاز اصلی استفاده می کنن جریانشون قطع نمیشه
                    و کار میکنن

دیدگاه

بازم خوب متوجه نشدم.
                      اگر منظورت اینه که دستگاه چطور میتونه زمانیکه یه مصرف کننده روشنه کار بکنه باید بگم که:
                      فرض میکنیم یخچال خونه تو برقه که جریان مصرفی اون 1آمپره و همچنین یکی 2تا لامپ هم روشنه. جریان مصرفی کل وسایل برقی 2آمپره.
                      این یعنی اینکه 2آمپر از سیم فاز عبور میکنه و عین همون 2آمپر وارد سیم نول میشه. مدار محافظ ما که کارش اندازه گیری و مقایسه جریان عبوری از سیم های نول و فاز هست هیچ کاری انجام نمیده. حالا اگر سیم فاز توسط انسان لمس بشه مثلا 10میلی آمپر اضافه میشه و جریان سیم فاز میشه 20010میلی آمپر، در این حالت مدار محافظ برق رو قطع میکنه.

اگرم منظورتون اینه که در زمانیکه مصرف کننده روشنه و داره کار میکنه مداری باشه که ما رو برق نگیره اما مصرف کننده ها همچنان روشن باشن باید خدمتتون عرض کنم خسته نباشید.............

دیدگاه

سلام
                        برو یه کلید F-I استفاده کن یا از جریان سیم نول نمونه بگیر ! از این کار ها میشه کرد . یا مثلا یه ترانس ایزوله استفاده کن !
                        فقط اگه هر دو تا سیم رو خدای نکرده بگیری ! ............................................. ( ملاقات با عزرائیل !)
                        Feel free to contact me , if you have any problem

دیدگاه

نظر جناب Irankit بسیار جالب است ومن هم تایید میکنم فقط اصلاحی برای درک بهتر:

ایشون نگفتن نول جریان نداره (جریانی به نول وارد نشده) منظور از دست ما
                          به عبارتی
                          دستگاهی که جریان سیم فاز را با جریان سیم نول مقایسه کند و با بیشتر شدن جریان سیم فاز برق را قطع کند

در برق گرفتن جریان از (فاز) و (بدن) و (زمین) میگذرد جریانی به سیم نول اضافه نمیشود

دیدگاه

با سلام
                            --------------------------- --------------------------

دیدگاه

بابا استاد شما کارتون خیلی درسته ! این مداری که فرستادید جالب به نظر میاد .
                              Feel free to contact me , if you have any problem

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X