ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2011/08/17
    1,348
    32

درخواست مدار هشدار دهنده برق گرفتگی

سلام دوستان
    من یه مدار میخام درست کنم که وقتی منو برق میگیره یه الارمی بزنه یعنی یه حسگر یا یه سنسور ولتاژ اضافی وارد شده به بدن روتشخیص بده والارم بده .حالا اگر مداری هم نیست دوستان راهنمای کنندممنون میشم :wow:
    یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی
    2010/09/04
    67
    1

پاسخ : درخواست مدار هشدار دهنده برق گرفتگی

سلام
    شما میتونید روی مدار محافظ جان کار کنید _محافظت در برابر ولتاژ_که در همین سایت در موردش بحث شده و کافیه یک مدار الارم هم بهش اضافه کنید.
    خداوند زمین را مدوّر آفرید تا به انسان بگوید
    همان لحظه ای که تصوّر می کنی به آخر دنیا رسیده ای؛
    درست در نقطه ی آغاز هستی.
    2010/05/06
    تهران
    126
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط علیدلی
    سلام دوستان
    من یه مدار میخام درست کنم که وقتی منو برق میگیره یه الارمی بزنه یعنی یه حسگر یا یه سنسور ولتاژ اضافی وارد شده به بدن روتشخیص بده والارم بده .حالا اگر مداری هم نیست دوستان راهنمای کنندممنون میشم :wow:
    سلام
    یه سوال برام پیش اومده خوب وقتی برق گرفت آلارمش دیگه چیه :biggrin:
    آیه: "فرشتگان و ارواح در یک روز به او (مذکر) صعود کردند که این معادل پنجاه هزار سال برای انسان است"!
    در بیرون یک میدان گرانشی زمان اینگونه است: ∆t= ∆t0/ (1-v^2/c^2) ^0.5
    ∆t زمانی است که برای متحرک معادل گذر ایستگاهی است.و V سرعتی است که به شاهد ایستگاهی نسبت داده می شود.
    ∆t0 زمانی است که برای فرشتگان می گذرد.سرعت نور در خلا 299792.458 کیلومتر بر ثانیه است.
    از معادله ی بالا می توانیم آن سرعت ناشناخته را حساب کنیم:v =c (1-(1^2/(50000*12*27.321661)^2))^0.5 که این عدد برابر است با v = 299792.4579999
    2011/08/17
    1,348
    32

نه دوستان ببینید من میخام یه مداری درست کنم که نصب بشه رو بدن واین مدار به عنوان یک فرستنده باشه و یه گیرنده هم بذارم سر راه مثلا کنتور وقتی برق منو میگیره مدار ولتاژوارده به بدن رو تشخیص بده ودستور بده به گیرنده و کنتور رو قطع کنه .علما وفضلا الان افتاد؟؟؟؟ :NO:
    یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی
    2006/12/04
    تهران منطقه 22
    387
    9

چه کاریه خوب
    من قبلا یه مدار دیدم که وقتی دست یا بدن به فاز می خوره ا.ن مدار انقدر خساس بود که برق رو قسع می کرد
    چه کاریه که یه فرستده و یا یه گیرنده نصب بشه
    اونطوری بایه همیشه رو بدن باشه
    رو این مدار کار کن
    وقتی بدن می خوره به فاز برق رو قطع کنه
    این بهتره عزیزجان
    من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.
    2012/04/13
    7
    0

پاسخ : درخواست مدار هشدار دهنده برق گرفتگي

نقل قول نوشته اصلی توسط عليدلي
    سلام دوستان
    من يه مدار ميخام درست کنم که وقتي منو برق ميگيره يه الارمي بزنه يعني يه حسگر يا يه سنسور ولتاژ اضافي وارد شده به بدن روتشخيص بده والارم بده .حالا اگر مداري هم نيست دوستان راهنماي کنندممنون ميشم :wow:
    روي بدن كه نيازي نيست چيزي نصب كني. اينطوري محدوديت استفاده هم داري.
    تو بايد توي مسير سيم فاز و نول يه مدار اندازه گيري جريان بگذاري كه جريان عبوري رو اندازه گيري كنه. البته براي سيم فاز يه مدار و براي سيم نول هم يه مدار كه هر دو مدار بره به يه پردازنده مركزي.
    حالا اگه مصرف كننده اي به برق بزنيم، يه مدار الكتريكي شامل سيم فاز، مصرف كننده و سيم نول تشكيل ميشه. در اين حالت جريان عبوري از سيم فاز به سيم نول (جهت جريان قراردادي) برابره. يعني همه چيز درسته. و هيچ خطري كسي رو تهديد نميكنه.
    حالا اگه ما بيام دستمون رو به سيم فاز بزنيم، جريان از سيم فاز جاري ميشه در صورتيكه هيچ جرياني به سيم نول وارد نشده. در اينجا مداري كه ما ساختيم بايد در كسري از ميلي ثانيه برق رو قطع كنه.
    2011/09/08
    107
    32

آقا يک سوال
    با اين حرفي که شما زديد وقتي که مارو برق مي گيره ما روي نول جريان نداريم.
    پس چرا زماني که مارو برق مي گيره بقيه ي وسايل خونه کار مي کنن و کنتور هم همچنان صفحه ي آلومينيوميش مي گرده؟
    ها؟ چرا؟؟؟؟؟ توضيح بدين............. :angry:
    به اميد ظهور مولامون که صد البته نزديک است
    2012/04/13
    7
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط majidrt27
    آقا يک سوال
    با اين حرفي که شما زديد وقتي که مارو برق مي گيره ما روي نول جريان نداريم.
    پس چرا زماني که مارو برق مي گيره بقيه ي وسايل خونه کار مي کنن و کنتور هم همچنان صفحه ي آلومينيوميش مي گرده؟
    ها؟ چرا؟؟؟؟؟ توضيح بدين............. :angry:
    اين ديگه چه سواليه؟ چون مدار محافظ نداره خونه هامون. اينكه مشخصه. برق ميگيرتمون چون مدار محافظ نيست.
    يا من اشتباه دارم متوجه ميشم منظورتونو؟
    2011/09/08
    107
    32

اين ديگه چه سواليه؟ چون مدار محافظ نداره خونه هامون. اينكه مشخصه. برق ميگيرتمون چون مدار محافظ نيست.
    [/quote]
    عزيز منظورم اين بود که شما فرموديد اگر مارو برق بگيره جرياني که از فاز به سمت نول هست از بدن ما عبور کرده و ما ديگه رو خط نول جريان نداريم.درسته؟اگر هنگام برق گرفتگي جريان سر نول قطع بشه پس چرا همزمان که مارو برق مي گيره تمام وسايل منزل کار مي کنن؟اگر سر نول جريان نداشته باشيم نبايد وسايل منزل هنگام برق گرفتگي روشن باشن.
    اگر خير . پس اينکه شما فرموديد هنگام برق گرفتگي اگر جريان سر نول قطع شد نشان دهنده ي اينکه ما رو برق گرفته و مدار منتور را قطع کند
    به اميد ظهور مولامون که صد البته نزديک است
    2007/03/07
    45
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط majidrt27

عزيز منظورم اين بود که شما فرموديد اگر مارو برق بگيره جرياني که از فاز به سمت نول هست از بدن ما عبور کرده و ما ديگه رو خط نول جريان نداريم.درسته؟اگر هنگام برق گرفتگي جريان سر نول قطع بشه پس چرا همزمان که مارو برق مي گيره تمام وسايل منزل کار مي کنن؟اگر سر نول جريان نداشته باشيم نبايد وسايل منزل هنگام برق گرفتگي روشن باشن.
    اگر خير . پس اينکه شما فرموديد هنگام برق گرفتگي اگر جريان سر نول قطع شد نشان دهنده ي اينکه ما رو برق گرفته و مدار منتور را قطع کند
    سلام وقتي که ما را برق ميگيره مسير ما با زمين برقرار ميشه و نول در اين حالت زمينه
    خب پس روي نول خونه ما جرياني نداريم ولي در همين موقع چون وسايل برقي خونه دارن از نول و فاز اصلي استفاده مي کنن جريانشون قطع نميشه
    و کار ميکنن
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15