اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با تایمرها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با تایمرها

سلام
    سال نوی همگی مبارک و خسته نباشین
    کی میدونه با یه تایمر میشه یشتر از یه تاخیر هم تولید کرد یا نه؟!!!
    مثلا با تایمر یک تو میکروی atmega32 با کمک دوتا مقسم ولتاژ دوتا تاخیر تولید کنیم...
    امکان پذیره ه ه ه ه ه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ : کار با تایمرها

با درود . . .
    سال نو شما هم مبارک

منظورتون از بیشتر از یه تاخیر چی هست؟ یعنی هم زمان چند زمان رو ایجاد کنه و یا زمان بالاتر رو منظورتونه
    ضمنا این مقسم ولتاژ اینجا نقشش چی هست؟
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

دیدگاه

Re: کار با تا?مرها

سلام.
      منظورتون رو از مقسم ولتاژ نم?دونم ول? اگه بخوا?د با به تا?مر چند تا زمان درست کن?د م?تون?د به صورت ز?ر عمل کن?د:
      اول با?د با ?ه تا?مر ?ه زمان پا?ه برا? خودتون درست کن?د مثلا ? م?ل? ثان?ه بعد اگه بخوا?د چند زمان از ا?ن تا?مر بگ?ر?د به عنوان مثال ? م?ل? ثان?ه و ?? م?ل? ثان?ه.
      شما هر بار که تا?مر زمان ? م?ل? ثان?ه رو داد ?ه دونه به ?ه متغ??ر اضافه کن?د و وقت? متغ??ر برابر ? شد (?عن? ? م?ل? ثان?ه شده) عمل?ات مورد نظر رو انجام بد?د و هم?نجور? برا? ?? م?ل? ثان?ه و زمانها? د?گر عمل کن?د.

Sent from my E15i using Tapatalk

دیدگاه

پاسخ : کار با تایمرها

منظورم اینه که میشه با یه تایمر مثلا دوتا تاخیر (یکی 100 میلی ثانیه و یکی 150 میلی ثانیه) ایجاد کنیم؟!!!
        برای این کار لازمه از دو مد مختلف تایمر استفاده کرد یا تکراری بودن مشکلی ایجاد نمی کنه؟!!!
        مثلا اگه 100 میلی ثانیه رو با مقسم فرکانس (1:64 prescaler) ساختم میتونم 150 میلی ثانیه رو هم با همین مقسم بسازم یا مجبورم از مقسم های دیگه ی تایمرم استفاده کنم؟!!
        ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X