اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی PCB با نتایج اشتباه..!! + سوالات جدید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی PCB با نتایج اشتباه..!! + سوالات جدید

سلام به همگی....

اینجانب حدود یکماه پیش سوالاتی رو درباره طراحی PCB در این تاپیک

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=59468.msg328078#msg328078

مطرح کردم و دوستان از جمله آقای شاهرخ محبت کرده و بمن جواب دادند و من با استناد به راهنمایی ایشون جلو رفتم و به نتایج اشتباه رسیدم.... از آن جمله همین مسئله ی پورت آداپتور که دقیقا کاری که ایشون گفتند رو انجام دادم ولی خودم هم گیج بازی در آوردم نتیجه اش این شد:

مشکلی که به وجود اومده اینه...

اولا پورت آداپتوری که پایه هاش (( هر پایه دو پین )) باشه وجود نداره... یعنی بازار امجد رو زیر و رو کردم و پیدا نکردم... همه پورتها این شکلی هستنند...
    http://media.digikey.com/photos/CUI%20Photos/PJ-025.jpg

و همینطور که میبیند پایه های این پورت به اون سه جفت سوراخ که با زنگ قرمز مشخص کردم نمیخوره...

چیکار باید بکنم...؟ یعنی هیشکی تاحالا پورت آداپتور برای PCB اش نگذاشته تا بمن راهنمایی درست بدهد...؟

مشکل دیگه اینه که در کمال تعجب در بازار امجد کلید On/OFF دو پایه وجود نداره...!! ولی من برای پروژه ام به کلید On/OFF احتیاج دارم... چطوری میتونم یه کلید on/OFF بذارم که کارم راه بیفته...؟

من سفارش برد رو در تعداد دو عدد به آلفا مدار دادم و 116 تومن پیاده شدم و حالا دیگه بردم به درد نمیخوره... خواهشا راهنمایی بفرمایید.... دیگه جا نداره بیشتر از این ضرر کنم...

خلاصه کلام...

1- پورت آداپتور مناسب رو چجوری در بردم تعبیه کنم...؟
    2- کلید روشن و خاموش دو پایه ای که به آن اندازه ی معرفی شده در عکس بخوره وجود نداره... یک کلید دوپایه مناسب در کتابخانه پروتل بمن معرفی کنید.
    3- پایه های خازن در برد طراحی شده برای خازنهای بزرگ هستند و بدرد کار با خازنهای عدسی در حد PF نمیخورند... چجوری فاصله بین دوتا سوراخی که برای پایه های خازن هستند رو کم کنم...؟ (( به خازن C7 نگاه کنید تا منظورم رو متوجه بشید ))

سپاسگذارم.

پاسخ : طراحی PCB با نتایج اشتباه..!! + سوالات جدید

یه سوال دیگه...

تو تا track رو چجوری میشه بهم وصل کرد...؟ به فرض که هردو مربوط به یک layer باشن... آخه میخوام خودم با طراحی circle و اتصال اون به track مربوط به سویچ شش پین و 7805 یک قالب خوب برای جک آداپتور بسازم..

دیدگاه

چرا اینقدر بورد رو بزرگ زدی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اینهمه فضای خالی ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      با توجه به چاپ سبز داشتن و ... معلومه که متالیزه هم هست............

کلا هیچ وقت برای اولین تجربه آدم نباید اینقدر خرج کنه کل این بورد رو می تونستی توی یک چهارمش در بیاری و اگرم به فدک می دادی می تونستی حتی تا
      5 هزارتومنم برات دربیاره (البته بدون جاپ سبز و راهنما با چاپ میشد 25 هزارتومن تازه برای این بورد به این سادگی چاپ سبز و ... نیاز نیست ) آخه این بورد چیزی نداره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در مورد جک آداپتور کاری نمیشه کرد مگر اینکه بیای پشت بورد اون کانکشن های مربوط یه تغذیه و گراند رو با تیغ بتراشی و با سیم جاش رو عوض کنی و جک آداپتوری معمول رو رو به پایین طبق عکس بزاری و البته بازم پایه ی سوم که کنار جک هست دیگه براش سوراخی نیست اون مهم نیست

در مورد کلید on off چرا یکی هست فاصله ی بین پایه هاش هم فکر می کنم دقیقا به همون اندازست

البته اگر یکیش رو پیدا نکردی می تونی از این دوتایی استفاه کنی و دو تا از پایه های بی مصرفش رو با سیم چین بچینی که فقط دو پایه بمونه

و در مورد خازن ها هم این خازن های عدسی پایه هاش کلی سیم اضافه داره مشکلی ایجاد نمی شه نمی خواد پایه هاش رو کوتاه کنی شاید ظاهر کار فقط یکم زشت بشه ولی هیچ مشکلی پیش نمیاد

موفق باشید

دیدگاه

سپاس از شما دوست گرامی که روی مارو زمین ننداختید و برای من وقت گذاشتید و پاسخ دادید...

بله... سوتی زیاد دادم... یکیش همین که پورت آداپتور رو معکوس گذاشتم... یعنی بجای اینکه کابل برق از کنار برد وارد بشه از وسط برد باید وارد بشه که در طراحی جدید اصلاحش کردم...

نظر به اینکه کلا برد اشتباهات زیادی داره تصمیم گرفتم برد جدیدی طراحی کنم.

قصد من اینه که با ایجاد سه تا دایره یک محل خوب برای قرار گیری پورت آداپتور بسازم ولی نمیدونم چجوری این دایره ها رو به track ها وصل کنم...؟ به طوری که جزئی از اونها بشه...

عکس رو ملاحظه بفرمایید.

دیدگاه

خوب این چه کاریه دوست عزیز شما از همین سه تا دایره یه فوت پرینت بساز که بعد هم راحت ازش استفاده کنی و در شماتیک که نتی بهش داده بشه در pcb راحت می تونی که نت هم نام دیگر را نیز با ترک بهش وصل کنی .
          اما اگر این قصد رو نداری می بایستی که هر دو یعنی هم ترک و هم پد یا همون دایره شما هم نت باشند .برای این کار باید بری در قسمت نت دایره و نتش رو با ترک یکی کنی.

در ضمن ما جک ادابتور به صورت 2 پین یا در اصل دو پایه در هر قسمت نداریم . ولی اگر که شما بین اون دو تا سراخ رو یه سوراخ یا ویا میزاشتی در این صورت بعد از دریل کاری یه سوراخ مستطیلی درست می شد که کاملا مناسبه جک ادابتور هست . و این همون کاری هست که من بار ها انجام دادم و بدون مشکل .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X