اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

lm358

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

lm358

سلام من قطعه lm 358, تو لایبرری پیدا نکر دم لطفا منو راهنمایی کنین.ممنون

پاسخ : lm358

سلام
    اگر قطعه را در کتابخانه پروتل پیدا نکردید :
    1.می توانید با جستجو در اینترنت و اینکه آیا کسی از قبل آن را طراحی کرده است ، شماتیک و footprint آن را دانلود کنید. در همین انجمن بعضی از آی سی ها را می توانید شماتیک و footprint اش را پیدا کنید.
    2.می توانید به روشی ساده برای آی سی یا قطعه مورد نظرتان یک شماتیک و footprint طراحی کنید . مثلا در altium designer 9.4 از طریق File/new/library/schematic library یک شماتیک را توسط ابزار های rectangle و pin و textstring که در منوی place وجود دارند ایجاد کنید و با نام و شماره پایه دلخواهتان و نام قطعه تان در جایی از حافظه ذخیره کنید و برای طراحی footprint اش نیز از مسیر file/new/library/pcb library یک pcb را توسط ابزار های pad و line و ... ایجاد کنید و به نام و مشخصات اش در حافظه ذخیره کنید و در پروژه هایتان آن را load کنید .می توانید یک کتابخانه که مجموعه ای از چند sch و footprint است را نیز به راحتی ایجاد کنید .
    برای راهنمایی بیشتر به pdf ای که در این زمینه در اینترنت وجود دارد و من هم از آن یاد گرفتم مراجعه کنید .

دیدگاه

ممنون راستش شما یه کم کلی توضیح دادین ok من از این مسیری که شما فرمودید می سازم .ولی برا فوت پرینش دقیق نمی دونم چی کار کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pani_rezaii
        ممنون راستش شما یه کم کلی توضیح دادین ok من از این مسیری که شما فرمودید می سازم .ولی برا فوت پرینش دقیق نمی دونم چی کار کنم
        سلام
        باتشکر از توضیحات جناب aod
        به نظر من اگه بتونی خوب سرچ کردنو یاد بگیری خیلی از قطعات منجمله lm358 و بسیاری دیگه از قطعات پر کاربرد می تونی پیدا کنی(مخصوصا با کتابخونه های جدید آلتیوم). طراحی کتابخونه در مرحله سوم قرار می گیره
        برای شروع می تونی اینطوری سرچ کنی:
        libraries/search/advance/libraries on path
        قسمت آخر مسیر باید تیک libraries on path بزنی
        بعد یه ستاره اول و یه ستاره آخر پارت نامبر قطعه ی مورد نظر بذار
        در نهایت به قول معروف برو تا یه مدت حالشو ببر تا ...

دیدگاه

یه نگاه با این هم بنداز

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=63294.0
          درایور شبکه و nRF24L01
          کاتالوگ محصولات
          کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
          شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
          فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X