اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کارشناسی ناپیوسته کنترل ابزاردقیق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کارشناسی ناپیوسته کنترل ابزاردقیق

سلام
    من میخام برای کارشناسی برم رشته ی کنترل ابزار دقیق، کسانی که از این رشته اطلاعاتی دارند بنظرشون این رشته از نظر بازار کار دولتی و خصوصی، ادامه تحصیل در مقطع ارشدو... چطوره؟
    برای این مقطع چه دانشگاه هایی بهتر هستند؟
    ممنون
    تقدیر تقویم انسانهای عادی ، تغییر تدبیر انسانهای عالیست.

پاسخ : کارشناسی ناپیوسته کنترل ابزاردقیق

سلام
    این رشته خیلی خوب جا افتاده و جای کار بسیار زیاد داره و البته بستگی به شما داره که بخواین چجوری بخونید و به چه قصدی درس بخونید! تا کارشناسی که گرایشهای مختلف مهندسی برق فرق زیادی ندارن ولی به هر حال فرق کمی هم نیست.یک مقدار بیشتر ریاضی داره.از نظر ادامه تحصیلم تا دکتراش در ایران هست،منظور شما چیه؟
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام

من همین کاری که شما لان قصد دارید انجام بدید رو 1.5 پیش انجام دادم

علمی کاربردی آب و برق اصفهان میخوندم.

باید بگم رشته ی خوبیه...از نظر کار (کار عملی بلد باشی) بازار خوبی داره...ولی چیزهایی که داخل دانشگاه یاد میدادند مفت نمی ارزه! ولی اگر بتونید همون تئوری ها رو عملی هم کار کنید خوبه.

از نظر واحد ها یک سری واحد ها با الکترونیک مشترکه.مثل مدار و الکترونیک و میکرو و... ولی یک سری درس جدید هم داره. مثل کنترل خطی ، کنترل مدرن ، کنترل پیشرفته ، کنترل دیجیتال و...

کلا ریاضی فوق قوی میخواد این رشته ، خوراک اصلی دروس تخصصی لاپلاس و مشتق و انتگراله! اینها رو بلد نباشید مثل اینه که بخواهید انگلیسی بخونید و حروف الفبا رو بلد نباشید.

در مورد دانشگاه هم بگم برای یک همچین رشته ای جایی باید برید که امکانات درست و حسابی داشته باشه...چون رشته ی پر خرجی هست!

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامِد مٌهری
        سلام

من همین کاری که شما لان قصد دارید انجام بدید رو 1.5 پیش انجام دادم

علمی کاربردی آب و برق اصفهان میخوندم.

باید بگم رشته ی خوبیه...از نظر کار (کار عملی بلد باشی) بازار خوبی داره...ولی چیزهایی که داخل دانشگاه یاد میدادند مفت نمی ارزه! ولی اگر بتونید همون تئوری ها رو عملی هم کار کنید خوبه.

از نظر واحد ها یک سری واحد ها با الکترونیک مشترکه.مثل مدار و الکترونیک و میکرو و... ولی یک سری درس جدید هم داره. مثل کنترل خطی ، کنترل مدرن ، کنترل پیشرفته ، کنترل دیجیتال و...

کلا ریاضی فوق قوی میخواد این رشته ، خوراک اصلی دروس تخصصی لاپلاس و مشتق و انتگراله! اینها رو بلد نباشید مثل اینه که بخواهید انگلیسی بخونید و حروف الفبا رو بلد نباشید.

در مورد دانشگاه هم بگم برای یک همچین رشته ای جایی باید برید که امکانات درست و حسابی داشته باشه...چون رشته ی پر خرجی هست!

موفق باشید
        آقا خیلی ممنون، لطف کردید.
        تقدیر تقویم انسانهای عادی ، تغییر تدبیر انسانهای عالیست.

دیدگاه

در ابتدا با احترام به نظرات اساتید :smile:
          اما نظر من حقیر:
          رشته،رشته ی خوبیه، ریاضیاتش سنگین تره از الکترونیکه، درس های کنترلیش(مثل کنترل مدرن،دیجیتال،پیشرفته) یه جور پایه هستن برای درسای ارشد و دکتری و تقریبا توشون فقط الفبای کنترل رو میگن(بر خلاف گرایش الکترونیک که تو دروس تخصصیشون مثل مدارمخابراتی و تکنیک پالس و ... کاملا عملی با مدارات آشنا میشن و از تمام چیزایی که خوندن استفاده میکنن تقریبا)
          البته تو کارشناسی تفاوت خاصی در گرایش ها نیست، اما متاسفانه در بازارکار اکثرا از این موضوع بی اطلاعند و برق رو "الکترونیک" میدونن و اکثرا گهی می دن به یک مهندس-کارشناس الکترونیک نیازمندیم در صورتی که واقعا تو کارشون فرق خاصی بین الکترونیک و کنترل نیست
          برای ارشد،بازار کنترلیا گرمتره و اینطور که من اطلاع دارم خیلی از رتبه های برتر هم به گرایش کنترل گرایش دارن!!(حتی لیسانس های الکترونیک)
          برای بازار کار هم فکر نمیکنم گرایش کنترل حرف خاصی برای زدن داشته باشه(مگر برای شرکت های خصوصی یا دولتی که واقعا میخوان کار تخصصی انجام بدن که من منظورم اونا نیست و منظور غالب بازار کاره)، البته منظورم به هیچ وجه این نیست که بازار کار کنترل خرابه! کلا تو رشته های فنی مدرک (تقریبا میشه گفت) فقط به درد استخدام های دولتی میخوره و الباقی سابقه کار و کاربلد بودن میخوان و توصیه شدید اینه که تو هر کدوم از گرایش ها رفتین سعی کنین حداقل(حداکثر!!) تو یک زمینه مرتبط متخصص بشین و خیلی از این شاخه به اون شاخه نیازی نیست بپرید.
          اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

سلام منم تو رشته کنترل قبول شدم میخواه گرایش ابزار دقیق رو انتخاب کنم به نظرتون واس صنعت نفت ابزار دقیق پذیرشش چطوره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X