ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2011/10/01
    290
    1

درایور موتور واسه pwm با ماسفت

سلام من چند وقته دارم روی روباتم برای کنترل دورش از pwm استفاده میکنم.
    اما همیشه ماسفتام میسوزه دوسام درایور های زیادی رو بهم پیشنهاد دادن اما بازم سوختن. از درایور آماده استفاده نکردم چون نه تویه مشهد نه تویه شهر خودمون پیدا نکردم.
    حالا میخوام بدونم کسی بلده یه درایور عالی با ترانزیستور یا ماسفت واسم طراحی کنه؟؟

اضافه شده در تاریخ :
    هیچکی بلد نبود؟؟
    2007/04/28
    586
    1

پاسخ : درايور موتور واسه pwm با ماسفت

بهتره اينترنتي سفارش بدي اما اگه مي خواي خودت طراحي کني بهتره از 2 ماسفت موازي استفاده کني
    ظاهرا موتور ها جريان زيادي ميکشن :angry:
    بهتر بيشتر درباره رباتت توضيح ميدادي :read:
    [size=1.45em][glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow][/size]
    • [li]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

[/li]
    2011/10/01
    290
    1

پاسخ : درایور موتور واسه pwm با ماسفت

lممنون جواب دادی. داشتم ناامید می شدم.
    موتورام نزدیک 1000 واتند. جریان قفل نزدیک 80 آمپر.
    من دنبال موزی کردن نیستم دنبال ساخت درایورم. هرچه قدم موازی کنم اگه نتونم خوب درایوش کنم می سوزه!!
    شما تا حالا درایور ساختی؟؟
    مشکلم سر خوب درایو کردن ماسفت!!
    2007/04/28
    586
    1

پاسخ : درايور موتور واسه pwm با ماسفت

80 آمپر
    خدا بده برکت
    کار کرديم ولي نه در اين حد
    [size=1.45em][glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow][/size]
    • [li]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

[/li]
    2010/11/26
    ایران - مشهد
    516
    95

جالب شد برام کسی جواب نداد! کسی نمیدونست! یا میدونین و راه بهتر رو نمیدونین؟

موتور چیه که80آمپر برای استپ میکشه؟
    مدت هاست نیستم
    2008/10/29
    2,098
    211

سلام
    اگر مشکل از سوختن ماسفت هاست که اونم با تغییر PWM صورت می گیره سعی کنین حتما از mosfet driver های آماده که به صورت یه آی سی هستن استفاده کنین(چون قبلا هر چی با ترانزیستورهای مکمل ساختم تیرم به سنگ خورد)
    اگر مثلا با یه ماسفت IRFP250 و بدون اعمال PWM و تنها با اعمال یه ولتاژ مثبت مثلا 10 ولت به گیت ، موتور به خوبی راه اندازی شد مطمئن باشین که جریان موتورتون اینقدر ها هم زیاد نیست و مشکل اصلی از همون mosfet driver هست.
    اکثر موتورهای dc که توانشون از 400 وات بیشتر می شه ولتاژ کاریشون بیشتر از 24 می شه تا جریان رو کم کنن.مثلا 1000 ولت اکثر جاها با ولتاژ 48 هستن که جریانی زیر بدترین بار بشه نهایتا 21 آمپر.
    جریان ، ولتاژ و توان اصلی موتور رو بزارین اگر هم بشه دیتاشیت باشه خیلی بهتره
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2011/10/01
    290
    1

سلام
    اگر مشکل از سوختن ماسفت هاست که اونم با تغییر PWM صورت می گیره سعی کنین حتما از mosfet driver های آماده که به صورت یه آی سی هستن استفاده کنین(چون قبلا هر چی با ترانزیستورهای مکمل ساختم تیرم به سنگ خورد)
    اگر مثلا با یه ماسفت IRFP250 و بدون اعمال PWM و تنها با اعمال یه ولتاژ مثبت مثلا 10 ولت به گیت ، موتور به خوبی راه اندازی شد مطمئن باشین که جریان موتورتون اینقدر ها هم زیاد نیست و مشکل اصلی از همون mosfet driver هست.
    اکثر موتورهای dc که توانشون از 400 وات بیشتر می شه ولتاژ کاریشون بیشتر از 24 می شه تا جریان رو کم کنن.مثلا 1000 ولت اکثر جاها با ولتاژ 48 هستن که جریانی زیر بدترین بار بشه نهایتا 21 آمپر.
    جریان ، ولتاژ و توان اصلی موتور رو بزارین اگر هم بشه دیتاشیت باشه خیلی بهتره
    سلام. چرا تیرتون بهسنگ خورد یعنی هیچکس تا حالا نتونسته یه درایور ساده واسه ماسفت درس کنه؟؟ :sad: :sad: :sad:
    irfp250 بیشتر از 33 آمپر که نیس من ماسفت 100آمپری انداختم سوخته!!! من موتورم باید شدید بره زیر بار واسه روبات جنگجویه.
    موتورم از این چیزا نداره راسش روش ننوشته اما خودم متوجه شدم ولتاژش 24 که من دارم با 12 راش میندازم جریانش نزذیک 80 آمپره شایدم بیشتر وقتی خاسم جریان قفلشو بگیرم نزدیک بود مچم رو بر باد بدم.
    اینا مهم نیس نفهمیدی چرا با اینکه اط ترانزیستور مکمل استفاده کردی بازم ماسفت ها می سوختن من دنبال اینم بیشتر سایت ها هم پرسیدم امابه هیچ نتیجه نرسیدم.؟؟ هیچکی نمیدونه؟؟؟ ما فقط باید با چندتا ترانزیستور مقدار ولتاژ بیشتری رو به گیت برسونیم طبق جدول ها ماسفت و همینطور جریان رو تقویت کنیم به خاطر جریان کشی زیاد گیت در pwm حالا چرا می سوزه خدا عالمه؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

باتشکر

اضافه شده در تاریخ :
    موتور چیه که80آمپر برای استپ میکشه؟
    سلام داش عباس این یعنی چی؟؟ استپ رو میگم؟؟
    2008/10/29
    2,098
    211

سلام
    اگر ولتاژ موتورتون 24 هست و شما 12 می دین موتور باعث توان تلفاتی می شه و حالا هر چی شما جریان هم زیاد کنین جون میدان با ولتاژ رابطه داره موتور گرم می کنه و قدرت اصلیشو نمی بینین و جز تلفات و قطعات بعدی چیز دیگه نداره.
    نمی دونم شما با چند تا موتور dc کار کردین اما بدترین جریان موقع شروع روبات هست و بعد از اون اکثر موتورهای قدرت جریانی کمتر از 15 آمپر می کشن
    احتمال می دم جایی اشتباه کرده باشین حتما با یه IRFP250 راه اندازی کنین و جواب رو بگین
    یه سوال ماسفت 100 آمپریتون نکنه ir3205 هست؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2011/10/01
    290
    1

ممنون از جوابتون. ببخشید من منطورم جریان قفل موتور 80 امپره. جریانی که شفت موتور رو ثابت نگه میداری بعد جریان رو اندازه میگری!
    جریان عادی همون 12 امپری که میگید.
    irfp064n ماسفتم بود.
    راسی چه نوع درایور آماده ای شما استفاده کردید؟ براحتی پیدا میشه؟؟
    2008/10/29
    2,098
    211

سلام
    بله به تعداد زیاد اینا محصولات خوبه شرکت معروف میکروچیپ هستن
    داخل این صفحه
    http://javanelec.com/Search.aspx
    این عبارت رو تایپ کنین
    نام قطعه TC
    نام سازنده microchip
    تیک کنار این دو گزینه هم فراموش نشه

از همون IRFP250 استفاده کنین به جای اون ماسفت خودتون
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11