اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در تشخیص تعداد زنگ تلفن برای استفاده در میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در تشخیص تعداد زنگ تلفن برای استفاده در میکرو

با سلام
    دوستان من بعد کلی گشتن تو تاپیکهای مختلف و سایتهای دیگه (که اغلب از اینجا کپی کردن)نتونستم مدار عملی برای تشخیص زنگ تلفن برای یک کردن پایه میکرو پیدا کنم البته پیدا کردم ولی عملا چیزی ندیدم
    این تاپیک یکی از دوستان به نتیجه رسیده ولی تاپیک تاریخ گذشته است ونقشه موجود نیست .http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=44110.30 .
    به نظرم خیلی ساده و پیش پا افتاده میومد ولی چند روزه سرکارم :angry: وبه نتیجه ای نرسیدم وپیداشم نکنم دست بردار نیستم البته با همکاری وهم یاری شما عزیزان

لطفا کمک کنید ممنون
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

پاسخ : مشکل در تشخیص تعداد زنگ تلفن برای استفاده در میکرو

سلام من از این مدار جواب گرفتم نقشه با قسمتی از برنامه تقدیم شما: :smile:
    Main:
    Do
    If pind.0 = 0 Then
    Waitms 100
    If pind.0 = 0 Then
    Gosub Zangset
    End If
    End If
    Waitms 50

Loop
    End

'Zangset:
    A = 0
    For B = 1 To 120
    If pind.0 = 0 Then
    B = 1
    Do
    If pind.0 = 1 Then
    Exit Do
    End If
    Loop
    Incr A
    If A >= 8 Then
    Set portb.0
    End If
    End If
    Waitms 100
    Next
    A = 0
    Sound Beep , 150 , 100
    Sound Beep , 100 , 150
    Return

http://up98.org/upload/server1/02/i/9fsc2p3lxevrp6o11p.bmp
    به تجربه آموختم در آخر کار ،که قدر مرد به علم است و قدر علم به مال. (بهلول)

دیدگاه

سلام
      قسمتی از یک مدار کاربری را برای شما قرار می دهم که اگر برنامه هم حواستی بگو تا قرار دهم

فقط یه نکته پایه DETECT_ZANG رو باید به یکی از پایه های اینتراپت میکرو وصل کنید

نادانترين مردم کساني هستند که فکر مي کنند داناترين آنها هستند.

دیدگاه

با سلام
        با تشکر از شما .لطف کردین جواب دادید نتیجه رو خدمتتون عرض میکنم بازم ممنون :applause:
        معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

با سلام

به نتیجه نرسیدم :angry:تلفن وقتی زنگ میخوره ولتاژ به صورت پالسی هستش که

اپتو کویلر مثل چشمک زن در لحظه چند بار سریع روشن خاموش میشه

اگر هم از ترانزیستور در خروجی اپتو کویلر استفاده کنیم همون آش همون کاسه به صورت سریع در هر باز زنگ خوردن این ترانزیستورم به تعداد پالسها خروجی قطع ووصل میشه :angry:
          من چیکار کنم که موقع زنگ فقط یه بار عمل سویچ انجام بشه ودر مدت قطع بودن زنگ (اون چند لحظه) رله ای که مثلا به این وصل میشه در حالت خاموش باشه
          ودوباره موقع زنگ بعدی رله وصل بشه وبه همین ترتیب عمل کنه
          در مورد برنامه که بعدا از سخت افزار بهش میرسیم مشکلی ندارم اونو حل میکنم.

ممنون منتظر راهنماییتون هستم
          معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

دوستان ببخشید من میخواستم بدونم ولتاژ کاری خط تلفن چقدره؟ oo: oo: oo:
            چيزي را بگو که بتواني بنويسي
            چيزي را بنويس که بتواني امضا کني
            چيزي را امضا کن که بتواني به آن عمل کني (ناپلئون)

دیدگاه

ولتاز در حالتی که از خط تلفن استفاده نمیشه 48 ولته ودر موقع زنگ خوردن تا 100ولت بالا میره
              معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

اگه دقیقترشو بخواین موقع زنگ یه ولتاژ حود 90 ولت rms با اون 48 ولت ترکیب میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210
                  با سلام

به نتیجه نرسیدم :angry:تلفن وقتی زنگ میخوره ولتاژ به صورت پالسی هستش که

اگر هم از ترانزیستور در خروجی اپتو کویلر استفاده کنیم همون آش همون کاسه به صورت سریع در هر باز زنگ خوردن این ترانزیستورم به تعداد پالسها خروجی قطع ووصل میشه :angry:
                  من چیکار کنم که موقع زنگ فقط یه بار عمل سویچ انجام بشه ودر مدت قطع بودن زنگ (اون چند لحظه) رله ای که مثلا به این وصل میشه در حالت خاموش باشه
                  ودوباره موقع زنگ بعدی رله وصل بشه وبه همین ترتیب عمل کنه
                  در مورد برنامه که بعدا از سخت افزار بهش میرسیم مشکلی ندارم اونو حل میکنم.

ممنون منتظر راهنماییتون هستم
                  سلام
                  سخت افزارت مشکلی نداره ،باید نرم افزاری مشکلت رو حل کنی
                  شما در اولین پالس که دریافت کردی یه تایمر روشن کن حدود مثلا یک ثانیه صبر کن اگر بعد از یه ثانیه پالس بعدی رو دریافت کردی به منزله خوردن دومین زنگ هست و الی آخر ....
                  موفق باشید
                  نادانترين مردم کساني هستند که فکر مي کنند داناترين آنها هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210

اگه مشکل ریپل سیگنال زنگه بایستی با یک خازن بزرگ در خروجی صاف بشه و مشکل فاصله بین زنگهای متوالی نرم افزاری حل میشه

دیدگاه

با سلام

ممنون از همتون مشکل رو با فعال سازی وقفه حل کردم الان تو قسمت برنامه مشکل دارم

مثلا وقتی زنگ میخوره یه وقفه فعال میشه من اینطوری خواستم حلش کنم ولی نشد اینطوری----->بعد دریافت وقفه میره بهش جواب بده تو زیر برنامه گفتم اگه وقفه اومد یه متغیرو یه واحد افزایش بده
                      تو حلقه هم اومدم گفتم اگه متغیر مساوی با 8 شد (تعداد زنگی که باید زده بشه)
                      فلان پایه رو ست کن به مدت فلان ثانیه
                      حالا ما اومدیم اینکارو کردیم واگه یکی اومد زنگ زد وبعد اینکه 5 تا زنگ خورد گوشی رو گذاشت چون این 5 تا متغیر 5واحد افزایش داد
                      نفر بعدی اگه زنگ بزنه با 3تا شرط اجرا می شه .شما چه راهی رو پیشنهاد میکنید ؟
                      باز هم از همتون تشکر میکنم واز راهنماییهاتون ممنونم
                      معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210
                        با سلام

ممنون از همتون مشکل رو با فعال سازی وقفه حل کردم الان تو قسمت برنامه مشکل دارم

مثلا وقتی زنگ میخوره یه وقفه فعال میشه من اینطوری خواستم حلش کنم ولی نشد اینطوری----->بعد دریافت وقفه میره بهش جواب بده تو زیر برنامه گفتم اگه وقفه اومد یه متغیرو یه واحد افزایش بده
                        تو حلقه هم اومدم گفتم اگه متغیر مساوی با 8 شد (تعداد زنگی که باید زده بشه)
                        فلان پایه رو ست کن به مدت فلان ثانیه
                        حالا ما اومدیم اینکارو کردیم واگه یکی اومد زنگ زد وبعد اینکه 5 تا زنگ خورد گوشی رو گذاشت چون این 5 تا متغیر 5واحد افزایش داد
                        نفر بعدی اگه زنگ بزنه با 3تا شرط اجرا می شه .شما چه راهی رو پیشنهاد میکنید ؟
                        باز هم از همتون تشکر میکنم واز راهنماییهاتون ممنونم
                        شما باید یه timeout در نظر بگیرین که اگه فاصله بین دو زنگ از یه زمانی بیشتر شد کانتر شمارشگر زنگ رو ریست کنه

دیدگاه

ممنون از راهنمایی
                          معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

سلام
                            من درست کردم ولی یه مشکل
                            وقفه ای که بین زنگ هست در شهرها مختلف فرق می کنه
                            سر همین که من فکر می کردم فرق نمی کنه یه پروژه دادم به یکی از دوستان که تو کرج بود گفت عمل نمی کنه
                            تو خونه ما که خیلی خوب جواب می داد نمی دونم چرا اونجا اینطوری بود
                            اوردم خونه دوباره خوب جواب داد
                            اخرش ه این نتیجه رسیدم که وقتی زنگ خورد بر حسب میلی سانه مثلا 5 ثانیه صبر کنه
                            من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

ممنون آقای فلاحی .به نکته جالبی اشاره کردین من نمیدونستم. :applause: تشکر
                              معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X