اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد HMI

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد HMI

سلام به همگی دوستان عزیر
    2سوال در مورد سیستم های HMI (صفحات لمسی کنترلی) از محضر دوستان دارم و ممنون می شم اگه راهنمایی کنید
    اول اینکه جامع ترین نرم افزار برای شبیه سازی محیط صنعتی و ارتباط اون با PLC هاچیه؟ به عنوان مثال هم نرم افزار WinCC هست و هم نرم افزار PMDesigner. و یا نرم افزار های دیگه.
    و دوم اینکه اطلاعاتی کلی در مورد پنل های HMI نیاز دارم. مثلا می خوام بدونم برای ارتباط PLC های زیمنس(S7-200/300) چه پنلی باید انتخاب کرد و این انتخاب بر اساس چه پارامترهایی است؟
    متشکرم
    با نیکی، آزادها بنده می شوند.(امام علی (ع))

پاسخ : راهنمایی در مورد HMI

اگر اطلاعات جامعی درموردwincc ندارید میتوانید از HMIهای easy view استفاده کنید که هم قیمت مناسب دارند هم امکانات بالاتر و هم نرم افزار بسیار راحتی تحت عنوان easy builder ورژن eb8000v3.0.1 کار با این نرم افزار بسیار راحت بوده و محیط شبیه سازی hmi نیز در آن تعبیه شده است.
    معبودا :
    من در قلب کوچکم چیزی دارم
    که تو در عرش کبریاییت نداری
    من چون تویی دارم
    و تو چون خود نداری ...

دیدگاه

سلام
      ببینید برای مانیتورینگ کردن در سیستم های صنعتی از دو روش استفاده می شود.
      1- سیستم های اسکادا مانند Wincc، CX-Supervisor, Zenon و ... که برای مانیتورینگ کردن بوسیله رایانه مورد استفاده قرار می گیرند.
      2- HMI که خود به صورت مستقل یک نمایشگر است و توسط یک نرم افزار برنامه ریزی می شوند.
      حالا شما باید ببینید کدام یک از این دو روش به درد شما می خورد.
      در این باره کتاب هایی در بازار موجود است. می توانید نمونه هایی از این کتاب ها را در سابت myplc.ir پیدا کنید.

اگر سوال دیگری هم داشتید بفرمایید.
      فروشگاه کتاب های اتوماسیون صنعتی
      www.MyPLC.ir

دیدگاه

دوست عزیز wincc نرم افزار جامعی هستش که برای پروژه های سنگین استفاده میشه و امکانات فراوونیم داره
        اما در مورد hmi ها باید بگم که pmdisiner نرم افزار خوبی داره امکانت جالبی داره و زبان فارسیرم پشتیبانی میکنه قیمتاشم بد نیست من خودم با این مدل کار کردم واقعا خوب بود
        اماeasy view نرم افزار گنگی داره البته به نظر من گنگه کار باهاش یکم اذیتم کرد تو پروژه ساخت کاردانیم باهاش کار کردم یکم اذیتم کرد
        دل مرده ام تو بيا زنده ام كن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X