اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال PIC به پورت USB

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال PIC به پورت USB

دوستان من دارم یه مدار طراحی میکنم تا یه PIC رو با PDIUSB به پورت usb کامپیوتر متصل کنم. ولی یه سئوال دارم.
    برای روشن کردن PDIUSB (یعنی پایه VDDa که 5+ ولته) از خود پورت استفاده کنم یا وصلش کنم به VCC مدارم. در ضمن پایه های دیتای این آی سی رو به یکی از پورتهای PIC باید وصل کنم. آیا باید پایه Vcc پورت USB رو به VCC مدارم وصل کنم؟

با تشکر
    زندگی لذت مشترکی است که حاصل یاری بی چشمداشت به دیگران است.

پاسخ : اتصال PIC به پورت USB

بستگی داره مصرف مدارت چقدر باشه... اگه کمه چرا که نه وصلش کن به یو اس پی

اما در هر صورت باید زمین ها به هم وصل باشند
    از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
    گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

من فکر میکنم مصرف مدار بالا باشه چون روی بردم قسمتهای مختلفی دارم مثلاً التراسونیک، 7سگمنت، IR، LCD، و ...
      من برای VCC کل مدار نمیخوام از پورت جریان بکشم و براش منبع گذاشتم. فقط برای قطعه PDIUSB میخوام از VCC پورت استفاده کنم.

یه سئوال دیگه میشه VCC و GND پورت رو به VCC و GND مدارم وصل کنم؟ اختلاف سطح ولتاژ نداریم که یوقت پورتم رو بسوزونه؟ :angry: :cry2:

دیدگاه

سلام
        اول این که من یه جایی خوندم که یو اس پی می تونه تا 400 میلی برق بده .
        بعد زمین دو تا VCC را به هم باید وصل کنی . اما حواست باشه به هیچ وجه خود VCC ها را به هم وصل نکنی. دو تا منبع ولتاژ موازی با کوچکترین اختلاف ولتاژ یه سری جریان چرخشی بینشون ایجاد می شه که منجر به اتصالی میشه.
        تو که آدابتور می ذاری یهو همه VCC ها را به همون وصل کن اما زمین ها را به هم وصل کن

دیدگاه

ممنونم ایمان جان.
          ولی دیگه مشکلم حل شد چون 2 روز پیش مدار رو فرستادم برا ساخت در مورد اون مشکل هم باید بگم تو فروم های خارجی بهم گفتن که VCC پورت رو Float بزارم. حالا باید ببینم چی میشه.
          ممنون از راهنماییت

دیدگاه

یعنی چی float بذاری؟ یعنی آزاد بذاری؟ آی سی که بدون تغذیه کار نمی کنه . حتما منظورشون این بوده که VCC پورت USB را float بذاری.

ببینم اصلا چی داری می سازی؟ یه سوال خصوصی هم بکنم؟ تحصیلاتت چیه ؟

دیدگاه

آره ایمان جان. همونطور که اشاره کرده بودم برای بردم تغذیه دارم ولی میخواستم ببینم باید تغذیه برد و پورت USB بهم وصل بشن یا نه. که خب بهم گفتن VCC پورت رو Float بزار و تغذیه آی سی رو به تغذیه برد وصل کنم. حالا فردا قراره برد رو بگیرم و بعد از مونتاژش ببینم چه آشی میشه.
              تحصیلاتمم الکترونیکه و بردی که دارم میسازم برد برای PIC هستش و امکاناتی مثله التراسونیک و IR و سنسور دما و Servo Motor و ... از اینجور چیزا داره و میخوام از طریق USB دیتا بفرستم و بگیرم.

موفق باشی

دیدگاه

اوووووه . پس داری یه پروژه درست و حسابی می سازی.

من PIC را تازه می خوام شروع کنم کار کنم. فردا پس فردا یه پروگرامر می سازم که شروع کنم.

راستی مزیت PIC نسبت به AVR چیه ؟ ظاهرا AVR ها خیلی بهتر از PIC هاست. نه ؟

پس چرا این قدر PIC ها گرونند؟ امروز یه PIC16F84 خریدم 1800 تومن . یه ATmega8 الان 1100 تومنه.

دیدگاه

من خیلی تفاوت بین AVR ها و PIC ها نمیبینم. با هر دوش کار کردم ولی بیشتر تفاوتش (حداقل تو ایران) گرون بودن PIC نسبت به AVR هاست. من یه PIC16F877A رو خریدم 4500 تومن که در مقایسه با ATMEGA8535 ، دوهزار تومن گرونتره. ولی وقتی دست آدم توش گرم شه میبینه اونم خیلی جالبه. ضمن اینکه پروژه ها و مطالب بیشتری تو اینترنت میشه ازش پیدا کرد. بسیاری از پروژه هایی که تو اینترنت هست برپایه PIC نوشته شده. ضمن اینکه حسن دیگه PIC ها نسبت به AVR ها نویزپذیری کمتر این میکروهاست که توصنعت استفاده بیشتری پیدا میکنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X