اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از labview برای کنترل و مانیتورینگ داده های خروجی از یک سیستم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از labview برای کنترل و مانیتورینگ داده های خروجی از یک سیستم

سلام دوستان عزیز.
    من کاربر جدید labview هستم.
    در چند ماه گذشته با استفاده از GUI نرم افزار matlab با پروسسورم ارتباط برقرار می کردم. یک سری فرامین از طریق پرت سریال برای پروسسور می فرستادم و در پاسخ از پرت سریال برای داده برداری real-time استفاده می کردم. ولی این نرم افزار من رو به عنوان یک نرم افزار تخصصی کنترل صنعتی و آزمایشگاهی راضی نکرد. اینه که تصمیم گرفتم از labview استفاده کنم. حالا برای برای ادامه کارم به یک سری کامل از مثال های پروزهای خوب از قبیل ارتباط پرت سریال با labview ، نمایشگرهای عددی active به صورت real-time ، ابجاد toolboxها و pupin menuها ، event buttonها و ... دارم . اگه لطف کنین لینک، کتاب یا هر چیزی که این امکانات رو در اختیار من قرار بده بهم معرفی کنین ممنون می شم. :cry:

پاسخ : استفاده از labview برای کنترل و مانیتورینگ داده های خروجی از یک سیستم

سلام
    از اینکه لب ویو رو برای کارهای کنترلی انتخاب کردی خوشحالم ولی چرا اینقدر دیر؟ دیگه داریم می بندیم :mrgreen:
    خب حالا،اگه شما فقط مثال و آموزش از طریق اونهار و میخوای که خود لب ویو این کارو برات کرده شما فقط کافیه که نرم افزار و نصب کنی به همراه تولکیتهای زمان حقیقیش و از راهنمای خود نرم افزار که پر از مثال های جور واجوره برای کارت بهره ببری
    راستش بنده به شخصه کتابی در مورد کارای ریل تایم توی هیچ کتاب آموزشی ای ندیدم(برای اینم که مطمئن بشم بلند شدم یه نگاهی به کتابام انداختما!) همین هلپ دستتو می بوسه!
    اما در مورد ارتباط سریال شاید بهترین کتابی که بتونم بهت معرفی کنم که در اصل یه کارتیمیه که اومدن بازم هلپو! که از قبل دستتو بوسیده رو ترجمه کردن با عنوان : اندازه گیری با لب ویو انتشارات دانشگاه آزاد نجف آباد
    ایجاد تولباکسم نفهمیدم یعنی چی؟ آخه خود لب ویو انواع تولباکس ها رو داره و جایی نشنیدم که بشه تولباکس براش ایجاد کرد :surprised:
    ولی بقیه امکاناتو میشه کم و بیش توی مثلا کتابهای مثلث نارنجی(جدیده و قدیمیه) و کتاب لب ویو آقای کشاورز پیدا کرد ولی بازم بگم از این کتابا چیز خاصی عائلت نمیشه! از خجالت هلپ سعی کن دربیای!
    امیدوارم تونسته باشم منظورتو فهمیده باشم و جوابام به دردت خورده باشه
    بازم اگه سوالی هست در خدمتما! :job:

دیدگاه

سلام پلنگ ایرانی عزیز. :mrgreen:
      از این که یه کم دیر تونستم جوابتو بیبینم و از راهنماییت تشکر کنم عذر می خوام. من به توصیه هات عمل می کنم و در صورت بروز مشکل دوباره مزاحمت می شم . منظورم هم از toolbox ایجاد tabهای مختلف بالای صفحه است که بتونم تو هر کدوم از این صفحه ها کار خاصی انجام بدم. یه موردی هم برام مبهمه اینه که چطور می تونم تو شکل ظاهری indicator و controlهای labview تغییراتی مطابق میلم ایجاد کنم.
      صادقانه بگم چون خیلی گرفتارم میخوام یه جورایی یه آموزش کاربردی پیدا کنم. مثلاً مثالایی که بهم بگه این برنامه برای ایجاد ارتباط سریال کافیه، این قسمت از ورودی ها گراف real-time می کشه، این برنامه tab menu ایجاد میکنه، اینجوری میشه تو شکل ظاهری controlها تغییر ایجاد کرد و... میدونم که آماده خوریه ولی باور کن تنبل نیستم، وقت ندارم
      تو رو خدا تعطیل نکنید تازه باهاتون کار داریم :bye

دیدگاه

مثل اینکه شما جوابی که بهتون دادمو درست نخوندینا!
        اشاره زیادی کردم که توی خود لب ویو مثال های مختلفی هستش که با استفاده از اون مثالها شما می تونید اکثر اون برنامه نویسی هایی رو که مد نظر دارید انجام بدین خود منم تا الان حدود 80 درصد برنامه هایی که نوشتم ، الگوی اصلیم همون هلپ و مثال های آماده برنامه بودش
        تغییر توی ظاهر و شکل المان هاهم که خیلی ساده اس
        اول المانو انتخاب می کنی
        دوم از منوی edit گزینه customize control رو که بزنی یه صفحه باز میشه توی این صفحه روی شکل چار فرانسه! که کلیک کنی می تونی هر تغییری که دوست داری بدی به المانت :mrgreen: بعدش تغییرات رو به عنوان یه المان جدید ذخیره کنی و هر وقت که خواستی از اونجایی که ذخیرش کردی برش داری همین.
        حالا خودت تست کنو ببین

دیدگاه

کتاب برنامه نویسی با LabVIEW نوشته سید مجتبی داشخانه انتشارات دیباگران رو بهت معرفی میکنم. چون بصورت جزوه وار (210 صفحه) و همراه با مثال همه اون چیزایی که میخوای رو توش توضیح داده . پورت سریال، تغییر ظاهر المانها، استفاده از انواع کنترل ، اصول برنامه نویسی در لب ویو، کار با فایلها ، کد نوسیس متنی در لب ویو، و . . . خلاصه فکر میکنم برای شروع خوب باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X