اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال کاراکتر از میکرو به labview

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال کاراکتر از میکرو به labview

با سلام به دوستان
    من با میکرو یه سری اطلاعات را دارم به labview می فرستم
    مشکل من انجاست که 13 بایتی(بدون فاصله) که از میکرو به صورت کاراکتر می فرستم تو labview نمی تونم جداسازی بکنم
    یعنی می خوام یک یا چندتا از کارکترها رو خواستم بتونم جداسازی و روشون عملیات انجام بدم
    و اینکه من از تابع تبدیل کارکتر به عدد هم استفاده کردم ولی باز به جواب درست و حسابی نرسیدم
    لطفا راهنمایی بکنید

پاسخ : ارسال کاراکتر از میکرو به labview

معمول اینه که در ابتدای داده ها یه header میذارن و بعد از دریافت اون شروع به دریافت داده های اصلی میکنن. این هدر یک یا چند بایت خاصه.
    ولی شما با تابع Read serial port 13 بایت بخون و بریز تو آرایه (یعنی استرینگ رو تبدیل کن به آرایه عددی) بعدش با توابع آرایه داده مورد نظرت رو بکش بیرون. هر چند با استفاده از توابع مربوط به استرینگ هم میتونی همین کار رو بکنی

دیدگاه

lممنون به جواب رسیدم از توابع بخش کاراکتر تابع string subset دقیقا کاری را که می خواستم انجام می ده .
      و یه مشکله دیگه ام اینه که تو ارسال اطلاعات به میکرو مشکل دارم یعنی من می خوام در شرایط های مختلف اطلاعات مختلفی به میکرو ارسال کنم ایا این کار شدنیه
      (با گذاشتن حلقه ها)
      تو همه ی برنامه های ارتباط با سریال که من دیدم اول تابع نوشتن در پورت رو می زارن بعد تابع خوندن رو می خواستم بدونم اگه جاشون رو تغییر بدیم مشکلی پیش می اد
      ممنون می شم اگه پاسخ بدید .

دیدگاه

سلام :mrgreen:
        شما میتونید از حلقه های مختلفی برای منظور های مختلف استفاده کنین
        مثلا case str یا event و...
        حلقه کیس توی لب ویوتقریبا مثل همون دستور کیس توی زبان سی توی کدویژنه
        داداش شما لب ویو رو دست کم گرفتیا!
        شما حتی میتونی برنامه هایی که به زبان سی نوشتی رو بیاری توی لب ویو ازشون استفاده کنی بازم بگم!؟ :read:

دیدگاه

با سلام به شما و ممنون از جوابتون
          ولی من هنوز قانع نشدم یعنی می شه با استفاده از حلقه ها از چند جای مختلف لب ویو (غیر همزمان)روی میکرو اطلاعات ارسال کرد
          اگه میشه این کارو کرد اون وقت سیم کشی تابع ها (نوشتن در پورت ) به چه صورتی انجام می گیره

دیدگاه

میگم لب ویو رو دست کم گرفتی می گی نه! :angry:
            آسونترین راه برای شمااستفاده از حلقه ای به نام Flat Sequence Structure هستش که من توی یه برنامه ساده کاربردش رو برات نشون دادم این حلقه کارش انتقال و دریافت اطلاعات از دیوارش به صورت ترتیبیه یعنی از قسمت کم ارزش تر به قسمت پر ارزش تر اطلاعات جریان دارن .این از این.
            حالا اگه بیای این حلقه رو با حلقه هایی مثل case و while و مثلا تاخیر زمانی واینا ترکیب کنی، دقیقا اون چیزی که می خوای حاصل میشه! یعنی ارسال و دریافت اطلاعات به طور آسنکرون به و از لب ویو. البته کلی کار می بره تا دقیقا متوجه عملکرد این حلقه ها بشی حالا من سعی می کنم تا فردا یه مثال برات آماده کنم و بذارم توی همین پاسخ تا یکم بیشتر لب ویو رو باور کنی :mrgreen:
            راستی اگه در مورد منبع و ایناهم سوالی داشتی پیغام شخصی بدی جوابتو میدم
            پس تابعد :job:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X