اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستوری برای پاک شدن صفحه هایپرترمینال توسط میکروکنترلر pic

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستوری برای پاک شدن صفحه هایپرترمینال توسط میکروکنترلر pic

سلام دوستان. من یک آمپرمتر با pic دارم میسازم که به زبان بیسیک هستس که مقدارش رو قراره توسط max232 بفرسته رو پورت سریال کامپیوتر. نحوه فرستادنش رو بلدم حتی توی صفحه هایپر مقدار درست نشون داده میشه ولی مشکلم اینجاست که هر بار که مقدار جدیدی از میکرو میاد این مقدار جدیده بعد از مقدار قبلیه نوشته میشه یعنی دنباله اون نوشته میشه.
    آیا دستوری هست که بشه با اون مقدار قبلی رو پاک کرد یا کلا صفحه هایپر رو پاک کرد و مقدار جدید رو جایگزینش کرد یا به عبارتی رفریشش کرد؟ چقد سوال پرسیدم!!

من برای ارسال دستور به کامپیوتر از کد زیر استفاده میکنم که اصلا مشکلی نداره:

Hserout [" Hello "] 1

لطفا کمک کنید :rolleyes:

پاسخ : دستوری برای پاک شدن صفحه هایپرترمینال توسط میکروکنترلر pic

میتونین قبل ویا بعد از ارسال کد سریال از کد اسکی d استفاده کنین با این کار مکان نما به اول خط بر میگرده

دیدگاه

سلام دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدی. آیا میشه نحوه فرستادن دستور کد اسکی d رو با Hserout برام بزاری؟؟

دیدگاه

سلام من با هایپر کار نمیکنم اما فکر میکنم باید از n/ استفاده کنید برای رفتن به خط جدید و از r/ برای رفتن به ابتدای خط

"hello /n"
        "hello /r"
        نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
        تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه

دیدگاه

ممنون دوست عزیز امتحان کردم نشد. اول داخل " " نوشتم که کل عبارت رو نشون میداد یعنی hello /n بعدش بدون " " و فقط n/ رو نوشتم Hserout [n/] 1 که کامپایلر ارور داد. در ضمن سوال من در رابطه با کدی هستس که در برنامه نویسی بیسیک میکروکنترلر pic بکار میره.

دیدگاه

دوست عزیز عدد 13 رو با دستور serout میتونی به hyper بفرستی تا خط به اول بیاد.
            مثل:
            serout portc.5,t2400,,[13]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X