اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطوری توی Protel یه خط به طول دلخواه بکشم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطوری توی Protel یه خط به طول دلخواه بکشم؟

سلام. من توی PCB پروتل میخوام یه کادر با ابعاد دقیقا 103 میلیمتر در 74میلیمتر بکشم.
    وقتی میخوام بکشم نمیشه دقیقا 103 مثلا میشه 103.5 یا 102.5 البته من توی تنظیمات هر چقدر هم تغییرات حرکت رو کم کنم بازم دقیقا جور در نمیاد.
    باید چیکار کرد؟

پاسخ : چطوری توی Protel یه خط به طول دلخواه بکشم؟

درود بر شما

در مرحله اول تنظیم Snap Grid را در منوی Design گزینه Board Option (یا با فشردن کلید G) روی یک مضرب از ابعادی که می خواهید داشته باشید
    تنظیم کنید و پس از آن می توانید بوسیله دستور jump new location از منوی edit اقدام به پرش به نقاط مورد نظر بنمایید
    البته فراموش نکنید که نقطه 0،0 را بوسیله دستور set origin از منوی edit تنظیم نمایید

شاد باشید
    شاد و تندرست باشيد
    دوستدارتان
    مهدی حریری

دیدگاه

یه راه هم اینه که اولا واحد رو با زدن کلید Q بر حسب میلیمتر قرار بدین. بعد یه خط بکشید بدون در نظر گرفتن طولش. بعد properties اونو باز کنید و با استفاده از ماشین حساب نقاط شروع و پایان خط رو برحسب اندازه دلخواه ؛حساب و تو اون وارد کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (Altium Designer (به یاد استاد آقازاده
        درود بر شما

در مرحله اول تنظیم Snap Grid را در منوی Design گزینه Board Option (یا با فشردن کلید G) روی یک مضرب از ابعادی که می خواهید داشته باشید
        تنظیم کنید و پس از آن می توانید بوسیله دستور jump new location از منوی edit اقدام به پرش به نقاط مورد نظر بنمایید
        البته فراموش نکنید که نقطه 0،0 را بوسیله دستور set origin از منوی edit تنظیم نمایید

شاد باشید
        اینکار اصلا اصولی نیست. چون اگه بخوام 20تا خط با مشخصات متفاوت بکشم همش باید بیام مضرب صحیحشو حساب کنم و...

نوشته اصلی توسط mojalan
        یه راه هم اینه که اولا واحد رو با زدن کلید Q بر حسب میلیمتر قرار بدین. بعد یه خط بکشید بدون در نظر گرفتن طولش. بعد properties اونو باز کنید و با استفاده از ماشین حساب نقاط شروع و پایان خط رو برحسب اندازه دلخواه ؛حساب و تو اون وارد کنید
        به نظر من که این روش بهتره.

اما خیلی بده که یه نرم افزار به این قدرتمندی قابلیت تعیین اندازه یه خط رو تو قسمت پروپرتیس اون خط نداره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
          اینکار اصلا اصولی نیست. چون اگه بخوام 20تا خط با مشخصات متفاوت بکشم همش باید بیام مضرب صحیحشو حساب کنم و...
          به نظر من که این روش بهتره.

اما خیلی بده که یه نرم افزار به این قدرتمندی قابلیت تعیین اندازه یه خط رو تو قسمت پروپرتیس اون خط نداره.
          شازده! برای این کار چندتا راه حل دیگه هم دارید:
          اول اینکه یه ایمیل بزنی به شرکتش و بهش بگی که این امکان را هم اضافه کنه
          یا اینکه با استفاده از ماکرو نویسی با زبان دلفی یا بیسیک یا . . . خودت براش بنویسی

البته باز هم راه هست ولی بستگی به شما داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          شاد و تندرست باشيد
          دوستدارتان
          مهدی حریری

دیدگاه

ببین دوست من یه راه ساده هم هست که نیازی به هیچ گونه تنظیمات نداره.
            1- یک line یا wire تو هر لایه ای که دلت میخواد تو صفحه با هر طول و هر زاویه ای که میخوای بکش.
            2- روی خطت دا. کلیک کن
            3- حالا سایزهای استارت x و y رو 10 بزار .( میتونی هر عدد دیگه ای هم که بهتره رند باشه بزاری)
            4- سایز end مربوط به x رو به اون مقدار دلخواهت به اضافه 10 کن و بنویس. سایز end مربوط به y رو هم 10 بزار .
            ا این کار الگوریتم میتونی به صورتهای دیگه هم کار کنی که در هر حالت به هدفت میرسی.

دیدگاه

یه راه دیگه هم اینکه با AutoCad خطوط رو بکشی و Import کنی به PCB
              که کاملا دقیق در میاد
              درایور شبکه و nRF24L01
              کاتالوگ محصولات
              کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
              شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
              فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X