ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2006/07/14
    amirkhorsandkazemy@gmail.com
    41
    0

كتاب مناسب براي يادگيري avr

من قبلا با pic كار كردم حالا ميخوام avr رو يادبگيرم كتاب خوب واسش چي هست ؟ ميخوام بعدش برم سراغ arm
    #1740;ا علی
    2010/09/08
    95
    16
    aod

پاسخ : كتاب مناسب براي يادگيري avr

با سلام
    به نظر من در زمینه آموزش AVR باید دنباله مسیری را گرفت که دیگران پیش گرفتند:
    انتخاب یک زبان برنامه نویسی مثل کدویژن یا بسکام که من کدویژن را پیشنهاد می کنم چون دسترسی شما به رجیستر ها ملموس تر است و زبان آن C است که با تبحر در آن می توانید به سمت آرم حرکت کنید و در آنجا با Keil و IAR که با کامپایلر C کار می کنند ، آشنا شوید و به دنیای بی انتهای سیستم های تعبیه شده پای بگذارید .نکته دیگر تراشه های AVR است که عموما صنعتگرانی که من دیده ام با سری ATmega کار می کنند . برای برنامه ریزی ATmega می توانید از برنامه ریز STK200/300 که به وفور یافت می شود استفاده کنید .
    به این طریق پیش بروید و کم کم مراحل آموزش را طی کنید .
    در زمینه کتاب های موجود در بازار نکاتی لازم است که بدانید :
    یک دسته از کتاب ها به مبانی تئوری می پردازند و نیم نگاهی هم به پروژه های عملی می اندازند مثل "میکروکنترلر های AVR نوشته حسن سید رضی"
    در این دست کتاب ها که در محیط های دانشگاهی و نظری از آنها خیلی استفاده می شود (اصول میکرو و ...) زبان کار با میکرو AVR را برمبنای assembly پایه نهاده است و ناگفته نماند چند مثال C هم دارد .
    دسته دیگر کتاب های پروژه ای عملی می باشند مثل "11 پروژه با AVR نوشته سید مهدی حسینی"
    این کتاب ها برای آن هایی است که مبانی AVR و کار با آن را بلدند و کار با LCD و LED و دات ماتریس و ... را بلدند و سطح آنها متوسط به بالا است . پس بنابراین این دسته کتاب ها را بعد از آموختن مقدمات تئوری و عملی سراغشان بروید . ناگفته نماند پروژه های بسیار جالب و کاربردی دارند.
    یک سری کتاب ها هم تقریبا می توان گفت صفحه پرکن هستند ، مثلا نصف کتاب را به مقایسه میکروکنترلر ها (از روی دیتاشیت آنها) پرداخته است . ضمنا خیلی از مسائل را به روش تکرار مکررات بیان می کنند.
    به نظر من سایت ECA خیلی برای AVR خوب است و سوالات شما قبلا توسط کارشناسان آن جواب داده شده اند.
    موفق باشید
    2011/08/10
    420
    37

با سلام
    من اينو برات پلود كردم ببين چطوره

http://zohoorgroup.xzn.ir/avr-1nafar/avr.zip
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.
    2012/02/29
    401
    2

سلام دوست عزیز
    من کتاب : میکروکنترل های AVR انتشارات نص رو پیشنهاد میکنم نوشته ی پرتوی فر
    واقعا عالی است
    2006/07/14
    41
    0

خيلي ممنون از راهنماييتون فكر كنم كتاب نص خوب باشه كلا از كتابهاش خوشم مياد امروز ميرم ميبينم
    #1740;ا علی
    2011/12/03
    کرج
    449
    9

سلام به نظر من برای اینکه زده نشی به صورت پروژه ای کار کن یعنی با خواندن یکم از تئوری شروع کن به پروژه های عملی بستن و صرفا این طوری نباشه که یه کتابی بگیری از اول بخونی بعد تازه بخواهی بری عملی کار کنی (البته باید به مرور به فکر تقویت پایه تئوری هم باشی ) :mrgreen:
    مثلا اول من که شروع کرده بودم از رجیستر ها خوشم نمیومد ولی حالا عاشق دست کاری اون ها هستم
    به نظر من کتابهای نص مثل
    مرجع کامل میکروکنترلرهای AVR (انتشارات نص)
    و همچنین کتاب
    میکروکنترلرهای AVR وکاربردهای آن
    مولف:امیر ره افروز
    خیلی خوب هستند البته اولی پروژه های بیشتری داره
    برای انجام پروژه های بیشتر هم می توانید از کتاب های 10 پروژه و11پروژه انتشارات آفرنگ استفاده کنید
    معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
    اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
    [size=10pt]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

[/size]
    2006/07/14
    41
    0

به نظر شما برد اموزشي xmega رو هم از همين سايت بگيرم؟
    #1740;ا علی
    2011/12/03
    کرج
    449
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط omidkk
    به نظر شما برد اموزشي xmega رو هم از همين سايت بگيرم؟
    اگر تا حالا با AVR ها کار نکردید به نظرم یه خورده کار کنید بعد برید سراغ Xmega ولی اگر کارتان طوری است که حتما باید با Xmega کار کنید قضیه یه طوردیگه است
    معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
    اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
    [size=10pt]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

[/size]
    2006/07/14
    41
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط skiboy
    اگر تا حالا با AVR ها کار نکرديد به نظرم يه خورده کار کنيد بعد بريد سراغ Xmega ولي اگر کارتان طوري است که حتما بايد با Xmega کار کنيد قضيه يه طورديگه است
    با avr كار نكردم ولي با pic زياد كار كردم واسه اون ديگه نمي خوام دوباره از صفر شروع كنم البته كتاب انتشارات نص رو مي گيرم
    #1740;ا علی
    2015/08/15
    3
    0

سلام. :rolleyes: :rolleyes:
    والا من خیلی نمیدونم بقیه کتابا رو ولی یه کتاب جدید برای AVR گرفتم به نام "آموزش کاربردی AVR" از انتشارات جهاد دانشگاهی , نویسندگان:کوروش خلج منفرد-پیمان حقگویی-ناصر حکیمی واقعا خوب و ساده توضیح داده بود به صورت کاملا تصویری و با نرم افزار کدویژن و پروتوس . من که واقعا این کتابو دارم میخونم واقعا راضیم خیلی خوب و ساده گفته مطالبو. :nice: :nice: :nice: :wow: :wow: :wow: :applause: :applause:
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16