اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط PLC با pc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط PLC با pc

سلام دوستان
    راجع به ارتباط (plc s7 300 (cpu 315 2DP با کامپیوتر، وقتی که میخوایم اطلاعات چند تا سنسور رو نمایش بدیم چند تا سوال داشتم:
    1- آیا pc adaptor فقط برای دانلود و پلود برنامه هاست یا میشه ازش بعنوان یه رابط همیشگی استفاده کرد، منظورم اینه وقتی plc پروگرام شد و در سایت نصب شد ، برای فواصل زیاد (در حدود 1000-800 متر)بین PLC و pc هم میشه از pc adaptor استفاده کرد ؟
    2-از چه پروتکلی (RS485 ,RS232....)برای ارتباط plc و pc بهتره استفاده کرد ؟

ممنون میشم منو راهنمایی کنید .

پاسخ : ارتباط PLC با pc

سلام
    دوست عزیز به هیچ وجه از پورت mpiکه برای دانلود اپلود به کار می رودبرای فوصل دور استفاده نمی شه چون اصلا برای فواصل دور طراحی نشده از rs232استفاده شده
    بستگی به نوع کاربرد معمولا از دو نوع شبکه استفاده می شه
    که برای کار شما که مانیتوریگ می باشد از شبکه اترنت استفاده می شود
    می تونید کارت شبکه رو روی pcنصب کنید و به راحتی عمل مانیتورینگ رو انجام بدید
    پیامبری که از بلندی بترسد ،هرگز به معراج نمی رسد....

دیدگاه

با تشکر از راهنماییتون
      من تو این زمینه کم تجربم اگه امکانش هست جزییات بیشتری رو راجع به این موضوع ، نوع کابل و نحوه تنظیمات نرم افزاری PLC و نکاتی که فکر میکنید میتونه مفید باشه رو بفرمایید ، ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
      با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط adai
        با تشکر از راهنماییتون
        من تو این زمینه کم تجربم اگه امکانش هست جزییات بیشتری رو راجع به این موضوع ، نوع کابل و نحوه تنظیمات نرم افزاری PLC و نکاتی که فکر میکنید میتونه مفید باشه رو بفرمایید ، ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
        با تشکر
        این نکات رو تماما نمی شه اینجا گفت پیشنهاد می کنم کتاب اترنت صنعتی مهندس ماهر رو مطالعه کنید و documentهای مربوط به این شبکه که خود شرکت طیمنس در اختیار می زاره
        پیامبری که از بلندی بترسد ،هرگز به معراج نمی رسد....

دیدگاه

ممنونم

دیدگاه

سلام
            می توانید برای انتخاب کتاب و یا خرید آنلاین آن به سایت MyPLC.ir مراجعه کنید.

فروشگاه کتاب های اتوماسیون صنعتی
            www.MyPLC.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X