اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد انتخاب موضوع پروژه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد انتخاب موضوع پروژه

با سلام به تمامی مهندسین عزیز
    قراره برای درس فرکانس بالا یه پروژه انحام بدم اما نمیدانم در کدام زمینه از موضوعات مطرح شده از قبیل LNA, VCO, Power Aplifier, Distributed Amplifier و Mixer کار کنم.
    ممنون میشم درباره موضوعات فوق اطلاعاتی از قبیل میزان سختی و راحتی طراحی، کاربردی بودن موضوعات و ... در اختیارم بگذارید و راهنمایی ام کنید که بهتره در کدام زمینه کار کنم.
    با توجه به آنکه بیشتر سابقه کاری بنده در زمینه کنترل و الکترونیکه، مایلم در زمینه ای کار کنم که کاربردی باشه و در آینده به درد بخوره
    با سپاس و درود فراوان
    زیبا باش و بخند بر هرآنچه زشتی است،چرا که تنهاترین شان تو ،زیبایی است.

پاسخ : راهنمایی در مورد انتخاب موضوع پروژه

نوشته اصلی توسط amir-ak
    با سلام به تمامی مهندسین عزیز
    قراره برای درس فرکانس بالا یه پروژه انحام بدم اما نمیدانم در کدام زمینه از موضوعات مطرح شده از قبیل LNA, VCO, Power Aplifier, Distributed Amplifier و Mixer کار کنم.
    ممنون میشم درباره موضوعات فوق اطلاعاتی از قبیل میزان سختی و راحتی طراحی، کاربردی بودن موضوعات و ... در اختیارم بگذارید و راهنمایی ام کنید که بهتره در کدام زمینه کار کنم.
    با توجه به آنکه بیشتر سابقه کاری بنده در زمینه کنترل و الکترونیکه، مایلم در زمینه ای کار کنم که کاربردی باشه و در آینده به درد بخوره
    با سپاس و درود فراوان
    سلام
    این موضوعاتی که گفتی بلوک های اساسی سازنده یه ای سی فرستند-گیرنده TR هستش. نقش هرکدوم و عملکردشون رو که فکر میکنم میدونی. با توجه به اینکه در فرکانس های بالا طراحی میکنی مدارات مدار های مجتمع خواهند بود. یعنی احتمالا قرار طراحیتو با تکنولوژی های زیر میکرونی انجام بدی. از نظر میزان سختی و راحتی به نظرم تفاوتی با هم ندارن بستگی به خودت داره چقدر بخوای وقت بزاری به نوعی میشه گفت همشون میتونن سخت باشن (خلاصه مدارات مخابراتی هستن) و اگر وقت بزاری میتونن اسون باشن. از نظر کابردی بودن احتمالا پروژه شما در حد طراحی و شبیه سازی کامپیوتری خواهد بود چون معمولا این امکان واسه دانشجو های داخل وجود نداره که ای سی طراحی شده رو برای ساخت بفرستن.
    حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
    خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X