اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مدار محدود کننده جریان AC تکفاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مدار محدود کننده جریان AC تکفاز

سلام دوستان
    در مورد محدود کردن جریان ac تکفاز تحقیقاتی کردم، چند تا روش تو انجمن مطرح شده مثل بی متال یا رله های محدود کننده جریان. از اونجایی که من کنترولیم اطلا نمی دونم اینا چی هستن و اصلا قابل پیاده سازی هست به صورت آزمایشگاهی یا نه؟!
    من نیاز دارم در زمان بالا رفتن جریان از حد مجازم اونو محدود (و نه قطع) کنم.اگر کسی تجربه ای در این زمینه داره ممنون میشم کمک کنید.
    جریانم هم حدود 10 آمپر با ولتاژ 220 AC هست. :arrow:
    مشغول در اين دنياي آکل و ماکول .......

پاسخ : ساخت مدار محدود کننده جریان AC تکفاز

سلام
    برو سراغ روش Hiccup
    Feel free to contact me , if you have any problem

دیدگاه

یه مقدار در موردش توضیح میدی که بدونم دنبال چی باید بگردم...
      اصول کارش چیه؟

دیدگاه

یه مقداری بیشتر توضیح بده که دقیقا مشکلت چیه و مدارت چه حالتی داره ، تا بتونم کمکت کنم .

دیدگاه

یه لود مقاومتی خالص،ولی متغییر دارم، می خوام جریانش که از حد مجازم بالاتر رفت از مسیر درایور اصلیم خارجش کنم و از مسیری محدود کننده داره لودمو درایوش کنم.
          یعنی در واقع اولش مشکی نیست که از حد مجاز بالاتر بره ولی بعدش باید محدود بشه واسه همین از دوتا مسیر جدا می خوام درایوش کنم.

دیدگاه

عزیز شما رشته ات چیه ؟ این چه روش افتضاحیه ؟ کی گفته برا یه همچین چیز ساده ای باید دو تا حلقه ببندی ؟؟!!!

دیدگاه

کنترولیم داداش، می خوام تو یه باند هیسترزیس جریانو محدود کنم، واسه همین میگم دو تا مسیر.

دیدگاه

منظورت چیه از باند هیسترزیس ؟ معنی کلمه ی هیسترزیس رو میدونی چیه ؟ اگه آره پس این جا منظورت چیه ؟!!

دیدگاه

یعنی این:

دیدگاه

روش hiccup به درد من نمیخوره، همون طور که تو پست اول گفتم نباید در زمان بالا رفتم جریان از حد مجازم کامل تغذیه لودو قطع کنم...

دیدگاه

اون شکلی که نشون دادی رو میدونی چیه ؟ تو اگه یه SPWM رو باز سازی کنی اگه فرکانس موج نمونه برداری ( مثلثی ) به مقدار کافی بالا نباشه اون مشکل پیش میاد .
                      در ضمن Hiccup تغییرات خیلی خیلی سریعی داره و شبکه اصلا اون رو حس نمیکنه . حالا اگه دوست نداری از اون روش استفاده کنی ، میتونی از همون روش SPWM استفاده کنی و با یه مقاومت خیای خیلی کم اهم یه فید بک بگیری ( با یه تقویت کننده ی دیفرانسیلی با پ امپ ) و بعد اونو بدی به یه تفریق کننده ی دیگه که یکی از ورودی هاش موج اصلیت هستش . البته PID یادت نره . این مدار یه لوپ به شدت نا پایدار ایجاد میکنه .

دیدگاه

سلام
                        من می تونم کمکتون کنم
                        البته فکر کنم بتونم.
                        من و استادم جدیدا یه مقاله در مورد fualt current limiter چاپ کردیم که بر اساس کنترلر هسترزیسی
                        جریان خطا یا over current رو توی پهنای باند محدود مشخصی به صورت هسترزیس محدو می کنه.
                        البته کار ما مدل پاور سیستمی داره ولی فکر کنم به کارت بیاد.
                        لینک دانلودش رو برات می ذارم.
                        البته مدار الکترونیکیش تو مقاله مطرح نشده
                        ولی خوندنش خالی از لطف نیست.
                        هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
                        بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

در درایو استپ موتور برای افزایش دور توام با افزایش گشتاور میان ولتاز سیم پیچ رو افزایش میدن ولی با افزایش ولتاز شدت جریان از محدوده تحمل سیم پیچ خارج میشه
                          بنابر این از تکنیک چاپر استفاده میکنن . که عبارت است از یک تایمر با یک پل H و یک مقایسه کننده . در صورتی که مقایسه کننده حد بالا رو حس کنه به تایمر دستور میده تا دو سر سم از منبع جدا و اتصال کوتاه بشه و وقتی تام تموم شد دوبار روز از نو روزی از نو .
                          با افزایش یا کاهش تایم در روی بوبین یک جریان دندانه ارهای تشکیل میشه
                          تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلان دوستان
                            ممنون از توجهتون...
                            -جناب حیدری لینک مقالتون رو قرار بدین ممنون میشم، چیزی که من دارم انجام میدم در واقع در بخشی دقیقا به fualt current limiter نیاز داره.
                            -aliila جان، بار سلفی در فرمایش شما فکر کنم نقش داره و من چون بارم مقاومتیه، انقدر تغیرات (افت جریان) سریع اتفاق میفته که نمونه بردار و کنترولرم ازش عقب میفته و از حد پایین هم رد میشم، مثلثی میشه نهایتا ولی از حد پایین باندم میزنه بیرون...

دیدگاه

[با سلام
                              با اجازتون لینک مقاله رو نمی ذارم
                              در عوض توضیحات کامل کار رو می دم.
                              البته امیدوارم به کارتون بیاد.
                              توی تصویری که براتون گذاشتم یه مدل تریکیبی از تریکیبی قدرتی و الکترونیکیه. البته باز می گم کار ما یه مدل پاورسیستمی روی 20 کیلو ولته.
                              اجزای این مدار عبارتند از :
                              -منبع تغذیه :
                              v (t)=vmax.sinwt
                              -ترانس سری
                              -جبرانگر اکتیو
                              از یک مقاومت و خازن و پل دیودی و سوییچ تشکیل شده
                              - مدار کنترلی متشک از دو ولتاژ ریفرنس و یک بافر هسترزیسی

قابل ذکر که این مدار کنترلر هسترزیسی ندار فقط با اسفاده از دو ولتاژ و یک بافر هسترزیس به سوییچ فرمان بده و کنترل جریان هسترزیسی رو به سیستم اعمال کنه.

اگه دامنه ماکزیمم هسترزیس رو برابر با :
                              v(t) + e در نظر بگیریم برای کنترل e می تونیم از تغییر مقاومت درایو بافر و یا تغییر ظرفیت خازن یکسو ساز که با
                              یک پل دیدودی به نقطه n1 وصل می شه استفاده کنیم .
                              شکل مدار هم به صورت زیره
                              هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
                              بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X