اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر منو در labview

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر منو در labview

سلام
    من با آقای labview برنامه رو میسازم، بعد که exe می کنم، این منوی خود برنامه رو یمشه دستکاری کرد ؟ یه چیزایی اضافه کرد یا کم کرد ؟ یا حتی حذفش کرد ؟

پاسخ : تغییر منو در labview

سلام به روی ماهت...
    ببینم تو مثلا میتونی برنامه word رو همچین بلایی سرش بیاری.. پسر خوب برنامه نوشته شده به صورت راهبردی ایجاد شده و تغییر در منوها به معنی دسترسی به سورس برنامه است.. راستی فرشاد به تازگی به موتورهای شرکت dynamixel دسترسی پیدا کردم. شرکت robotics سازنده ی این موتورهاست و تقریبا تمام تیم های رباتیک دانشگاهها از این موتورها استفاده میکنن. همراه این موتورها یه رابط usb to dynamixel قرار داره که رابط بین موتورها و نرم افزار هست. موتورها به صورت یه ارتباط دو سیمه به هم وصل میشن و هر کدوم یه id میگیرن. البته من فایل dll مربوط رو از خود سایت robotics دانلود کردم و تبدیل به توابع لب ویو کردم ولی نیازی نبود چون تمام توابع رو به صورت حرفه ای نر تول باکس robotic لب ویو داره.. خلاصه کولاکیه واسه خودش این لب ویو....

دیدگاه

من فکر میکنم بشه که از داخل برنامه هم میشه منو ایجاد کرد و هم میشه اونو تغییر داد. مثالای خود لب ویو رو ببینید

دیدگاه

ببینید این موضوع که شما میگید میشه باز هم یه بخشی از برنامه نویسیه شماست. یعنی شما باید این قابلیت رو به برنامه بدید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا حسین وردی
          راستی فرشاد به تازگی به موتورهای شرکت dynamixel دسترسی پیدا کردم. شرکت robotics سازنده ی این موتورهاست و تقریبا تمام تیم های رباتیک دانشگاهها از این موتورها استفاده میکنن. همراه این موتورها یه رابط usb to dynamixel قرار داره که رابط بین موتورها و نرم افزار هست. موتورها به صورت یه ارتباط دو سیمه به هم وصل میشن و هر کدوم یه id میگیرن. البته من فایل dll مربوط رو از خود سایت robotics دانلود کردم و تبدیل به توابع لب ویو کردم ولی نیازی نبود چون تمام توابع رو به صورت حرفه ای نر تول باکس robotic لب ویو داره.. خلاصه کولاکیه واسه خودش این لب ویو....
          ای بابا ! باز این حمید اومد، دل مارو آب انداخت
          می تونی یه مقاله ای چیزی بدی ، مخصوصاً واسه مجله بتونی بدی که دیگه خیلی باحال میشه

نوشته اصلی توسط mojalan
          من فکر میکنم بشه که از داخل برنامه هم میشه منو ایجاد کرد و هم میشه اونو تغییر داد. مثالای خود لب ویو رو ببینید
          نوشته اصلی توسط حمید رضا حسین وردی
          ببینید این موضوع که شما میگید میشه باز هم یه بخشی از برنامه نویسیه شماست. یعنی شما باید این قابلیت رو به برنامه بدید.
          آخرچ چی شد ؟ یمشه تغییر داد یا نمیشه ؟

دیدگاه

سلام
            بعد از ساخت فایل exe اگه شما دسترسی ها رو حین ساخت محدود نکرده باشین فکر کنم بشه تغییراتی توی برنامه داد! چون اگه نمیشد که گزینه هایی برای محدود کردن دسترسی و اینا که دیگه وجودشون معنی نمی داد! البته می گم شاید!
            بازم بیشتر بررسی می کنم اگه به جواب قطعی رسیدم خبر می دم

دیدگاه

نه !
              بحث سر بعد از ساخت برنامه نیست !
              من یه برنامه ساختم، می خوام exe کنم
              الان می خوام یه یچزایی رو از منو حذف کنم، یا یه چیزایی رو اضافه کنم ! این امکانش هست ؟

دیدگاه

حالا فهمیدم
                اینو ببین اگه منظورت همینه که ادامه بدیم

دیدگاه

یه همچین چیزی، ولی توی این برنامه وقتی run میزنیم، دیگه نمیشه صفحه رو تکون داد !
                  در ضمن باز هم بعد از زدن stop ، اون منوی فایل میاد بالا !

دیدگاه

عزیزم برای اینکار برو به قسمت vi properties و تو شاخه های windows appearance , execusion تغییرات لازم رو بده.

در مورد مقاله هم چشم میخوام درباره انواع سنسورها و ادوات حرکتی ربات که توسط لب ویو پشتیبانی میشه بنویسم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
                      یه همچین چیزی، ولی توی این برنامه وقتی run میزنیم، دیگه نمیشه صفحه رو تکون داد !
                      در ضمن باز هم بعد از زدن stop ، اون منوی فایل میاد بالا !
                      آره چون خودم میخواستم اینجوری بشه دیگه! شما گفتی میخوای یه سری تغییر بدی منم خواستم ببینم منظورت همیناس یا...
                      خب هرچند آقای حسین وردیم درست میگن ولی به نظر من روش منطقی تر اینه که:
                      1- ایجاد یک پروژه جدید(به جای زدن آیکون blank vi آیکون empty project رو زدن)
                      2- باز کردن یه vi جدید از منوی فایل(داخل پنجره project explorer)
                      3- نوشتن و ذخیره برنامه با استفاده ازگزینه save all
                      4- کلیک راست روی build و انتخاب هر گزینه ای که مد نظر دارید مثلا app(exe یا هرچیز دیگه (که البته پنجره هایی که بعد باز میشن یکم باهم فرق دارنا!)
                      خب تا اینجارو که فکر کنم همه بلد بودم برای ادامه به کتاب آقای ذکایی صفحه 285 به بعد مراجعه کنید شوخی کردم مراجعه نکنید چون چیزی ننوشته!
                      خب
                      الان......... هان فهمیدم توی پنجره ساختن فایل اگزه پس از اضافه کردن فایل یا فایلهای مبنا نوبت به محدودیت کردن دسترسی میرسه
                      تو قسمت source file setting که میشه بهش گفت هرچی! میشه برای برنامت پس بزاری یا نه بیای customize vi properties رو بزنی و یه صفحه باز کنی(تقریبا همونجاست که آقای حسین وردی گفتن ولی با یکم تفاوت)
                      حالا اینجاست که میتونی محدودیت ها رو اعمال کنی
                      موفق باشی! :mrgreen:

دیدگاه

من اونجا هم همچین چیزی نمی تونم بسازم ! میبینید، انگاری یه برنامه معمولیه

کسی نمیفهمه با چی نوشته شده

دیدگاه

عزیز این واقعا یه برنامه معمولی تو لب ویو هست. کجاشو نمیتونی بسازی؟

دیدگاه

تولب ویو یه ضرب المثل هست که میگه:
                            پنل نبین چه ریزه
                            بلوکهاشو نگاه کن!!
                            داداش! مگه بادیدن فرونت پنل یه برنامه هرچند درظاهر ساده باشه میشه حرفی جز کلیات برنامه زد! من که نمی تونم اگرم کسی بتونه لااقل از روی عکس نمیشه :job:

دیدگاه

داداش اصل موضوع رو بچسب
                              بالاش منو نداره، انگاری یه برنامه مثل برنامه های عادیه
                              همچین چیزی چجور می سازن ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X