اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای طراحی مدار شارژر عمومی گوشی های مختلف همراه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای طراحی مدار شارژر عمومی گوشی های مختلف همراه

با سلام

بنده قصد دارم یه شارژر عمومی گوشی های مختلف همراه(نوکیا - سونی اریکسون - سامسونگ و ...) درست کنم برای پروژه با ولتاژ خروجی با ریپل کم

حال اگر در مورد نحوه پیاده سازی عملی این پروسه مختصر توضیحی بدید ممنون میشم

ظاهرا ولتاژ خروجی ثابتی دارند روی شارژر نوکیا و سامسونگ که نکاه کردم به ترتیب نوشته 5v 700MmA , 5V 800mA

با تشکر

www.3ax.in

پاسخ : کمک برای طراحی مدار شارژر عمومی گوشی های مختلف همراه

با سلام
    90 درصد این شارژر ها ، فلای بک هستند . حالا کجاش رو مشکل داری ؟ همین جوری میگی راهنمایی کن . خوب مشکلت رو مشخص کن . چشم . راهنمایی میکنیم .
    Feel free to contact me , if you have any problem

دیدگاه

نوشته اصلی توسط download2
      با سلام

بنده قصد دارم یه شارژر عمومی گوشی های مختلف همراه(نوکیا - سونی اریکسون - سامسونگ و ...) درست کنم برای پروژه با ولتاژ خروجی با ریپل کم

حال اگر در مورد نحوه پیاده سازی عملی این پروسه مختصر توضیحی بدید ممنون میشم

ظاهرا ولتاژ خروجی ثابتی دارند روی شارژر نوکیا و سامسونگ که نکاه کردم به ترتیب نوشته 5v 700MmA , 5V 800mA

با تشکر
      سلام راحت میتونی درست کنی خیلی آسون و کم درد سر.در ضمن همونطور که احتمالا میدونی و بارها دوستان و مثلا استاد احمد گفتن این ها شارژر نیستن بلکه یک منبع تغذیه معمولی هستن (فلایبک) و برد شارژر داخل خود موبایل هست. شما میتونی از منابع تک ترانزیستور یا ترجیحا آی سی دار استفاده کنی و قیمت تمام شده اش هم حدود 600 یا 700 تا 1500 -1600 درمیاد.من بارها ازش ساختم..کمکی خواستی در خدمتم.موفق باشی.
      ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

پاسخ : کمک برای طراحی مدار شارژر عمومی گوشی ه

نوشته اصلی توسط Goldsmith
        با سلام
        90 درصد این شارژر ها ، فلای بک هستند . حالا کجاش رو مشکل داری ؟ همین جوری میگی راهنمایی کن . خوب مشکلت رو مشخص کن . چشم . راهنمایی میکنیم .
        نوشته اصلی توسط ms2000
        سلام راحت میتونی درست کنی خیلی آسون و کم درد سر.در ضمن همونطور که احتمالا میدونی و بارها دوستان و مثلا استاد احمد گفتن این ها شارژر نیستن بلکه یک منبع تغذیه معمولی هستن (فلایبک) و برد شارژر داخل خود موبایل هست. شما میتونی از منابع تک ترانزیستور یا ترجیحا آی سی دار استفاده کنی و قیمت تمام شده اش هم حدود 600 یا 700 تا 1500 -1600 درمیاد.من بارها ازش ساختم..کمکی خواستی در خدمتم.موفق باشی.
        سلام
        ممنون از راهنمایتون
        نمیدونم از کجا و چطور شروع کنم
        نقشه مدار و pcb را دارید؟
        برای همه سوکت ها 5 ولت 0.5 امپر کافیه؟ یا کمتر یا بیشتر
        اطلاعات لازم برای نوشتن گزارش پروژه را میتونم از کجا گیر بیارم؟
        www.3ax.in

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک برای طراحی مدار شارژر عمومی گوشی ه

سلام
          ممنون از راهنمایتون
          نمیدونم از کجا و چطور شروع کنم
          نقشه مدار و pcb را دارید؟
          برای همه سوکت ها 5 ولت 0.5 امپر کافیه؟ یا کمتر یا بیشتر
          اطلاعات لازم برای نوشتن گزارش پروژه را میتونم از کجا گیر بیارم؟
          سلام خب ببین تلفنی هم هست که بیشتر یا کمتر از 5 ولت بخواد یا نه. و در مورد جریانش تا جایی که من میدونم بیشتر بگیری مشکلی نیست مثلا اگه چند نوع شارژر هست که 5 ولت و مثلا یکیش 500 و دیگری 600 و دیگری 700 میلی آمپر میکشه شما میتونی یک 700 میلی رو بسازی برای همه استفاده کنی.حتی من شنیدم میشه منبع با جریان کمتر بهش وصل کرد که در این صورت مدت شارژ بیشتر طول میکشه.
          برای مدار اول بگو میخوای تولید انبوه کنی یا چند تایی برای خودت و دوستان؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
            سلام خب ببین تلفنی هم هست که بیشتر یا کمتر از 5 ولت بخواد یا نه. و در مورد جریانش تا جایی که من میدونم بیشتر بگیری مشکلی نیست مثلا اگه چند نوع شارژر هست که 5 ولت و مثلا یکیش 500 و دیگری 600 و دیگری 700 میلی آمپر میکشه شما میتونی یک 700 میلی رو بسازی برای همه استفاده کنی.حتی من شنیدم میشه منبع با جریان کمتر بهش وصل کرد که در این صورت مدت شارژ بیشتر طول میکشه.
            برای مدار اول بگو میخوای تولید انبوه کنی یا چند تایی برای خودت و دوستان؟
            سلام
            ممنون از پاسختون
            اوکی تحقیق میکنم
            نه یک عدد میخوام برای درس پروژه ساخت.دی:
            www.3ax.in

دیدگاه

سلام
              ممنون از پاسختون
              اوکی تحقیق میکنم
              نه یک عدد میخوام برای درس پروژه ساخت.دی:
              سلام با آی سی براتون بذارم؟ چرا این نرم افزار PI خودتون عدد نمیدید طراحی کنه؟مثلا 5 ولت 1 آمپر بدین که بقیه رو هم ساپورت کنه.موفق باشین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                سلام با آی سی براتون بذارم؟ چرا این نرم افزار PI خودتون عدد نمیدید طراحی کنه؟مثلا 5 ولت 1 آمپر بدین که بقیه رو هم ساپورت کنه.موفق باشین.
                سلام
                اره
                کار نکردم
                www.3ax.in

دیدگاه

سلام ببین با این شماتکی مشکلی نداری که مقادیرشو بهت بدم.چون باید محاسبه کنم و کمی زمان گیره پس اول بگو مشکلی باهش نداری؟

دیدگاه

دوستان من می گم 1 آمپر بگیره !!
                    در ضمن قضیه این نرمافزار pi چیه ؟؟؟؟؟؟
                    اسم کاملش چیه تا دانلود کنم ؟؟؟؟؟
                    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

پاسخ : کمک برای طراحی مدار شارژر عمومی گوشی ه

PI xpert
                      برای طراحی مدارات تغذیه سویچینگ فلایبک هست .....

دیدگاه

با سلام
                        فرک میکنم ، این لینک ، میتونه کمک حال دوستان عزیز باشه ( هر چند ، طراحی توسط خود آدم ، میتونه دلچسب تر و دقیق تر و توان بالا تر باشه ) ( من هیچ وقت از این نرم افزار ها استفاده نمیکنم )
                        http://www.4shared.com/file/2QcBG5Vd/PIExpertSuiteSetup.html%20.

Feel free to contact me , if you have any problem

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                          سلام ببین با این شماتکی مشکلی نداری که مقادیرشو بهت بدم.چون باید محاسبه کنم و کمی زمان گیره پس اول بگو مشکلی باهش نداری؟
                          سلام دوستان
                          اگه ممکنه توضیحات مدار را بدید تا فردا به استاد ارائه بدم

ممنون
                          www.3ax.in

دیدگاه

میزان ریپل ولتاژ خروجی اش تقریباچند میلی ولته؟ با ریپل کم میخوام
                            www.3ax.in

دیدگاه

سلام دوستان
                              اگه ممکنه توضیحات مدار را بدید تا فردا به استاد ارائه بدم

ممنون
                              سلام این مدار بر مبنای توپولوژیه فلایبک (با استفاده از آی سی وایپر) هست همچنین نرم افزار PI هم روی همین توپولوژی(با استفاده از آی سی ها خودش) مدار میده. اگه میخواهین درباره چگونگی کارکرد فلایبک بدونید خوندن مقاله ها رو بهتون پیشنهاد میدم ولی اگه میخواین با این مدار یک شارژر موبایل بسازین براتون مقادیر رو محاسبه کنم و بذارم تا بسازید. مقادیر رپیل هم قابل تغییره.موفق باشین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X