اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل موتور پله ای از طریق پورت پرینتر با LABVIEW

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل موتور پله ای از طریق پورت پرینتر با LABVIEW

این مدار پروژه ای که من زمان کارشناسی برای درس کنترل کامپیوتری بسته بودم.امروز تصادفی فایل وردشو دیدم گفتم بزارمش اینجا.
    فایلاشو پیدا نکردم اگه پیداش کنم اونارم میزارمش اینجا.(این روز ها سرعت اینترنت افت کرده عکس ها دیر لود میشن.شکیبا باشید)

توضیح قسمتهای مختلف Front Panel برنامه:
    Output:خروجی ارسال شده به پورت پرینتر را نشان میدهد.مقدار 10001000 را مرتبا به چپ یا راست چرخوانده(ROTATE) و همزمان با ارسال به پورت پرینتر در این قسمت نیز نمایش داده میشود.
    Direction:جهت چرخش عدد و در نتیجه جهت حرکت موتور را مشخص میکند.
    Address: آدرس پورت پرینتر کامپیوتر
    Delay(ms): میزان تاخیر بین ارسال کد ها و در نتیجه سرعت موتور را مشخص میکند.
    Stop: کلید توقف برنامه

توضیح قسمت های مختلف Block Diagram:
    1: این قسمت آدرس پورت را از کاربر در Front Panel میگیرد و به بلوک outport میدهد.
    2:مقدار اولیه که برای چرخش مستمر نیاز است.
    3:بلوک چرخش که بر اساس مقدار 1 یا -1 که توسط Case Structure به آن اعمال میشود عدد ورودی را به چپ یا راست میچرخواند.
    4:کلیدی که جهت چرخش را مشخص میکند.
    5:این Case Structure براساس اینکه کلید ورودی صفر یا یک باشد مقدار 1 یا 1- را به بلوک چرخش ارسال میکند.
    6:این بلوک مقدار ارسال شده را به پورت پرینتر نمایش میدهد.
    7:این بلوک آدرس پورت و مقدار ارسالی به آن را گرفته و ارسال را انجام میدهد.
    8:میزان تاخیر توسط بلوک Delay(ms) دریافت و به این بلوک جهت ایجاد تاخیر اعمال میشود.
    9:توقف برنامه توسط کلید مربوطه در Front Panel

اینم عکس موتور و بافر(جهت محافظت از پورت پرینتر) و چند تا ماسفت و یه رگولاتور 5 ولت
    البته ماسفت نمیخواست و همون بافر موتور رو راه مینداخت ولی خوب من گفتم باشن وجهه کار میره بالا!
    امیدوارم مفید واقع بشه.

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

پاسخ : کنترل موتور پله ای از طریق پورت پرینتر با LABVIEW

سلام خیلی ممنون
    لب ویوت که خیلی ساده و روونه
    اما اگه لطف کنی یکم توضیح بیشتری در مورد مدارت مثلا شماره آی سی ای که استفاه کردی
    نوع موتورو اینام (البته اگه دوست داشتی) بدی خیلی خوبتر و ساده ترم میشه :job:

دیدگاه

پاسخ : کنترل موتور پله ای از طریق پورت پرینتر با LABVIEW

نوشته اصلی توسط پلنگ ایرانی!!!!
      سلام خیلی ممنون
      لب ویوت که خیلی ساده و روونه
      اما اگه لطف کنی یکم توضیح بیشتری در مورد مدارت مثلا شماره آی سی ای که استفاه کردی
      نوع موتورو اینام (البته اگه دوست داشتی) بدی خیلی خوبتر و ساده ترم میشه :job:
      ای سی که یه بافر معمولیه.فکر کنم 74ls245 استفاده کردم ولی شما میتونید از هر بافر دیگه ای هم استفاده کنید مثل 74ls244
      در مورد موتور پله ای هم اگر منظورتون مارکشه که واقعیتش نمیدونم.فرقی هم نمیکنه راه اندازی همشون عین همه.
      افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X