اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جمع آثار

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جمع آثار

سلام
    این مدار رو ببنین

حالا برای حل کردن جمع آثار:
    ابتدا بدون منبع جریان ولتاژ خروجی همون مقدار 10 ولت مثبت(اتصال باز منبع جریان)
    حالا بدون منبع ولتاژ و اتصال کوتاه کردن منبع ولتاژ:جریان تنها از مقاومت 1 کیلو می گذره و 5 ولت اما 5 ولت سر مثبتش به سر خروجی منبع جریان متصل هست
    تفریق دو ولتاژ 10-5=5
    اما جواب با حل کتاب فرق داره با روش گره هم دقیقا 15 ولت جواب کتاب به دست می یارم اما چرا با این روش مشکل دارم؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : جمع آثار

حذف منبع ولتاژ = منبع ولتاژ اتصال کوتاه >>. خروجی:
    v/1 - 5 =0
    V=5
    حذف منبع جریان : منبع جریان باز :
    خروجی = 10 ولت
    10+5=15 ولت
    نکته : سر فلش دار رو به بالا هست و 5- آمپر خوانده میشود
    [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]

دیدگاه

سلام
      آقا من طبق قرارداد کتاب رهیافت حل مسئله دیانی عمل می کنم که همپای جریان اگر از سر قطعه ای وارد شویم + و خارج شدن -
      برای منبع جریان از سر مثبت مقاومت وارد پس مثبت منبع جریان هم مثبت نه منفی!
      برای منبع ولتاژ هم همپای جریان و مثبت
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

منبع ولتاژ 10 ولت
        منبع جریان 5 ولت
        هر دو هم مثبتشون بالای مداره
        پس 10+5=15

دیدگاه

سلام
          بزارین صورت سوال رو مطرح کنم و حلش رو ببینین.مشکل داخل حلش هست بگین
          مدار ما این جوریه
          قرارداد:همپای جریان از سر وارد شوند مدار مثبت هست.

مرحله اول حذف منبع ولتاژ

جریان شاخه سمت راست به دلیل باز بودن صفر هست و ولتاژ مقاومت می شه 5 ولت که سر مثبتش وصل به منبع جریان

مرحله دوم:حذف منبع جریان

جریان از منبع ولتاژ نمی گذره و سر مثبت می شه سری که وصل هست منبع ولتاژ پس ولتاژ سر چپ مقاومت 10 ولت مثبت هست

حالا این دو تا رو از هم کسر می کنیم
          10-5=5

مشکل داخل حل وجود داره؟
          لطفا طبق سند و قوانین مداری اثبات کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
            سلام
            بزارین صورت سوال رو مطرح کنم و حلش رو ببینین.مشکل داخل حلش هست بگین
            مدار ما این جوریه
            قرارداد:همپای جریان از سر وارد شوند مدار مثبت هست.

مرحله اول حذف منبع ولتاژ

جریان شاخه سمت راست به دلیل باز بودن صفر هست و ولتاژ مقاومت می شه 5 ولت که سر مثبتش وصل به منبع جریان

مرحله دوم:حذف منبع جریان

جریان از منبع ولتاژ نمی گذره و سر مثبت می شه سری که وصل هست منبع ولتاژ پس ولتاژ سر چپ مقاومت 10 ولت مثبت هست

حالا این دو تا رو از هم کسر می کنیم
            10-5=5

مشکل داخل حل وجود داره؟
            لطفا طبق سند و قوانین مداری اثبات کنین
            اون مورد اولی که درست هست
            همون شکل اخری رو که گذاشتید خوب نگاه کنید جریان توی مدار صفر هست حالا شما از V یه kvl بزنید می بینید گه V=10 ولت هست .

مصادیق اظهار محبت به همسر
            بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
            ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
            اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

سلام
              دو تا سوال:
              1-kvl حق با شماست اما مگه ولتاژ خروجی همون ولتاژ مقاومت یک کیلو اهم متصل به منبع ولتاژ نیست؟اگر بخوایم نقطه اتصال بین دو مقاومت(مثلا حرف B) رو نسبت به زمین پیدا کنیم با روش بر همنی برای جریان می شه 5 و برای ولتاژ 10 ولت می شه -10 که کسر این دو تا می شه 5 ، مشکل من دقیقا کجاست؟
              2-شما چه جوری این خطها رو روی شکل ها می کشین؟برنامه خاصی هست؟آخه من با paint درست درنیومد

دیدگاه

با سلام
                وقتی منبع جریان حذف بشه ، عین ده ولت می افته تو خروجی . و وقتی منبع ولتاژ اتصال کوتاه بشه ، 5 میلی آمپر میره تو مقاومت موازی منبع جریا میشه پنج ولت ، و مستقیم میره به خروجی . جمع ده و پنج میشه ، 15 .
                و به یه روش دیگه . تبدیل منبع رو بلدی ؟ اگه آره ، اون منبع ولتاز رو به جریان تبدیل کن و .....
                Best Wishes
                Goldsmith
                Feel free to contact me , if you have any problem

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
                  سلام
                  این مدار رو ببنین

حالا برای حل کردن جمع آثار:
                  ابتدا بدون منبع جریان ولتاژ خروجی همون مقدار 10 ولت مثبت(اتصال باز منبع جریان)
                  حالا بدون منبع ولتاژ و اتصال کوتاه کردن منبع ولتاژ:جریان تنها از مقاومت 1 کیلو می گذره و 5 ولت اما 5 ولت سر مثبتش به سر خروجی منبع جریان متصل هست
                  تفریق دو ولتاژ 10-5=5
                  اما جواب با حل کتاب فرق داره با روش گره هم دقیقا 15 ولت جواب کتاب به دست می یارم اما چرا با این روش مشکل دارم؟
                  وقتی هم منبع جریان و هم منبع ولتاژ در مدار باشن منبع ولتاژ تبدیل به بار برای منبع جریان میشه
                  و جریان معکوس از منبع ولتاژ عبور میکنه چرا؟
                  چون منبع جریان میخواد 5 میلی آمپر رو ثابت نگه داره پس اون قدر ولتاژ رو بالا میبره تا به ولتاژ
                  منبع ولتاژ غلبه کنه وقتی جریان رو به 5 میلی آمپر رسوند ولتاژش به 15 ولت رسیده 10 ولت
                  برای غلبه به منبع ولتاژ و 5 ولت افت ولتاژ دو سر مقاومت.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
                    سلام
                    دو تا سوال:
                    1-kvl حق با شماست اما مگه ولتاژ خروجی همون ولتاژ مقاومت یک کیلو اهم متصل به منبع ولتاژ نیست؟اگر بخوایم نقطه اتصال بین دو مقاومت(مثلا حرف B) رو نسبت به زمین پیدا کنیم با روش بر همنی برای جریان می شه 5 و برای ولتاژ 10 ولت می شه -10 که کسر این دو تا می شه 5 ، مشکل من دقیقا کجاست؟
                    2-شما چه جوری این خطها رو روی شکل ها می کشین؟برنامه خاصی هست؟آخه من با paint درست درنیومد
                    1- نه ولتاژ خروجی که افت ولتاژ دو سر مقاومت یک کیلویی سمت چپی نیست . ولتاژ خروجی حاصل جمع افت ولتاژ های اون دو تا مقاومت و ولتاژ منیع هست .

2- این خط ها و شکل ها رو با نرم افزار Snagit که مال من ورژن 9 هست رسم میکنم . با پیتنت نیست . توی خودش هم کاهش سایز تصاویر داره .

پنجشنبه

7 / 2 / 91
                    مصادیق اظهار محبت به همسر
                    بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
                    ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
                    اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X