اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

از چه سنسور دمایی استفاده کنم که با یه کابل 5متری بدون خطا بشه مقدارشو خوند؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

از چه سنسور دمایی استفاده کنم که با یه کابل 5متری بدون خطا بشه مقدارشو خوند؟

سلام. من میخوام یه دماسنج استفاده بسازم. مشکل من اینه که سنسورهای دما باید 5متر اونطرف تر مدار باشن. حالا چه سنسوری استفاده بکنم که با یه کابل 5متری مشکلی تو خوندنش نداشته باشم؟

پاسخ : از چه سنسور دمایی استفاده کنم که با یه کابل 5متری بدون خطا بشه مقدارشو خوند؟

سلام
    پنج متر که خیلی زیاده بهتره درست بعد از سنسور دمات یک میکرو بگذار و دما رو حساب کن بعد اطلاعات حاوی دما رو تا هر چند صد متری
    که دوست داری بفرست
    این بهترین کاره از نظر من

دیدگاه

پاسخ : از چه سنسور دمایی استفاده کنم که با یه کابل 5متری بدون خطا بشه مقدارشو خوند؟

نوشته اصلی توسط ShahiMV
      سلام
      پنج متر که خیلی زیاده بهتره درست بعد از سنسور دمات یک میکرو بگذار و دما رو حساب کن بعد اطلاعات حاوی دما رو تا هر چند صد متری
      که دوست داری بفرست
      این بهترین کاره از نظر من
      حالا اگه بخوام 10تا سنسور بذارم بازم این بهترین کاره؟
      نه میخوام خیلی ساده باشه قسمت سنسورهام.

دیدگاه

خیلی در این مورد بحث شده لطفا جستجو کنید.
        از روش های تبدیل به جریان تا سنسور هایی که پالس دیجیتال میدند هست. پست های خوبی پیدا میکنید....
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

محض سر نخ، یه نگاه به این بنداز با این روش میتونی تا 400 متر سیم استفاده بکنی!!
          یه جستجو بزن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
            سلام. من میخوام یه دماسنج استفاده بسازم. مشکل من اینه که سنسورهای دما باید 5متر اونطرف تر مدار باشن. حالا چه سنسوری استفاده بکنم که با یه کابل 5متری مشکلی تو خوندنش نداشته باشم؟
            یه چیز میگم ، خواهش میکنم سرش چونه نزن !!!
            ds1820 تا 30 متر جواب میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
              حالا اگه بخوام 10تا سنسور بذارم بازم این بهترین کاره؟
              نه میخوام خیلی ساده باشه قسمت سنسورهام.
              سلام

با یه میکرو می تونی هر چند تا سنسور که خواستی وصل کنی بفرسی مثلا با ارتباط UART با یه سیم (البته دوتا یکی TXD اون یکی GND ) هر چند تا رو خواستی بفرسی اگه پشت سر هم بفرسی میشه اول یه ادرس اسلیو انتخاب می کنی می فرستی بعد اعداد 10 تا سنسورتو پشت سر هم می فرستی UART هم برای ارتباط های راه دور مشکل ایجاد میکنه که پروتکل های دیگه ای هم هست مثل (پارال SPI I2C ...)

دیدگاه

من smt160 رو تو 10 متر جواب گرفتم ( سیم شیلد بود )

دیدگاه

با درود . . .
                  1- استفاده از ds18b20 و یا smt160
                  2- استفاده از همونLM35 و قبول یه مقدار نویز و مشگلات فنی(خودم عملا بدون هیچ مشکلی از LM35 تا 21 متر هم جواب گرفتم. منتها افت ولتاژی که در سیم ایجاد میشد 1 درجه خطا رو به همراه داشت و نویز هم بالا بود که با خازن رفع شد)

موفق باشید
                  درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                  بدرود . . .

دیدگاه

سلام

یه پیش نهاد : می توانید از فرستنده گیرنده های ارزان قیمت مثل HM-T و HM-R استفاده کنید
                    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X