اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از رله کنترل بار ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از رله کنترل بار ؟

سلام

یه موتور تک فاز داریم ماله بالابر ساختمانه به صورت کنتاکتوری راه اندازی شده
    حلا میخوام ببینم برای اضافه بار میشه از رله کنترل بار استفاده کنم؟

اخه تا اونجایی که من میدونم این رله ها 3 فاز هستند ...

ممنون از تمامی دوستان...
    ذكات علم ياد دادنه ....

پاسخ : استفاده از رله کنترل بار ؟

نوشته اصلی توسط majid.4206
    سلام

یه موتور تک فاز داریم ماله بالابر ساختمانه به صورت کنتاکتوری راه اندازی شده
    حلا میخوام ببینم برای اضافه بار میشه از رله کنترل بار استفاده کنم؟

اخه تا اونجایی که من میدونم این رله ها 3 فاز هستند ...

ممنون از تمامی دوستان...
    بعضی از مارک ها تکفاز هم هستند مثل میکرو مکس
    در شرایطی می شه سه فاز رو هم بجای تکفاز استفاده کنی البته باید سیم ها رو از توی تمامی سوراخ های سنس جریان رد کنی

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

ما هم تا الان از 3 فار استفاده می کردیم تا حالا از تک فاز تو کارمون نیومده
      ولی یه چیز ما تو کارمون وقتی تک فاز هم بوده از اینورتور استفاده می کنیم که تک فاز رو به 3 فار تقسیم می کنه
      و چون اینورتور ها هم خودشون اضافه بار رو تشخیص می دن تا حالا به این فکر نیوفتاده بوئم
      من هفته دیگه میرم بازار ببینم واقعا به صورت تک فازش هم وجود داره بهت خبر می دم
      من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

ممنون از پاسخ دوستان

همون مارک میکرو ماکس گرفتم البته 3 فازه ولی من سیم فاز رو از یه خونه هاش رد کردم و قشنگ کار میکنه و جریانو سنس میکنه مشکلیم نداشت

در ضمن یه سوال دیگه از دوستان دارم موتوری که ازش استفاده میکنم 2.2KW
        تو بی باری چقد جریان باید بکشه؟

چون من ولوم کنترل جریانو گذاشتم رو 14 امپر
        چون رو 12 یا 13 که میزاشتم تو کشیدن بار رله عمل میکرد و مدارو قطع میکرد...
        ایا خوبه یا ببرمش بالاتر؟
        ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

این موتور ها رو چون میزان ضریب توان دقیق رو نداری نمیشه جریان رو بدرستی حساب کرد و در ضمن نوع راه انداز اون هم در جریان نامی شدیدا تاثیر داره و راه انداز به صئرت دایمی (که در این موتور ها بعید ه ) میزان ضریب توان رو بالا می بره

بهترین راه اینه که به پلاک موتور رجوع کنی و ستینگ جریان رو بر اساس جریان نامی موتور تنظیم کنی

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

این موتور ها رو چون میزان ضریب توان دقیق رو نداری نمیشه جریان رو بدرستی حساب کرد و در ضمن نوع راه انداز اون هم در جریان نامی شدیدا تاثیر داره و راه انداز به صئرت دایمی (که در این موتور ها بعید ه ) میزان ضریب توان رو بالا می بره
            منظورتون از راه انداز همون سیم پیچ کمکی ؟
            چند ثانیه اول هم موقع روشن کردن موتورled falt روشن میشه ولی بعد خاموش میشه یعنی اینکه لحظه روشن شدن جریان زیادی میکشه که من با سعی خطلا تنظیمش کردم

بهترین راه اینه که به پلاک موتور رجوع کنی و ستینگ جریان رو بر اساس جریان نامی موتور تنظیم کنی
            یعنی هر چقدر جریان نامی بود همون قدر جریان رله رو تنظیم کنم ؟

ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

"یعنی هر چقدر جریان نامی بود همون قدر جریان رله رو تنظیم کنم ؟"

بله
              اضافه بار به معنی اینه که از جریان نامی موتور جریان بیشتر عبور کنه
              بنابراین نیاز به سعی و خطا نداری و ممکنه جریان تنظیمی دقیق تنظیم نشده باشه

شما با توجه به پلاک موتور جریان ر. تنظیم کن و روی ستینگ زمانی جهت راه اندازی تنظیمات انجام بده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X