ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 3 از 7 نخست 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 61
    2008/10/29
    2,101
    236

پاسخ : ساخت جمر موبايل

سلام و شرمنده بابت تاخیر
    داخل خونه اصلا 555 نداشتم و بابت همین تازه امروز رسیدم دو نوع 555 و 555c رو خریدم با نوع عادیش تست کردم و بر خلاف چیزی که انتظار داشتیم که پالس مربعی باشه یه شکل موج نویزی دقیقا تولید شده بود اما بر خلاف نویز که به صورت تصادفی هست این آرایش زیر در خروجی وجود داشت.جالب بود تولید نویز و بر خلاف تصور فقط داده پالس:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2011/01/27
    كاشان
    922
    165

نقل قول نوشته اصلی توسط baby_1
    سلام و شرمنده بابت تاخير
    داخل خونه اصلا 555 نداشتم و بابت همين تازه امروز رسيدم دو نوع 555 و 555c رو خريدم با نوع عاديش تست کردم و بر خلاف چيزي که انتظار داشتيم که پالس مربعي باشه يه شکل موج نويزي دقيقا توليد شده بود اما بر خلاف نويز که به صورت تصادفي هست اين آرايش زير در خروجي وجود داشت.جالب بود توليد نويز و بر خلاف تصور فقط داده پالس:
    سلام و ممنون از اينكه اينقدر به دغدغه من بها داديد .

يه سوال ؛ با همون المانهاي مدار ، تست كرديد؟! يك پيكو و ...؟!!!

2008/10/29
    2,101
    236

سلام
    خواهش می کنم تنها برای شما نیست که کاری کرده باشم برای یادگیری خودمم هست.اما همیشه ما به شما ارادت خاصی داریم.

مقادیر
    خازن 1 پیکو فاراد
    مقاومت 6.8 کیلو
    و به جای مقاومت 82 کیلو مقاومت 100 کیلوگذاشتم که با این کار فرکانس تقریبا 1 مگاهرتز در فرمول پیشنهادی افزایش داشت

اگر به نقشه نگاه کرده باشین بر خلاف تمامی طرح ها پایه ها 5 رو با خازن bypass به زمین وصل نکرده ان و اگر به ساختار داخلی 555 دقت کنیم این پایه نقش کاهش نویز روی مقایسه گر با ولتاژ 2/3 منبع است که در نما نیز قرار داده نشده و یعنی در مدار سعی شده که نویز فقط تولید بشه و به فکر کاهشش نیستن من حتی این پایه رو با خازن 1 پیکوفاراد هم زمین کردم و تفاوتی رو ندیدم

البته خدا رو شکر یه شانس بزرگ اوردم و خیلی عجیب
    روی برد بردم میکرو pic18f452 و یه ال سی دی 16*2 بود و ولتاژ رو از 5 تا 11 ولت افزایش دادم و میکرو و ال سی دی هنوز به قوت خود دارن کار می کنن حالا میکرو از میکروچیپ بود که دوام آورد اما ال سی دی چطور؟!!
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2011/01/27
    كاشان
    922
    165

سلام
    خواهش مي کنم تنها براي شما نيست که کاري کرده باشم براي يادگيري خودمم هست.اما هميشه ما به شما ارادت خاصي داريم.
    بازم ممنون ، شرمنده ميكنيد...

مقادير
    خازن 1 پيکو فاراد
    مقاومت 6.8 کيلو
    و به جاي مقاومت 82 کيلو مقاومت 100 کيلوگذاشتم که با اين کار فرکانس تقريبا 1 مگاهرتز در فرمول پيشنهادي افزايش داشت

ببخشيد فركانس با گذاشتن 100 كيلو به جاي 82 كيلو ، كاهش پيدا ميكنه و ميشه حدود 6.9 مگاهرتز !!!

اگر به نقشه نگاه کرده باشين بر خلاف تمامي طرح ها پايه ها 5 رو با خازن bypass به زمين وصل نکرده ان و اگر به ساختار داخلي 555 دقت کنيم اين پايه نقش کاهش نويز روي مقايسه گر با ولتاژ 2/3 منبع است که در نما نيز قرار داده نشده و يعني در مدار سعي شده که نويز فقط توليد بشه و به فکر کاهشش نيستن من حتي اين پايه رو با خازن 1 پيکوفاراد هم زمين کردم و تفاوتي رو نديدم

حق با شماست ولي حساسيت پايه 5 تحت تاثير يه مقاومت 5 كيلو كم شده و معمولا با خازن 10 نانو زمين ميكنن كه خودم به شخصه اين كارو نميكنم و مشكلي هم پيش نمياد!!!

اينكه طراح ميخواسته پارازيت بسازه كه به نظر درست ميرسه ولي خب به نظر شما اين روش درستيه ؟ توي همه انواع 555 پارازيت نتيجه همين ميشه؟

حالا سوال اصلي اينه كه آيا مدار واقعاً امواج موبايل رو مختل ميكنه يا خير؟ شما خودتون تجربه عملي داشتين؟

البته خدا رو شکر يه شانس بزرگ اوردم و خيلي عجيب
    روي برد بردم ميکرو pic18f452 و يه ال سي دي 16*2 بود و ولتاژ رو از 5 تا 11 ولت افزايش دادم و ميکرو و ال سي دي هنوز به قوت خود دارن کار مي کنن حالا ميکرو از ميکروچيپ بود که دوام آورد اما ال سي دي چطور؟!!

خدا رو شكر ، اگه ميسوخت همه چيز تقصير من ميشد!!! :mrgreen:

2007/03/23
    زاهدان
    497
    27

سلام دوست عزيز
    اين هم يه مدار براي جمر
    http://320volt.com/atmega48-tasinabilir-rf-jammer/
    هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.
    2008/10/29
    2,101
    236

سلام

ببخشيد فركانس با گذاشتن 100 كيلو به جاي 82 كيلو ، كاهش پيدا ميكنه و ميشه حدود 6.9 مگاهرتز !!!
    شرمنده دقیقا همون تقریبا 1 مگاهرتز کاهش هست

حق با شماست ولي حساسيت پايه 5 تحت تاثير يه مقاومت 5 كيلو كم شده و معمولا با خازن 10 نانو زمين ميكنن كه خودم به شخصه اين كارو نميكنم و مشكلي هم پيش نمياد!!!
    این خازن برای گرفتن نویز حرارتی مقاومتها در نظر گرفته شده هست و لذا با زمین شدن مقاومت این نویز حذف نخواهد شد و هر چه پهنای باند بیشتر شود اثر این نویز زیاد می شه درست هست که اکثرا بدون مشکل مدار کار می کنه اما برای عملکرد بهتره از این خازن استفاده می شه

اينكه طراح ميخواسته پارازيت بسازه كه به نظر درست ميرسه ولي خب به نظر شما اين روش درستيه ؟ توي همه انواع 555 پارازيت نتيجه همين ميشه؟
    جواب قطعی و درستی نمی تونم بدم باید حتما تست بگیرم.

حالا سوال اصلي اينه كه آيا مدار واقعاً امواج موبايل رو مختل ميكنه يا خير؟ شما خودتون تجربه عملي داشتين؟
    من فرکانس 80 تا 150 کیلوهرتز با این آی سی ساختم و خروجی رو با مشتق گرفتن روی آنتن معمولی فرستادم و تونستم روی رادیو am نویز بندازم اما برای فرکانس بالا متاسفانه تست نکردم.
    2012/01/21
    1,133
    19

این واسه اف ام جواب میده ؟؟؟
    http://www.circuitstoday.com/wp-content/uploads/2009/12/FM-radio-jammer.png
    [size=18pt]ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟[/size]
    2011/01/27
    كاشان
    922
    165

نقل قول نوشته اصلی توسط کيان
    اين واسه اف ام جواب ميده ؟؟؟
    http://www.circuitstoday.com/wp-content/uploads/2009/12/FM-radio-jammer.png
    سلام

اين ظاهرا فقط يه فرستنده اف امه.

چيز عجيب و غريبي نيست يه نوسان ساز ساده هستش...

2010/03/27
    9
    0

با سلام
    مداری که دوستان ارائه دادن فقط یک مولد پارازیت هست که باید خروجی اون به دو vco فرکانس 900 و 1800 وصل بشه
    2011/01/27
    كاشان
    922
    165

دوستان ، بعد از مدتي بس طولاني ، رفتم سراغ ساخت اسيلاتور 900 مگاهرتز اما مشكل اينجاست كه نميتونم سيم پيچ 3 نانو هانري مدارم رو محاسبه كنم براي FM مشكلي نيست ولي اين يكي زيادي كوچيكه ، حتي پايه هاي ترانزيستور هم ميتونه همين حدود ظرفيت داشته باشه!!!
    چي كار كنم ، فرمولي كه استفاده ميكنم اينه.....

حالا براي فركانسهاي بالا مثل همين 900 مگ ، فرمول ميانبري چيزي نيست؟

صفحه 3 از 7 نخست 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 61