اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت جمر موبایل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت جمر موبایل

با سلام خدمت دوستان ،

میخواستم از حضور دوستان و اساتید سوال کنم که طرز ساخت جمر یا مسدود کننده امواج موبایل چطوریه من میخوام یکیشو بسازم و اطلاعی از مدار پداراش ندارم فقط شنیدم که یه فرکانس 900 تا 1300 مگاهرتز تولید میکنه و یه فرکانس دیگه که به عنوان پارازیت عمل میکنه رو روش سوار میکنن !!!

اگه کسی اطلاعی داره لطفا راهنماییم کنه ، شاید به درد خیلیا خورد!

ممنون...

پاسخ : ساخت جمر موبایل

سلام
    مطابق با توضیحات انگلیسی سایت ویکی پدیا

قسمت اصلی مدار مسدود کننده
    1-یک اسیلاتور کنترل با ولتاژ -که فرکانسی برای اختشاش با فرکانس موبایل می سازد
    2-مدار tuning :مشخص کننده فرکانس مسدود کننده هست که بر روی چه فرکانسی توسط اسیلاتور وابسته به ولتاژ باید برود کست کند(پخش)
    3-نویز جنراتور:تولید کردن سیگنال های تصادفی
    4-بخش قدرت مدار که وظیفه تقویت سیگنال های تولید و انتشار در محیط را دارد

البته باید خاطر نشان کرد که مازکیمم توان باید از 1 وات کمتر باشد

مدار نمونه توسط 555

در مورد کارکرد مدار هم مشکلی داشتین بفرمایین
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

ممنون baby_1 جان لطف کردی ، ینی بهمبن سادگیه ، من تصور نمیکردم ... البته حقیقتش تا نسازم مطمئن نمیشم ...

بازم ممنون دوست من.

دیدگاه

از چه نظر باید کمتر از یک وات باشه؟ فنی یا قانونی؟
        آنتنش چه طوریه؟ میشه ساخت یا باید از جایی تهیه کرد؟
        لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
        لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
        با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
        اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
        يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

سلام
          از نظر فنی این بسته به طراحی شما و طبقه آخر فرستندهتون داره
          1وات از این جهت گفته می شه که تداخل برای امکان دیگر و دیگر کاربران ایجاد نشه چون با توان یک وات بردی بیش از چندین کیلومتر خواهیم داشت
          این مدار چون فرکانسی متغییر بیش از 8. گیگاهرتز داره شما تنها با یک آنتن مایکرواستریپت ساده که روی بردتون قابل طراحی هست می تونید آنتن طراحی کنین و یا یه فلز 10 سانتی به خروجی متصل کنین.
          هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

دوستان مدار عملیه ؟؟؟ من می خوام براش pcb بزنم ! اگر عملیه بگید تا شروع کنم !! تا حالا تست شده ؟؟؟
            راستی با 555 میشه تا چه فرکانسی تولید کرد ؟؟؟
            دوستان این ترانزیستور mrf947 چه قیمتیه ؟؟ والا یدونه MRF587 قیمت گرفتم 55 هزارتومن فیوزم پریدم گفتم شاید اینم از اون خونواده باشه !!
            ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

اینجا رو ببینید مدار جمر خیلی گذاشتم !!
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=60876.45

دیدگاه

اگه تست کردید وجواب داد تویه این تاپیک بگید تا منم ببندم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کیان
                  دوستان مدار عملیه ؟؟؟ من می خوام براش pcb بزنم ! اگر عملیه بگید تا شروع کنم !! تا حالا تست شده ؟؟؟
                  راستی با 555 میشه تا چه فرکانسی تولید کرد ؟؟؟

نه متاسفانه عملی نیست ...555 فرکانس 8 مگاهرتز رو نمیتونه تولید کنه ...دیگه همین کافیه که بفهمیم طراح این مدار عملی کار نکرده... :angry:

دوستان این ترانزیستور mrf947 چه قیمتیه ؟؟ والا یدونه MRF587 قیمت گرفتم 55 هزارتومن فیوزم پریدم گفتم شاید اینم از اون خونواده باشه !!
                  اینی که قیمت داد بهت همون یارو نیست که اون یکی ترانزیستور پرینترت رو هم میگفت 16000 تومن ؟!!!

اگه اونه که بیخیال ... اگه اونم نیست باز بیخیال ... با احترام به baby_1 عزیز، این مدار ارزش نداره... :nerd:

دیدگاه

نه بابا این قیمت rfphone.com بود !!!
                    مدار توی اون لینک من خیلی گذاشتم !! ببین به دردت می خواره !!

دیدگاه

سلام مهدی جان
                      مدار کار می کنه دلیل عدم کار کردن مدار شما چیه؟

555 تولید فرکانس داده رو می کنه نه سیگنال کریر، آخرین طبقه فرکانس کاری جمر رو می سازه و در محدوده 900 مگاهرتز قرار می ده. 8 مگاهرتز برای چی هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
                        سلام مهدی جان
                        مدار کار می کنه دلیل عدم کار کردن مدار شما چیه؟

555 تولید فرکانس داده رو می کنه نه سیگنال کریر، آخرین طبقه فرکانس کاری جمر رو می سازه و در محدوده 900 مگاهرتز قرار می ده. 8 مگاهرتز برای چی هست؟

سلام دوست من

555 ، فرکانس مختل کننده یا همون پارازیت مورد نیاز رو درست میکنه که با این خازن 1 پیکو و مقاوتهای کم میشه حدود 8 مگاهرتز !!!
                        555 زور بزنه 3 مگ درست میکنه که البته بعضی مارکها رو که دیگه نگو...

اسیلاتور فرکانس بالاش شاید کار کنه ولی خب با این اشتباهی که طراح کرده من به اونم شک دارم... :icon_razz:

با احترام...

دیدگاه

سلام
                          مهدی جان ممنون از توضیحاتتون و بابت یه نکته جدید که بهم یاد دادین
                          من اکثر 555 که کار کردن فرکانس ماکزیممشون نهایتن 300 کیلوهرتز بود که به راحتی با داشتن tr 100 نانو ثانیه می شه بدست آورد.
                          اما گشتم مدلهای cmos این تراشه تا 3 مگاهرتز کار می کنن که بسیار جالب بود

اما مدار باز مشکلی نداره فرکانس کاری این مدار تقریبا 90 کیلوهرتز هست که به راحتی با داشتن RA=6.8K و Rb=82K و C=1pf به دست می یاد

http://www.csgnetwork.com/ne555timer2calc.html

که اگر به این سایت مراجعه کنین خواهیم داشت 84484 که برابر می شه با 84 کیلوهرتز .فرکانسی بیش از 100 کیلوهرتز نیاز نیست احتمالا در محاسبات که من داشتم در اول اشتباه حساب می کردم ضریب 100 بدست آمده که فکر کردین 8 مگاهرتز می خواد تولید کنه.

حتی برای نمونه به سایت زیر مراجعه کنین

http://totusterra.com/555timercalc.html
                          و در قسمت Hertz عدد 84484 رو وارد کنین یکی از گزینه ها دقیقا مقادیر این مدار می شه

دیدگاه

سلام
                            مقادیر طبقه آخر هم چک کردم فرکانس کاری در محدوده 500 تا 900 مگاهرتز هست که این طبقه هم مشکلی نداره

با تغییر خازن مقادیر در بازه گفته شده تغییر خواهد داشت

دیدگاه

در مورد فرکانس 900 مگ حق با شماست ولی فرکانس 555 همون حدودای 8 مگ هستش ...

اینم فرمولش...

این نرم افزار سیمولاتور هم درست جواب میده...

اینجا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X