اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اسم این قطعه چیه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اسم این قطعه چیه ؟

با سلام

دوستان من این قطعه رو که دورش رو با دایره سبز رنگ مشخص کردم تو یکی از داکیومنت های اتمل دیدم ، میخوام برم تهیه اش کنم ، اسمش چیه باید بگم چی میخوام :

فقط توضیحی که تو قسمت Bill of material داده ، نوشته ESD protection و اسم قطعه هم PGB0010603 هست ولی فکر نکنم تو ایران باشه ، هست ؟ کلا این چیه ؟

پاسخ : اسم این قطعه چیه ؟

سلام
    قبلا برای این قطعه فکر کنم گشتم اما چیزی نبود و برای همین چون دقیقا دو دیود زنر پشت سر هم بسته هست من 4.8 ولت گفتم.
    حالا دقیقا خودتون با توجه به مدار ببینین که باید زنرتون چند ولت باشه
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

با سلام
      جناب baby_1 شما اینو مطمئنید ، الان اینها ، اینجا قراره به D- و D+ کانکتور USB وصل بشن ، یعنی من باید از دو تا زنر 5 ولتی استفاده کنم ؟

ممنون

دیدگاه

سلام آقا مجتبی
        اینها کار خاصی نمی کنن
        اگر ولتاژ در لحظه اتصال خیلی به صورت جرقه ای ظاهر بشه این دو قطعه ولتاژ خروجی و ورودی رو محدود می کنن حتی برای الکترواستاتیک هم مفید هستن
        اگر شما از این دو تا دیود زنر هم استفاده نکنین می تونین از کابل های usb که دارای هسته فریت هستن استفاده کنین
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

خیلی ممنون
          پس همون 5 ولتی خوبه بگیرم ؟ مثلا ZMM5V1ST

بازم ممنونم به خاطر توضیحاتتون

دیدگاه

سلام
            مشخصات زنرتون رو چک کردم
            اگر این دو رو همین جوری که در عکس می بینین قرار بدین چون افت پتانسیل دو سر دیود اول باید .3 و دیود بعدی 5.1 باشه روشن بشه پس
            ولتاژ خروجی بیش از 5.4 بشه که به عناصر روی برد یا کامپیوتر متصل خسارتی وارد بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X