اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید برق با حرارت بسیار زیاد خورشید !! جالبه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید برق با حرارت بسیار زیاد خورشید !! جالبه

سلام دوستان من یه دیش ماهواره رو برداشتم آینه کاری کردم و در جایی ئکه ال ان بی می خوره یه ذره بین گذاشتم که دمایی که اون تولید می کنه خیلی خیلی زیاده اما مشکل من اینه که نمیدونم الان چجوری از این گرما برق تولید کنم میشه راهنمایی کنید ؟؟
    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

پاسخ : تولید برق با حرارت بسیار زیاد خورشید !! جالبه

عزیز دل این طرح شما خیلی وقته مورد ازمایش قرار گرفته ولی نتایج اون فقط در حد ازمایشگاهی بوده و کاربردی به اون صورت نداشته . دانشگاه های آمریکا و هلند و همچنین شرکت bmw در این زمینه فعالیت هایی کردند ولی هنوز کاربردی نشده.
    با یه جستجوی کوچولو توی نت می تونی به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنی مثلا اینکه اصول کار بر طبق فیزیک کوانتوم می باشد .
    mEhdi

دیدگاه

شما باید این انرژی رو برو روی یک منبع اب منتقل کنید و خروجی بخار رو به یک ژنراتور بفرستید
      ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

من نخواستم چیزی ابداع و یا اختراع کنم !!
        من اینجور چیزی رو توی یه برنامه مستند دیدم و همین !!!

دیدگاه

قدیم یادمه توی بخاری ها و اجاق گازها از این سیستم استفاده می شد . البته از گرمای ناشی از شعله و نه خورشید .سیستمش هم به این صورت بود که یک ترموکوپل وجود داشت که این ترموکوپل در مجاورت شعله قرار داشت و با گرم شدن تولید الکتریسته می کرد و یک شیر مگنتی رو برای عبور جریان گاز روشن نگه می داشت . به محض اینکه مقدار دمای اون ترموکوپل از یک مقدار خاصی کمتر می شد تولید الکتریسیته هم متوقف می شد و سیم پیچ بوبین اون شیر از حالت فعال در می اومد و جریان گاز رو بصورت مکانیکی قطع می کرد . نمی دونم الان هم فکر می کنم به همین صورت هستن . شاید بتونی از اون ها کمک بگیری.
          تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
          دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
          مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
          حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

الان هم همه ی بخاری ها اینجوری هستن !!!!
            اما فکر کنم این گرما ی من بالای چند هزار درجه باشه !!!!!

دیدگاه

سلام
              چیزی که شما ساختید اسمش کوره ی آفتابیه .با فرض اینکه یک آینه مفعر ایده آل داشته باشیم تمام پرتوهای موازی خورشید که به آینه برخورد می کنند توی نقطه کانونیه اون (که همون محل LNB هست)متمرکز میشن و اگر جسمی رو در اون نقطه قرار بدیم بسته به اینکه دیشمون چقدر بزرگ باشه اون جسم گرم میشه.همون طور که معلوم شد پرتوها در کانون متمرکز میشن و نیازی به قرار دادن ذره بین ندارید.با ساخت کوره آفتابی ما یک منبع تولید حرارت داریم که می تونیم از اون هر نوع استفاده ای بکنیم.تا جایی که من اطلاع دارم معمولا در مقیاس بزرگ از کوره آفتابی برای ذوب فلزات و همچنین برای تولید برق با استفاده از توربین بخار(همونطور که دوستمون اشاره کردن) استفاده می کنند

اما در مقیاس های کوچکتر ،این وسیله کاربردهای متنوع تری میتونه داشته باشه مثل آبگرمکن خورشیدی،اجاق خورشیدی ،آب شیرین کن خورشیدی و خشک کن خورشیدی البته برای تولید برق در مقیاس های کوچکتر هم میشه از کوره آفتابی استفاده کرد اما به خاطر اینکه سیستم توربین بخار در مقیاس کوچک معایب زیادی از جمله جاگیری زیاد،راندمان کم و ... داره معمولا از موتور استرلینگ استفاده می کنند.موتور استرلینگ بر اساس قوانین ترمودینامیکیه گاز ها کار می کنه و مزایایی مثل مقیاس کوچکتر ، راندمان بیشتر ,صدای کمترو.... داره ، به همین خاطر در تبدیل انرژی گرمایی به انرژی مکانیکی در محل های متنوعی از جمله موتور زیردریایی ها وتولید برق با کوره ی آفتابی استفاده میشه.برای اطلاعات بیشتر در مورد این موتورمی تونیدبه این لینک ها مراجعه کنید:
              http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%...8C%D9%86%DA%AF

http://stirling.persianblog.ir/

علی رغم مزایای زیادی که این موتور داره ،متاسفانه در ایران اونطور که باید روش کار نشده و حتی فکر نمی کنم انواع وارداتیش در بازار به راحتی در دسترس باشه.البته به تازگی فعالیت هایی برای طراحی و تولید این موتور در داخل شروع شده که یک نمونه از اون در شرکت تحقیقات موتور ایران خودرو (ایپکو) در حال اجراست.در این لینک می تونید یه گزارش کوتاه از این فعالیت رو ببینید.
              http://www.aparat.com/v/ce79c5d65cde...9f4a858b174525

اینم یه سایت از یه سازنده آمریکایی که در همین زمینه فعالیت می کنه:
              http://www.infiniacorp.com/vision-values.html

دیدگاه

با سلام
                به نظر من میشه حرارت کانونی حاصل رو با قرار دادن یک سیال که درجه تبخییر بالایی داره مثل روغن موتور و انتقال اون با استفاده از لوله فلزی به یک مخزن که وسط ان یک دیگ بخار تعبیه شده استفاده کرد یعنی با روغن موجود در مخزن و نقطه جمع کننده در کانون یک مدار بسته درست کرد که به علت وجود اختلاف دما شروع به جابجایی روغن میشه و با گرم شدن روغن مخزن بیش از 100 درجه اب موجود در دیگ تبدیل به بخار شده و به توربین یا موتور بخار داده میشه که با استفاده از ان یک مولد برق راهندازی میشه
                فرسوده شدن کمال ساخته شدن است . کوه فرسوده می شود خاک می شود و از خاک زندگی !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کیان
                  سلام دوستان من یه دیش ماهواره رو برداشتم آینه کاری کردم و در جایی ئکه ال ان بی می خوره یه ذره بین گذاشتم که دمایی که اون تولید می کنه خیلی خیلی زیاده اما مشکل من اینه که نمیدونم الان چجوری از این گرما برق تولید کنم میشه راهنمایی کنید ؟؟
                  ببخشید دیش رو چطوری آینه کردی ؟
                  تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                  داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

رفتم شیشه بری برام یه تیکه آینه بزرگ رو برداشتم به تیکه های مساوی کوچیک تقسیم کردن و من هم اون ها رو با چسب رو دیش چسبوندم .
                    البته الان دیگه دیش رو ندارم چون برای کاری همه ی آینه ها رو کندم !!!
                    بهتره از چسب حرارتی استفاده کنی برای اینکار عالیه !
                    البته اگر دیشت نوع باشه یخورده بد چسب بهش می گیره چون صیقل داده شده است !

دیدگاه

کاش آیینه ها رو نمیکندی کارای جالبی میشد باهاش کرد .

دیدگاه

ببخشید چه طوری اینه هارو چسباندید :eek: اخه سطح اینه صاف هست اما سطح دیش کروی
                        واگه هم بگیم شما یه طوری اینه هارو چسباندید و به دلیل نامنظم بودن اینه ها پرتو ها پرا کنده میشوند و نقطه ی کانونی ای نمیشه براش تایین کرد :agree:
                        من خودم یه فویل رو روی یه دیش چسباندم و نقطه ی کانونی اون رو هم پیدا کردم اما جواب خوبی نگرفتم
                        بهترین کار برای تولید انرژی این است که یه لوله ی فلزی بارنگ سیاه رو روی یه تخته ی فلزی بچسبانید ودرون لوله اب برزید و در ان را با شیر محکم کنید و سر دیگران رو یه سوپاپ قرار دهید و منتظر بمانید تا اب بخار شود و با بخار تولید شده برق تولید کنید :biggrin: :biggrin: من خودم دارم روی این پروژه کار میکنم :icon_razz:
                        Sometimes to get more best things
                        Have lost the good things

http://up.vatandownload.com/images/4...yoiozp4ro7.gif
                        3A(HD) PS

دیدگاه

یه لوله ی فلزی بارنگ سیاه رو روی یه تخته ی فلزی بچسبانید ودرون لوله اب برزید و در ان را با شیر محکم کنید
                          بعد این برق رو چه کارش کنیم :question:

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

همون کار هایی که با برق میشه کرد با این هم میشه کرد
                            من خودم در نظر دارم ازش به عنوان برق لامپ اضطراری استفاده کنم
                            Sometimes to get more best things
                            Have lost the good things

http://up.vatandownload.com/images/4...yoiozp4ro7.gif
                            3A(HD) PS

دیدگاه

یه لوله ی فلزی بارنگ سیاه رو روی یه تخته ی فلزی بچسبانید ودرون لوله اب برزید و در ان را با شیر محکم کنید
                              این توضیح جناب العالی خیلی ناقصه منظورتون از لوله یک مخزن هست دیگه چون یک لوله خیلی باید لوله باشه
                              تا حجم آب مورد نیاز شما رو تامین کنه و بعد پر شدن دوباره مخزن باید در نظر گرفته بشه فکر کنم یک دیش برای
                              ایجاد حرارت لازم کفایت نکنه.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X