ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 7 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 62
    2012/01/21
    1,133
    11

تولید برق با حرارت بسیار زیاد خورشید !! جالبه

سلام دوستان من یه دیش ماهواره رو برداشتم آینه کاری کردم و در جایی ئکه ال ان بی می خوره یه ذره بین گذاشتم که دمایی که اون تولید می کنه خیلی خیلی زیاده اما مشکل من اینه که نمیدونم الان چجوری از این گرما برق تولید کنم میشه راهنمایی کنید ؟؟
    [size=18pt]ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟[/size]
    2007/02/10
    گرگان
    3
    0

پاسخ : تولید برق با حرارت بسیار زیاد خورشید !! جالبه

عزیز دل این طرح شما خیلی وقته مورد ازمایش قرار گرفته ولی نتایج اون فقط در حد ازمایشگاهی بوده و کاربردی به اون صورت نداشته . دانشگاه های آمریکا و هلند و همچنین شرکت bmw در این زمینه فعالیت هایی کردند ولی هنوز کاربردی نشده.
    با یه جستجوی کوچولو توی نت می تونی به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنی مثلا اینکه اصول کار بر طبق فیزیک کوانتوم می باشد .
    mEhdi
    2006/11/20
    مرکز ظلم و ستم
    764
    15

پاسخ : توليد برق با حرارت بسيار زياد خورشيد !! جالبه

شما بايد اين انرژي رو برو روي يک منبع اب منتقل کنيد و خروجي بخار رو به يک ژنراتور بفرستيد
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com
    2012/01/21
    1,133
    11

من نخواستم چیزی ابداع و یا اختراع کنم !!
    من اینجور چیزی رو توی یه برنامه مستند دیدم و همین !!!
    2012/02/14
    1,185
    72

قدیم یادمه توی بخاری ها و اجاق گازها از این سیستم استفاده می شد . البته از گرمای ناشی از شعله و نه خورشید .سیستمش هم به این صورت بود که یک ترموکوپل وجود داشت که این ترموکوپل در مجاورت شعله قرار داشت و با گرم شدن تولید الکتریسته می کرد و یک شیر مگنتی رو برای عبور جریان گاز روشن نگه می داشت . به محض اینکه مقدار دمای اون ترموکوپل از یک مقدار خاصی کمتر می شد تولید الکتریسیته هم متوقف می شد و سیم پیچ بوبین اون شیر از حالت فعال در می اومد و جریان گاز رو بصورت مکانیکی قطع می کرد . نمی دونم الان هم فکر می کنم به همین صورت هستن . شاید بتونی از اون ها کمک بگیری.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2012/01/21
    1,133
    11

الان هم همه ی بخاری ها اینجوری هستن !!!!
    اما فکر کنم این گرما ی من بالای چند هزار درجه باشه !!!!!
    2007/03/12
    68
    1

سلام
    چيزي که شما ساختيد اسمش کوره ي آفتابيه .با فرض اينکه يک آينه مفعر ايده آل داشته باشيم تمام پرتوهاي موازي خورشيد که به آينه برخورد مي کنند توي نقطه کانونيه اون (که همون محل LNB هست)متمرکز ميشن و اگر جسمي رو در اون نقطه قرار بديم بسته به اينکه ديشمون چقدر بزرگ باشه اون جسم گرم ميشه.همون طور که معلوم شد پرتوها در کانون متمرکز ميشن و نيازي به قرار دادن ذره بين نداريد.با ساخت کوره آفتابي ما يک منبع توليد حرارت داريم که مي تونيم از اون هر نوع استفاده اي بکنيم.تا جايي که من اطلاع دارم معمولا در مقياس بزرگ از کوره آفتابي براي ذوب فلزات و همچنين براي توليد برق با استفاده از توربين بخار(همونطور که دوستمون اشاره کردن) استفاده مي کنند

اما در مقياس هاي کوچکتر ،اين وسيله کاربردهاي متنوع تري ميتونه داشته باشه مثل آبگرمکن خورشيدي،اجاق خورشيدي ،آب شيرين کن خورشيدي و خشک کن خورشيدي البته براي توليد برق در مقياس هاي کوچکتر هم ميشه از کوره آفتابي استفاده کرد اما به خاطر اينکه سيستم توربين بخار در مقياس کوچک معايب زيادي از جمله جاگيري زياد،راندمان کم و ... داره معمولا از موتور استرلينگ استفاده مي کنند.موتور استرلينگ بر اساس قوانين ترموديناميکيه گاز ها کار مي کنه و مزايايي مثل مقياس کوچکتر ، راندمان بيشتر ,صداي کمترو.... داره ، به همين خاطر در تبديل انرژي گرمايي به انرژي مکانيکي در محل هاي متنوعي از جمله موتور زيردريايي ها وتوليد برق با کوره ي آفتابي استفاده ميشه.براي اطلاعات بيشتر در مورد اين موتورمي تونيدبه اين لينک ها مراجعه کنيد:

علي رغم مزاياي زيادي که اين موتور داره ،متاسفانه در ايران اونطور که بايد روش کار نشده و حتي فکر نمي کنم انواع وارداتيش در بازار به راحتي در دسترس باشه.البته به تازگي فعاليت هايي براي طراحي و توليد اين موتور در داخل شروع شده که يک نمونه از اون در شرکت تحقيقات موتور ايران خودرو (ايپکو) در حال اجراست.در اين لينک مي تونيد يه گزارش کوتاه از اين فعاليت رو ببينيد.

اينم يه سايت از يه سازنده آمريکايي که در همين زمينه فعاليت مي کنه:

2012/01/01
    47
    0

با سلام
    به نظر من میشه حرارت کانونی حاصل رو با قرار دادن یک سیال که درجه تبخییر بالایی داره مثل روغن موتور و انتقال اون با استفاده از لوله فلزی به یک مخزن که وسط ان یک دیگ بخار تعبیه شده استفاده کرد یعنی با روغن موجود در مخزن و نقطه جمع کننده در کانون یک مدار بسته درست کرد که به علت وجود اختلاف دما شروع به جابجایی روغن میشه و با گرم شدن روغن مخزن بیش از 100 درجه اب موجود در دیگ تبدیل به بخار شده و به توربین یا موتور بخار داده میشه که با استفاده از ان یک مولد برق راهندازی میشه
    فرسوده شدن کمال ساخته شدن است . کوه فرسوده می شود خاک می شود و از خاک زندگی !!!
    2007/03/15
    تبريز
    2,695
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط کيان
    سلام دوستان من یه دیش ماهواره رو برداشتم آینه کاری کردم و در جایی ئکه ال ان بی می خوره یه ذره بین گذاشتم که دمایی که اون تولید می کنه خیلی خیلی زیاده اما مشکل من اینه که نمیدونم الان چجوری از این گرما برق تولید کنم میشه راهنمایی کنید ؟؟
    ببخشید دیش رو چطوری آینه کردی ؟
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2012/01/21
    1,133
    11

رفتم شيشه بري برام يه تيکه آينه بزرگ رو برداشتم به تيکه هاي مساوي کوچيک تقسيم کردن و من هم اون ها رو با چسب رو ديش چسبوندم .
    البته الان ديگه ديش رو ندارم چون براي کاري همه ي آينه ها رو کندم !!!
    بهتره از چسب حرارتي استفاده کني براي اينکار عاليه !
    البته اگر ديشت نوع باشه يخورده بد چسب بهش مي گيره چون صيقل داده شده است !
صفحه 1 از 7 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 62